reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Hej
Jestem pierwszy raz w ciąży i nie za bardzo wiem czy wszytso u mnie jest ok wiec porsze o pomoc

Jestem teraz w 21 tygodniu i dość czesto czuje ze mój brzuch jest napięty, bądz twardnieje. Jednak nie jest to mocne twardnieje - takie jak przy orgaźmie tylko lekkie czasami obejmuje cały brzuch a czasami tykko jego część, trwa dośc długo. Nie wiem czy to jest juz twradnieje wymagajace leków i leżenia czy po prostu taki jest brzuch w ciąży. Lekarz powiedział mi ze macice mam rozlużniną ale kazał mi brac nospe i magnez, a jak mam takie twardnienia i one nie przejda to za tydzien chce mi dac zwolnienie i mocniejsze leki rozkurczowe. Nie wiem czy to ja panikuje z tym twardym brzuszkiem, czy taki lekko napiety brzuszek to normalne w ciąży i co oznacza takie twradnienie częsciowe i czy mam sie tym niepokoic
Prosze o informacje od bardziej doświadczonych młodych mam :
Pozdrawiam

 
reklama
Witaj Dominika, u mnie było dokładnie to samo i tez w 21 tyg się zaczęło. Poleciałam do lekarza i powiedział że to normalne o ile nie dzieje się za często (tzn częściej niż 1-2 dziennie) i jeśli nie jest bolesne. Ja mialam raz bardzo bolesnie, więc dostałam zwolnienie i zwiększoną dawkę MagneB6 i miałam przede wszystkim wypoczywać. Zresztą u mnie się to nasilalo po lekkim wysiłku więc zaprzestałam na pewien czas. Teraz jest już zupełnie dobrze, już mi tak nie twardnieje w ogóle. A minęło zaledwie 5 tygodni (teraz 26 tydz). Więc myślę że spokojnie, wszystko się unormuje, słyszałam od wielu dziewczyn że tez to miewaly w ciązy.A co do tego częściowego twardnienia, to mnie lekarz powiedział, że to malo prawdopodobne, że to prędzej dziecko sie tak wypycha miejscowo. A jak twardnieje macica to raczej cała. Trzymaj się i bez obaw, tak po prostu bywa:)
 
mi rowniez twardnial i twardnieje. Mozesz wziac bez problemu no-spe. Jak wiadomo jest to lek rozkurczowy, nie przeciwbolowy wiec nie zaszkodzi dzidzi. Moj lekarz mi powiedzial ze jak brzuszek twardnieje to nalezy wlasnie zazyc no-spe i bedzie po problemie. Pozdrawiam
 
Mnie brzuszek zaczal twardniec tez gdzies w tych okolicach. lekarz uspokajal. Kazal nospe tylko czasami. Urodzilam po terminie :-)
Dzidzia zdrowa i wsio ok.
Ale jesli jest czessto (wiecej niz 3-4 razy dziennie), nasila sie, nie przechodzi po odpoczynku, to lepiej wypytac gina jeszcze raz.
 
Mi też tak twardniał i lekaż mówił że to od wysiłku i że powinnam wypoczywac ale u mnie tak się nie dało bo musialam pracować jeszcze trochę i kazał brać 3 razy dziennie nospę az do końca 8 mies
i jest wszystko ok
trzymamy kciuki żeby u Was było w porzadku
 
Hej :)
Dzięki za wasze informacje - troszke mnie uspokoiło to ze nie jestem sama z tym problemem - tylko ze ja w przeciwienstwie do kilku waszych opisów jako takich skurczow nie odczuwam - po prostu czuje ze brzuch od tygodnia dosc czesto jest lekko napięty, nie trwa to kilka sekund czy nimut jak przy skurczu tylko kilka godzin, włąsciwie trudno stwierdzic kiedy sie konczy a kiedy zaczyna twardniec jest taki naciagnięty, zaczeło sie to wtedy kiedy poczułam ruchy płodu, zwłaszcza czuje napiecie jak wstaje, nie wiem czy to nie jest przypadkiem reakcja macicy na nagły dośc duzy jej wzrost i ruchy dzidziusia. Brzuch nie jest twardy jak kolano tylko bardziej twardy niz zwykle ale na wszelki wypadek biore nospe i magnez i czekam az mi znowu całkiem pusci. Nie wiem moze przez cala ciąze ma byc czuc tak lekko ten brzuch - nie wiem
Pozdrawiam was wszytskich
 
dominika ja miałam dokładnie tak samo tez nie czułam skurczów tylko prawie cały czas napięty był
nie przemęczaj sie tylko i wszystko bedzie dobrze
 
Hej, u mnie tez sie brzyszek stawiał w sudmym miesiacu i tez nie oczuwałm tych skurczy dostawałam fenoterol.
Nie wolno sie przemeczac zeby nie nastapiło jakie koleiwk rozwarcie
pozdrawiam Anka Skaknka
 
Mi tez brzuszek zaczał sie stawiac tak ok 18 tyg i nie miekł nawet po dłuzszym odpoczynku. Lekarz zalecił mi fenoterol i zakazał dotykania brzuszka gdyz to tez powoduje jego stawianie. Wiec starałam sie jak najmniej głaskac brzusio.

Dominika porozmawiaj z ginekologiem prowadzacym o tym brzuszku.
 
reklama
Do góry