reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bezsenność w ciąży!!?

Hej dziewczynki :-) Ja jestem dopiero w 6 tygodniu a już odczuwam bezsenność na wlasnej skórze... normalnie niekiedy to myślę że oszaleję. Czy się położę wcześniej czy późno to i tak nici ze spania. Tzn usnę, ale pośpię 2 godziny i budzę się w pełni wyspana! Normalnie koszmar!!! I oczywiści później jakieś 4 godziny walki i jak sie uda usnąć to też tylko na 2 godziny :-( A mąż obok oczywiście chrapie w najlepsze. A najgorsze jest to że później to już nawet nie wiem jakie pozycje przyjmować i nawet poduszka wydaje mi się "za ciepła" i szukam zminego miejsca. Ale pocieszam się że może skoro męczy mnie bezsenność w 1 trymestrze to dwa następne odeśpię :-D

Oj Anecia1111,to chciałam Ci życzyć by tak było,ale w trzecim trymestrze to raczej niemożliwe:tak:,postaraj sie wyspac raczej w drugim,teraz pewnie hormony-szalejące najbardziej na początku,tak na Ciebie działają, w drugim trym.ogolnie przeważnie jest lepiej i brzuszek jeszcze tak nie przeszkadza,ale w trzecim!:szok: raczej trudno dobrze spać z wielkim brzuchem,skurczami macicy-bo wtedy już są te przepowiadające,brzuch uciska na przeponę-cięzko oddychać,na kregosłup-więc boli,na żołądek-więc zgaga,na pęcherz-więc siusiu kilka razy w nocy,a czasem maluszek w brzuszku chce sobie poharcować:tak:.Tak więc lista powodów do bezsenności jest długa zwłaszcza w tym ostatnim etapie ciaży.Ja już się przyzwyczaiłam do "nie spania":sorry2::tak:Tak więc ,jak tylko będziesz mogła spać wkrótce to śpij ile wlezie:tak::-D Duzo zdrówka zyczę:-)
 
reklama
Dzisiaj przemordowałam jakieś dwie godziny niby spania i już od czwartej ani minuty....teraz padam na ryjek......zamordowałabym za jedną normalną przed ciążową noc........
 
ja troszke inaczej po 4 grubo udalo mi sie usnac o 7 wstalam ale nie umieram jeszcze a o 19 wizyta moze potem odespie jak juz bede wiedziala ze jest ok?
ale sie ludze ehh dobre i to pomarzyc zawsze mozna
 
ja teraz w ostatnim miesiacu jestem to nieraz sie co chwila budzie.. albo na siku albo dzidziuś tak kopie że aż boli.. :( ahh
 
Witam ja mam ten sam problem jestem w 20tyg ciazy i od jakiegos czasu budze sie o 3,4 i nie moge spac zasypiam dopiero o 6,7 i śpie do 10 albo i dluzej. Denerwuje sie bo krece sie z boku na bok nie wiem co ze soba mam zrobic a na dodatek bola mnie zebra i nie wiem dlaczego :-( Pozdrawiam
 
ja ostatnio jakoś sobie radzę - zasypiam z głową troszkę wyżej (tzn od łopatek w górę) na górze miękkich poduszek, a przed snem wypijam kubek ciepłego mleka albo zjadam miskę kaszki dla dzieci :)zawstydzona/y::-D) plus standard - wietrzenie pokoju, spacer, ciepły prysznic... jakoś na razie skutkuje chociaż zdarzają się noce że i do rana siedzę i już nie mam kompletnie co robić a spać nadal się nie chce... aaa co do komputera to podobno rozprasza, bardziej rozbudza niż usypia:dry:
 
reklama
U mnie to nadchodzi falami:
albo mam kilka dni totalnej śpiączki- wczesnie zasypiam, pozno wstaje i dosypiam w ciągu dnia...
albo przez kilka dni cierpię na bezsenność...
sposobu na to niestety nie znalazłam
 
Do góry