reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Napierajka - oni teraz to już w ogóle nie są do siebie podobni. Jak byli mniejsi to i owszem, ale teraz to nie. No może tylko noski mają takie same :-D
Ile ten prywatny żłobek kosztuje?

Anulfka - oj mam co dźwigać, żebyś wiedziała :-D a zanim zaczną chodzić to jeszcze się nadźwigam. Z resztą jak i każda z nas ;-)
Czas rzeczywiście szybko leci. Dopiero co Ty urodziłaś. Pamiętam te nerwy i oczekiwanie na każdy Twój post jak sytuacja wygląda i prośba w myślach o dobre wiadomości. Potem u mnie się pokomplikowało i tak oto przeniosłyśmy się z wątku ciążowego na niemowlaki :-) ale szczerze to ja staro się nie czuję mimo wszystko. Za półtora tyg skończę 28lat. Toż to młody wiek:cool2::-p
 
reklama
Gosia ja kupiłam takie foteliki : FOTELIKI SAMOCHODOWE CARETERO TURBO 9-25KG +GRATIS (4788075993) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Znajomi mają taki sam i służy im już ponad 3 lata, są bardzo zadowoleni. Ich córka nie cierpiała jeździć w tym foteliku 0-13kg, a gdy ja przesadzili do większego to polubiła. Ja swoim zrobiłam już przymiarkę i jak na razie to chętnie siedzieli w nich. Niby się odchyla coś tam, ale nie za wiele.


anulfka - to właśnie jest ten CARETERO co ja wrzuciłam link, z tym, że ja myślę o tym 0-25 zamiast 9-25 wtedy można dziecko położyć jak uśnie w dłuższej trasie.
 
Gosia fakt, że ten twój bardziej sie rozkłada na leżąco niż moje. Ja oglądając te 0-25kg to stwierdziłam, ze one sa głębsze i później dziecku jak podrośnie może być niewygodnie dlatego kupiłam już te większe.
 
Dziewczyny, ale żeby ta główka wychodziła to musi cała wychodzić poza fotelik. jezeli wystaje ileś tam cm to dziecko może jeździć, a te nosidełka jednak sa najbardziej bezpieczne my do 13 miesiaca się wozilismy. a ponoć w tych większych i tak dziecka w pozycji półleżacej nie mozna przewozić, gdzieś ostatnio babka sie wypowiadała na ten temat, ale nie wiem dlaczego nie mozna.

Emilek ale juz duzi i waga super, mój Tomus na 6, 5 miesiąca wazył 10 kg :szok::szok::szok::szok::szok: chyba większego kluska na tym forum nie było :-D:-D:-D
 
Emilek tak przystopował, na rok miał 11,800 a kiedyś go ważyłam to 12,500, ale to na domowej wadze, mógł źle stanąć wiec m,am nadzieje, ze wiecej nie wyjdzie hihi.
 
dziewczyny jak wygląda menu Waszych 5-7 miesięcznych dzieci? ile razy mleko ile obiadku deserku kaszki?
 
Ostatnia edycja:
reklama
dziewczyny jak wygląda menu Waszych 5-7 miesięcznych dzieci? ile razy mleko ile obiadku deserku kaszki?


Z tego co pamiętam, to moi wtedy jedli tak:
6- 180ml mleka
9- 180ml mleka z dodatkiem kaszki ryzowej, jaglanej, orkiszowej- na gesto lyzeczka
12 obiad zupka (z mięskiem po 6 miesiącu) ok 200ml z kaszka manna (prowokacja glutenem)
15 180ml mleka z dodatkiem kaszki bezglutenowej z butli
17 doserek ok 120ml owocow
19- 180ml mleka z kleikiem
3- 180ml mleka


Moi dużo mleka od zawsze jedli.

Generalnie schematy podaja tekie porcje dla dzieci w 6tym miesiącu zycia: (czyli po skończonych 5msc)
5x180ml mleka początkowego
1x zupa przecier z dodatkiem kleiku glutenowego z 10g gotowanego miesa (bez wywaru) lub ryby 1-2x w tygodniu
przecier owocowy i sok nie więcej niż 150g


Dziewczyny- czy wasze dzieci jedza kanapki? Moi nie bardzo sa zainteresowani pieczywem. Kroje im bulke w male kawałeczki, smaruje masełkiem ale nie idzie im to. Jak wy podajecie kanapeczki, jakie pieczywo?
 
Do góry