reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Blizna po cesarskim cieciu a kolejna ciaza.

Natalka92

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Listopad 2018
Postów
2 838
Witam, mam pytanie dotyczace blizny po cesarskim cieciu. Mianowicie jak ona zachowuje sie w kolejnej ciazy ? Czy pobolewa kiedy macica sie rozciaga ? Jestem dwa lata po cesarskim cieciu i aktualnie w 10tyg ciazy a wiec dzidzia jak i macica nie sa jeszcze duze a ja czuje lekkie szarpanie blizny z lewej strony (tam mialam zbyt maly fragment skory zlapany kiedy zostalam zszyta i szarpalo okropnie kiedy chodzilam a wiec moze w tym miejscu cos jest nie tak z ta blizna ) a kiedy dotykam calej blizny czuje lekki bol. Kolejna wizyte u ginekologa mam 18 grudnia wiec niebawem ciekawa jestem co on na to powie. Czy ktoras z Was tak miala ? Bo kurcze to dopiero 10 tydzien ciazy a blizna juz pobolewa to co bedzie pozniej. Fakt brzuch juz u mnie widac w spodnie sie nie mieszcze musze juz chodzic w ciazowych. Moze blizna pobolewa bo brzuch rosnie szybko.. Za szybko nie wiem czy takie cos jest mozliwe ale z ciekawosci chcialabym uslyszec jakie sa Wasze doswiadczenie w tym temacie.
 
reklama
Ja jestem w 3 ciazy. Przede mna 3 cc. Blizna juz bardzo cienka. Nie bedac w ciazy potrafila bolec czy kuc. To normalne bo robia sie zrosty. Co do blizny nikt Ci nie da gwarancji. Mzoe wytrzymac a moze sie rozchodzic. Po prostu na każdej wizycie lekarz powinien ja badac przez usg dopochwowe by jak cos zaragowac w pore.
 
U mnie zapewne tez bedzie druga cesarka. Chcialabym naturalnie urodzic ale watpie czy sie uda. Dziekuje za odpowiedz.
 
Ja zaszłam w ciążę 1,5 roku po cc - blizny nie czułam.Brzuch też mi szybko wyskoczył. Dobrze że masz niedługo wizytę, to będziesz spokojniejsza. Niech ginekolog zerknie na tą bliznę.

PS. Drugi poród miałam sn ;-)
 
I ktory porod "lepszy" ? ;)
Pierwsza cesarke mialam z tego wzgledu iz byla to ciaza blizniacza. Mialam tez cholestaze ciezarnych ktora moze sie powtorzyc ale nie musi. Mam nadzieje ze uda mi sie urodzic naturalnie. Nie chcialabym sie znowu meczyc z tym cholernym rozcieciem po raz kolejny.
 
U mnie powodem było pośladkowe ułożenie.

Ja tam bym nie rozpatrywała tych porodów w kategoriach lepszy/gorszy. Każdy był inny, a po żadnym traumy nie mam:
1. Po cc nieco dłużej dochodziłam do siebie, bo jednak to operacja. No i miałam mały problem po cewnikowaniu, który lekarz (po moim uskarżaniu się na ból brzucha) zbagatelizował (kazał podać przeciwbólowe, po których nie było poprawy - na szczęście jedna z położnych wpadła na pomysł, co jest przyczyną takiego bólu brzucha). No i bliznę czułam tak do 6 miesięcy po cc np. przy jakiś gwałtowniejszych ruchach. CC miałam o 8 rano, o 22 postawili mnie na nogi (po czym nastąpiła noc z bólem brzucha), a rano już w miarę funkcjonowałam.
2. Sn w moim przypadku poszło szybko - ok 3 rano byłam na porodówce, a o 7.20 urodziłam. Jednak nie spałam już ze 4 noce przed porodem ze względu na pojawiające się skurcze (które zanikały po 2-3h, by potem powrócić - o dziwo w ciągu dnia mnie nie męczyły). Sam poród sam w sobie jest dość bolesny, jednak z położnych mnie nacięła. Mimo że miałam znieczulenie (chyba za późno podane), to 3h po porodzie byłam pod prysznicem. Opieka nad dzieckiem była znacznie prostsza niż po cc (a może ze względu na to, że było to drugie dziecko?).
 
Dlatego tez napisalam "lepszy" w cudzyslowie. Zaden porod nie jest przyjemny ale moim zdaniem przy naturalnym porodzie ma sie wieksza kontrole. A tu klada na stole spinaja jak prosiaka i nie wiesz co ciebie czeka. Po znieczuleniu nie czujesz swojego ciala nie wiesz co tam robia. A najgorsze jest to przeciecie i funkcjonowanie z nim. Jak wspomnialam mialam zle zszyta rane. Przyjmowalam jeszcze antybiotyk bo nie goilo sie to jak powinno pewnie przez cholestaze. W kazdym badz razie opieka nad corkami byla meczarnia. Chodzilam zgarbiona kulejac na lewa noge bo kiedy probowalam chodzic normalnie to myslalam ze szwy puszcza tak kijowo byla zszyta rana z lewej strony. Stad wole naciecie w kroczu na trzy cm i niz roplatany brzuch. Ale czas pokaze oczywiscie najwazniejsze jest moje i dziecka zdrowie. Jesli lekarze stwierdza ze bezpieczniej wykonac cc klocila sie nie bede. Przynajmniej wiem co mnie po cieciu cesarskim czeka
 
A pro po opieki nad dzieckiem to wydaje mi sie ze oba czynniki przyczynily sie do tego iz bylo Tobie latwiej. I porod sn i fakt ze jest to drugie dziecko. Nie oszukujmy sie chocby nie wiem jak ciezki porod naturalny kobieta przeszla znacznie lepiej jest funkcjonowac z obolalym kroczem i nacieciem niz rozcharatanym i obolalym brzuchem. I to wstawanie i ponowne polozenie sie. Najgorszy bol jaki doswiadczylam. Juz skurcze porodowe nie byly tak bolesne jak ta cholerna rana.
 
Ja nie miałam problemu z samą blizną po cc, choć niestety zrobił się brzydki bliznowiec (który miał być wycięty przy kolejnej cc). Ale nie zazdroszczę, że tak u Ciebie to wyglądało. Samo posiadanie dwóch małych istotek w jednym czasie jest sporym wyzwaniem. A co dopiero jak strach się podnieść z łóżka.\

Jak trafiłam do szpitala to dostałam wybór od lekarki, tzn. jeśli chcę cc to ona nie może odmówić. Powiedziałam, że nie będę się upierać i to w sumie ona więcej porodów "miała" i zapytałam o jej sugestię. Powiedziała, że warto spróbować sn, bo cc w każdej chwili może zrobić. A miałam już prawie umówione cc w prywatnej klinice, gdzie ciążę prowadziłam, a trafiłam do szpitala państwowego, bo małemu spieszno było na świat ;-) Zszyła mnie super, na 5-ty dzień miałam ściągnięte szwy i praktycznie śladu obecnie nie mam.
 
reklama
Dlatego tez po tych przejsciach chcialabym rodzic naturalnie. Po pieciu dniach zdjete szwy ? Fajowo... Na lekarzy tez nie mam co narzekac bo na prawde zakonczyli ciaze blizniacza z cholestaza ktora zagrazala zamrtwica moich dzieci w 35 tyg. Do szpitala udalam sie w 34 tyg. Bo dostalam skurczy tydzien nas przetrzymali corki dostaly steryd jeszcze w brzuchu ktory mial rozwinac ich pluca i w 35 tyg. Znowu dostalam skurczy wiec lekarz stwierdzil ze wyciagaja dziewczyny. W inkubatorze spedzily jedynie dobe. Rana byla zszyta jak byla bo tego dnia mieli mlyn na porodowce okropny. Od 11 do 17 czekalam na cc. Jednak odeszly mi wody i szyjka sie skrocila calkiem zatem musieli mi szybciutko robic cesarke. W pierwszej kolejnosci odbierali naturalne porody a w miedzy czasie odbywaly sie cc zaplanowane. U nas byla sytuacja awaryjna nie planowana. Z godziny na godzine dowiedzialam sie ze bedzie ciecie juz teraz w tym dniu. Nie mam wielkiego zalu o ta rane bo corki i ja jestesmy zdrowe odwalili kawal dobrej roboty jak to sie mowi ale.. Przejscia po tej cesarce i jeszcze w jej trakcie skutecznie mi uprzykszyly te najpiekniejsze chwile. Mam nadzieje ze donosze trzecia dzidzie i bedzie mi dane wydac ja /go na swiat silami natury. Co bym mogla sprawniej opiekowac sie cala trojka moich bakow malych.
Trafilas na super lekarke. W ogole dziwie sie ze tak malo jest kobiet ginekologow. Znacznie lepiej jest rozmawiac o tych sprawach z druga kobieta. Tak jak w Twoim przypadku.
 
Do góry