reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brązowe plamienia

rikitiki

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
11 Listopad 2023
Postów
38
Witam jak w temacie.
od jakiegoś czasu mam brązowe plamienia przed okresem , mam 35 lat.
Prosiłam lekarza żeby się przyjrzał temu ale mówi , że nie ma co się przejmować..
już kiedyś tak miałam a potem mi samo przeszło. Teraz znowu wróciło. Dodam , że jakiś czas temu przyjmowałam zastrzyki z Wit B12 bo miałam duży niedobór i kojarzę , że po tych zastrzykach mi się zmieniło.
wcześniej okres czysty , punktualny, bez pmsu, bez bóli. A teraz te plamienia, pms , ból podbrzusza, wahania nastroju. Na początku był to jeden dzień przed a teraz już z 3 dni przed miesiączką. Miesiączka raz też przyszła wcześniej o 5 dni , boje się , że coś mi te zastrzyki popsuły.
kolejna miesiączkę powinnam dostać 31.03 a plamienie już dzisiaj dostałam , dodatkowo czuje dyskomfort w środku.
co to może być ? Jakie badania wykonać ?
jedna koleżanka podpowiedziała mi , że ona tak miała przy infekcji.
 
reklama
U mnie takie plamienie przed okresem oznaczało polip. Miałaś usg?

Wg. mojej gin, brązowe plamienia przed miesiączka zawsze trzeba sprawdzić i one nie są do końca normalne. Może być m.in. polip, nadżerka, początki menopauzy. Niektóre przyczyny są takie, że nic nie trzeba z tym robić, inne wymagają wyleczenia.

Przy plamieniach ja miałam zrobione regularne badanie ginekologiczne, cytologię (dodatkowo poza tymi co się robi regularnie), AMH (rezerwa jajnikowa) i usg a potem histeroskopia żeby usunąć polip.
 
U mnie takie plamienie przed okresem oznaczało polip. Miałaś usg?

Wg. mojej gin, brązowe plamienia przed miesiączka zawsze trzeba sprawdzić i one nie są do końca normalne. Może być m.in. polip, nadżerka, początki menopauzy. Niektóre przyczyny są takie, że nic nie trzeba z tym robić, inne wymagają wyleczenia.

Przy plamieniach ja miałam zrobione regularne badanie ginekologiczne, cytologię (dodatkowo poza tymi co się robi regularnie), AMH (rezerwa jajnikowa) i usg a potem histeroskopia żeby usunąć polip.
Miałam w grudniu i było wszystko ok. W grudniu miałam potwierdzona owulację, potem miałam ból jajnika z którego miała być owulka. A od stycznia jak by ręką odjął. Zmiana. :(
 
U mnie takie plamienie przed okresem oznaczało polip. Miałaś usg?

Wg. mojej gin, brązowe plamienia przed miesiączka zawsze trzeba sprawdzić i one nie są do końca normalne. Może być m.in. polip, nadżerka, początki menopauzy. Niektóre przyczyny są takie, że nic nie trzeba z tym robić, inne wymagają wyleczenia.

Przy plamieniach ja miałam zrobione regularne badanie ginekologiczne, cytologię (dodatkowo poza tymi co się robi regularnie), AMH (rezerwa jajnikowa) i usg a potem histeroskopia żeby usunąć polip.
Boje się tej menopauzy... Bosz mam nadzieję , że to nie to.
 
reklama
Jeszcze jest jeden trop , że po zastrzykach krew się zrobiła jakby lepsza (miałam duży niedobór wit B12) i wyszła przez to dominacja estrogenowa.
 
Do góry