reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarka na życzenie - Gdzie ?

Nutka 1533

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
10 Grudzień 2022
Postów
141
Hej. Mieszkam w woj. dolnośląskim ok. 100km od Wrocławia. Przeglądam internet, ale nigdzie nie ma nic konkretnego, a mianowicie poszukuję szpitala prywatnego, w którym wykonują cięcie cesarskie bez wskazań medycznych (na życzenie). Panicznie boję się porodu dlatego wolę cesarkę. Możecie polecić jakieś szpitale, w których wykonują taką cesarkę? Najlepiej cały dolnyśląsk, ale może być dalej :)
 
reklama
A byłaś już na stronie jedynej wrocławskiej prywatnej porodowki, która obsługuje tylko płatne CC? ;) Bo tam jest wprost napisane co i jak, choć pewnie więcej informacji udzielają pacjentce w rozmowie bezpośredniej
 
A byłaś już na stronie jedynej wrocławskiej prywatnej porodowki, która obsługuje tylko płatne CC? ;) Bo tam jest wprost napisane co i jak, choć pewnie więcej informacji udzielają pacjentce w rozmowie bezpośredniej
Medfemina czy jest jeszcze coś innego ?
 
Tak, o ich stronie myślałam. Jest na niej napisane, że nie ma CC na życzenie, muszą być wskazania zdrowotne. A jeśli wskazania są, to również powinny być uwzględniane w każdym innym szpitalu.
 
Jestem dopiero w 17 tygodniu i jak na razie wskazań nie ma dlatego szukam szpitala gdzie "na życzenie" robią cesarkę :)
 
W Polsce zgodnie z prawem nie można mieć cesarskiego cięcia na życzenie stąd żadna nawet prywatna placówka nie napisze o tym wprost
Dlatego założyła ten wątek w nadzieji, że są osoby, które tak jak ja bały się porodu naturalnego i udało im się znaleźć szpital, w którym wykonywane jest cc na życzenie.
 
Dlatego założyła ten wątek w nadzieji, że są osoby, które tak jak ja bały się porodu naturalnego i udało im się znaleźć szpital, w którym wykonywane jest cc na życzenie.
Są/były na forum kobiety, które miały zaświadczenia o tokofobii. A tak poza tym to mnie poczta pantoflową polecano lekarza, u którego miałabym prywatnie prowadzić ciążę i miałoby to "załatwić" CC "na życzenie" w państwowym szpitalu, w którym pracował. Ale nie skorzystałam, więc nie będę powielać plotek ;)
 
Nie ma czegoś takiego jak cc na życzenie i zawsze musi być jakaś podstawa medyczna do jej wykonania, choćby na papierze. Moj lekarz nie jest przeciwnikiem ale podkładkę musi mieć, chroni też tym swój tyłek.
 
reklama
Tez myślałam kiedys o prywatnym szpitalu. Wiadomo, ze mialabym tam większy komfort funkcjonowania w ciazy i po porodzie, ale w porę uświadomiłam sobie, że gdyby dziecko po porodzie wymagało dodatkowych badań to zabiorą je do szpitala państwowego, a ja zostanę w tej prywatnej klinice. Tak jak dziewczyny pisały, we Wrocławiu jedynym prywatnym szpitalem, gdzie mogłabyś mieć cc jest medfemina, jednak tam też musisz mieć wskazania medyczne.
Rozmawiałaś ze swoim lekarzem o porodzie? W sumie 17tc to jeszcze za wcześnie ma takie rozmowy. Może zapisz się do szkoły rodzenia, taki kurs pozwala przezwyciężyć strach. No i do porodu jest jeszcze bardzo dużo czasu.. u mnie np. na ostatniej wizycie u ginekologa wyszły nieprawidłowości, zostałam skierowana do szpitala I tam podjęli decyzję o cc. Nie życzę Ci jakichkolwiek komplikacji, tylko po prostu jest jeszcze tyle czasu, że wiele rzeczy może się zdarzyć, zwłaszcza w zaawansowanej ciąży co chwilę wyskakują jakieś "problemy".
 
Do góry