reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

beta hcg ilościowo

Czesc wczoraj bylam u gin. stwierdzil ze ciaza pozamaciczna a dziś robilam hcg i wynik 1786.00.co moze oznaczac

Beta powyżej 1000 powinna być widoczna w macicy na USG. Skoro jest niewidoczna - owszem może oznaczać ciążę pozamaciczną. Ja bym się dzisiaj spróbowała gdzieś skonsultować ponownie na USG. Najlepiej z dobrym sprzętem
 
reklama
Beta powyżej 1000 powinna być widoczna w macicy na USG. Skoro jest niewidoczna - owszem może oznaczać ciążę pozamaciczną. Ja bym się dzisiaj spróbowała gdzieś skonsultować ponownie na USG. Najlepiej z dobrym sprzętem
Beta powyżej 1000 powinna być widoczna w macicy na USG. Skoro jest niewidoczna - owszem może oznaczać ciążę pozamaciczną. Ja bym się dzisiaj spróbowała gdzieś skonsultować ponownie na USG. Najlepiej z dobrym sprzętem
 
Czesc wczoraj bylam u gin. stwierdzil ze ciaza pozamaciczna a dziś robilam hcg i wynik 1786.00.co moze oznaczac

O samej becie ciężko coś powiedzieć, poprzednią wrzucałaś tu 18 października, dzisiaj mamy 30. Według kalkulatora niby wychodzi dobrze, ale ta pierwsza była skrajnie niska. Betę powinno się sprawdzać co 48h i powinna ona wtedy przyrastać co 66%. Natomiast w CP ona może przyrastać w miarę okej, bo będzie się normalnie rozwijać no ale nie tam gdzie trzeba więc to jest po prostu zagrożenie życia
 
Tylko ze dzis dzwonilam do ginekologa i powiedzial ze ladny wynik i kazał powtórzyć hcg wtorek i wtedy zobaczy

Możesz tak zrobić bo oczywiście możliwe że miał po prostu kiepski sprzęt a i beta w dniu usg była niższa. Ale zawsze warto pamiętać, że idzie długi weekend, a CP jest zagrożeniem życia więc zdecydowanie wszelkie bóle, plamienia to od razu na IP ginekologiczną. Dlatego ja osobiście wolałabym się jeszcze dzisiaj gdzieś upewnić, że jest ok - ale oczywiście można też czekać na rozwój wydarzeń
 
Tylko ma pierwszej wizycie byl pecherzyk 5mm

Chyba zmieniłabym lekarza - bo albo on coś kręci, albo Ty nie zrozumiałaś

Bo skoro w macicy był pęcherzyk to jakim cudem CP? No i kiedy on ten pęcherzyk widział bo przy becie poniżej 1000 to nie możliwe. Bo teraz nie wiem czy miałaś u niego dwie czy jedną wizytę bo jak dwie i na jednej widział, a wczoraj nie to też coś nie gra.

No ale podsumowując ja po prostu wybrałabym się na dobre usg we wtorek 2 listopada - beta powinna być już w okolicach 2-3 tys. wiec zdecydowanie powinien być już pęcherzyk ciążowy widoczny w macicy
 
2wizyty miałam. Tez wlasnie dziwne jest to bo byl pecherzyk a raptem nie ma. Wiec ide do innego lekarza ciekawe co powie. I jeszcze przepisal mi luteine dopochlowa
 
reklama
16 października mialam robione hcg wynik 3.60. Potem mialam wizyte 22pazdziernika i pokazalo pecherzyk i powiedzial zeby poczekać tydzień, przepisal mi luteine dopochlowa. 29pazdziernika bylam robil mi usg i pęcherzyka nie widac wiec powiedzial ze to ciąża pozamaciczna i dal mi 2 skierowania na hcg dziś robilam wynik 1786.00 a jak dzis rozmawialam z nim to powiedzial ze dobry. Kazala mi powtorzyc wtorek i wtedy zobaczymy tylko tyle
 
Do góry