reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Bojka - witaj :-) To wspaniale, że Lenka tak ładnie nadrobiła :-) Niech rosną z Tomkiem duzi i zdrowi. Zuza też pełzała na wstecznym, a Maciek jakoś ominął pełzanie i od razu raczkował. A w zębach u nas 3:2 wygrywa Maciek, ale kolejna 1 już w natarciu;-)
 
reklama
Lilonka - Tomek też ominął pełzanie od razu na czworaki i jazda. U Lenki kolejny ząb w natarciu a u Tomka ani widu ani słychu dwie dolne jedynki i nic więcej. Lenka wygląda prześmiesznie, ponieważ dolne jedynki urosły jej ułożone w taki niby daszek w stronę języka, ale już się dowiadywałam że to się zdarza i nie mam co się martwić bo możliwe, że jak wyjdzie reszta to się wyprostują.
 
LIlonka Uwielbiam Twoje Maluchy:-) Oglądam zdjęcia właśnie z moją mamą i jesteśmy zachwycone:-)
Jak dziś pamiętam Twoje rady dot, asymetrii czyli właśnie maty, piłeczki itd...pomogło:-) Moi chłopcy pięknie podnoszą głowy, przewracają się w te i we wte,podgryzają stopy i robią inne cuda:-) POd koniec mc idziemy do neurologa i zobaczymy co powie:-)

Justynia nie przejmuj się skazą, mój Karol też się zmaga z nią...problemów jest sporo i wydatki duże narazie ale podobno wszystko mija:-)

Załączam foty olbrzymów:

20131226_093731.jpg20140106_180907.jpg20140107_105459.jpg
 

Załączniki

  • 20131226_093731.jpg
    20131226_093731.jpg
    24,8 KB · Wyświetleń: 45
  • 20140106_180907.jpg
    20140106_180907.jpg
    25,4 KB · Wyświetleń: 39
  • 20140107_105459.jpg
    20140107_105459.jpg
    14,2 KB · Wyświetleń: 41
Gloriane -ja widzę zdjęcie tylko jednego przystojniaczka :-) ale za to jaki podobny do mamusi :-) Tatuś pewnie zazdrosny ;-)
Dziewczyny a jakie macie pomysły na dzień babci i dziadka? Robicie coś specjalnego?
 
Ja mam pomysł na dzień babci i dziadka taki sam jak urodziła się Iga tzn. dziadkowie dostaną takie większe do powieszenia w ramakch zdjęcie wszystkich wnuków z napisem odpowiednio dzień babci lub dziadka 2014. Poprzednim razem byli zachwyceni.
 
Lilonka mi też się wydaje,że to dlatego że szczególnie mały miał ciasno u mnie w brzuchu - był na dole ściśnięty, a mała rządziła górą plus z boku ta wielka torbiel.W domu Martusia często się bawi i chwyta zabawki, szczególnie taką owieczkę polubiła, trzyma też w ręku grzechotkę ( jest bardzo lekka) i nią macha, zaś obydwoje upodobali sobie zabawę na tej macie: Fisher-Price Discover 'N' Grow Kick & Play Piano Gym - Babies R Us - Britain's greatest toy store mamy też taką dużą na podłogę i zamówiłam już puzzle piankowe. Ale fakt - mało ich kładłam na brzuchu, bo protestowali. No ale teraz jak to się mówi - "nie ma że boli"

dziewczyny - wszystkie bobasy prześliczne :tak:
 
Hej dziewczyny,
GOTADORA zaczne od ciebie, bo przecierz ja kilka tygbtemu bylam w identycznej sytuacji. Poszlam z malcami do lekarza a tam o zgrozo pani dr rece zalamywala no bo Kuba za wiotki za krzywy za slaby z kilei Lenusia za mozno sie unosi za szybko wstaje za zbita. Pomyslalam ze masakra jakas. Dostalam skierowanie na fizjo no wypadlo ze byla wojta. wytrzymalam w tygodnie do tej pory slysze ga rozpacz moich dzieci podczas cwiczen. Nie moglam tego sluchac i poszukalam naprawde dobrego neurologa dzieciecego w olsztynie pojechalam no i okazalo sieze maluchy socjalnie i fizycznie super sie rozwijaja pani zalecila drobne cwiczonka ktore skoryguja niedoskonalosci. Teraz Lenka pieknie siada i nawet bkerze sie powoli do raczkowania a Kubuz wiedzga tak energiczn e i sprawnie ze w kilka min caly salon przepelza. Kontrola wykazala zewsio ok. A o Ameryce slyszalam duzo dobrego. Moja bratowa tam czesto mezdzi ze swoja coreczka.Nam zalecono zabawe balonikiem i do tej pory maluszki to uwielbiają. Nie podlamuj sie na pewno nie jest tak zle jak myslisz, albo ci wmawiaja.
Liloka, suuper maluchy. Ciagle nie moge wyjsc z podziwu ze na cycu takie slodziaki okragle mozna wychodowac. Chyle czola.
Glorianie, Bojka Wasze niunki tez cudowne Glorianie oczy maja takie podobne ale fryzury juz nie - fajny ten irokezik. Hehe..
U nas ok. Choc moglo byc lepiej. Lena kaszle mocno szczegolnie nocami. Jutro smigamy do lekarza. Pozatym w uk wiatr wieje ze hoho wiec w domu glownie siedzimy, a jak oddaje zie internetowym zakupom na wuprzedazach wlasnie maluchom buciki pokupowalam, moze nie dlugo sie przydadza. :-). Postanowilam przedluzyc sobie maciezynski i do pracy wracam od lipca. A co tam przeciez wie ej dzieci razcej miec nie bede to choc teraz sie naciesze..
Jak jutro uda mi sie jakas fotke cyknac to pochwale sie moimi maluchami, poki co bezzebnymi jeszcze.
 
Jstynia no zapomnialam jeszcze Tobie napisac, bo syndrom krzywej główki nas tez dotknął. Kuba mial splaszczona po lewej stronie. Neurolog zalecila zwiekszona dawke witD3 ( 800j) przez 3 mi3siace. U nas zadzialalo ja widze poprawe.
 
Gotadora - właśnie przy piłeczkach chodzi żeby łapki się nie zaciskały. Jak dajesz małe zabawki to Martusia pogłębia zaciskanie rączek,a piłeczki sprawiają,że dziecko musi otwierać dłoń żeby ją objąć :-) tak samo maty edukacyjne albo inne koce - jak kładziesz na nie dziecko na brzuchu to ono zaciska piąstki na materiale. Ja jeszcze dodatkowo mam panele i to wszystko się ślizgało, więc podpór nie był stabilny i maluchy mocno ściskały materiał :-)
Elala - super, że maluchy śmigają i brykają :-) Ja jestem zdania, że Vojta pownna być dla najcięższych przypadków neurologicznych. A i sama się dziwię, że na cycu taaakie dwa Kluskozaury urosły. Ja wracam w kwietniu do pracy :-(,a miałam od stycznia.
 
reklama
Gotadora- nie wiem jakie większość dziewczyn ma maty ale ja polecam te największe piankowe jakie tylko są bez literek i cyferek. Ja dostawałam wściku przy tych małych bo też na początku takie mieliśmy, non stop chopaki te literki wyciągali i gryźli ,wszystko mokre, dodatkowo pod tym zbiera się pełno kurzu i piasku( do tej pory nie wiem skąd, może to wina zwierzaka) ale wyczyścić te małe elementy to masakra tyle czasu to zabiera;/ ja kupiłam teraz takie MATA PUZZLE PIANKOWE DUŻE !!! (3804508391) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i jestem z nich mega zadowolona:) dzieci przynajmniej do buzi juz nie wkładają i zabrać ze sobą zawsze możemy bo nie ma składania przez pół godziny:) A asymetrią trzeba się zająć nie jest to nic strasznego i tak jak lilonka pisze chyba prawie każdy bliźniak to ma bo mało miejsca w brzuszku i stąd to się bierze. Jak długo masz teraz męża przy sobie? wraca jeszcze do uk czy już jesteście razem cały czas?
Bojka- pamiętamy was, pamiętamy:)super że znalazłaś czas żeby do nas napisać:-) Dobrze że Lenka tak świetnie sobie poradziła z tymi początkowymi trudnościami losu;/ dzielna dziewczyna:-) fajne te jej czerwone poliki:) do schrupania obydwoje a raczej troje :) starsza widać szczęśliwa że ma co poprzytulać:-D
Justynia- dobrze ze bylas u ginka i wszystko ok. Co do krzywych główek to też polecam zwiększoną ilość witaminy D, ale skonsultuj jeszcze z lekarzem. U nas pomogło ale trzeba na to też troszkę czasu:) Ty masz jeszcze starszą córeczkę więc faktycznie ktoś do pomocy by ci sie przydal zebys mogla ogarnac chodzenie maluchami na reha.Z dwójką jest już wyprawa nie z tej ziemi a co dopiero z trójką maluchów;/ nie masz kogos kto by ci młodej przez ten czas przypilnowal??
Lilonka- super te twoje Kluskozaury hihi i chyba juz przestalam sie martwic waga chlopakow skoro Maciek w 8 miesiacu mial tyle co teraz mój Mati:)
Gloriane- ja nie wiem czym ty karmisz tych swoich myszorów?? Stachu wazy tyle co mój 8 miesieczny Miko:szok: no normalnie w szoku jestem hihi ale na zdjeciu tych gabarytów u nich nie widac:-)
Napierajka- cieszę się że twoje wyniki już w normie, miałaś zatrucie ciążowe??
Mama290 - a ty chodzisz ze swoimi chłopakami na jakąś reha czy nic nie robicie w tym kierunku? bo już nie pamiętam hihi
 
Do góry