reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

reklama
Witajcie Mamusie:) Ja jestem po 2ch cesarkach, 1sza lipiec 2009, 2ga pazdziernik 2010. Moj mniejszy Babelek niedlugo skonczy 11 miesiecy i chcialabym miec 3ciego Maluszka:) Fajna mala roznica wieku itd. Oczywiscie rozsadek podpowiada zeby jeszcze troche poczekac, a serce drugie:) Dzisiaj bylam u mojej Ginekolog i powiedziala ze blizna super i ze wg niej to zebym dobila do 2ch lat po cieciu i potem spoko - moge zaciazyc. Chodzi jej o to zeby moj organizm tez troszke odpoczal - w koncu ciaza to wyczerpujacy okres dla organizmu kobiety. Lekarz ktory, mnie ostatnio cial, powiedziel ze macica byla nieco przeciazona = rochodzila sie juz blizna i po prostu w odpowiednim momencie nastapilo ciecie, i ze po roku minimum moge miec 3cie dzieciatko:) Po obu cesarkach dochodzilam blyskawicznie do siebie i nie bylo komplikacji, po drugiej nawet szybciej niz po pierwszej. Czy jest tu jakas Mamusia z podobna historia? ktora po 2ch cesarkach zaszla w ciaze po roku?
 
ja jestem 8,5 miesiaca po 2 cesarce i sie nie zabezpieczam.Niech ktos tam na gorze zdecyduje za mnie bo mi brak odwagi a checi sa :-)
 
Dziewczyny widze, ze nas więcej na 3 dziecko po cc. Ja z chęcią jak lilijanna miałabym czwóreczkę a i mój Pol jest za tym ale czas nam nie pozwoli :-(i oby udało się zajśc w ciąże.
 
Ja też jestem po cesarskim cięciu, na koniec października minie rok, chcielibyśmy drugie dziecko, ale boję się powikłań i w czasie ciąży i w czasie porodu. Mój gin mi powiedział, że jak odczekam 2 lata, szanse na drugi poród siłami natury będą bardzo duże i tak też bym chciała. Również planujemy 3 dzieci, ale wiem, że im więcej cesarek tym większe ryzyko powikłań podczas cięcia. Mam ciotkę, która troje dzieci urodziła drogą cc i na porodówce poznałam kobitkę, która miała 4 dzieci, z czego jedno urodzone sn i jest wszystko w porządku.
 
Witam
biggrin.gif
Ja przy Emilce miałam nieplanowane CC. Za tydzień minie 2 lata od niego a za 2- 2.5 miesiąca będzie kolejny poród. Na początku chciałam rodzić SN ale teraz jak jest coraz bliżej końca myślę że jednak się nie odważę na SN.
Planujemy trzecią dzidzie tak za 3 latka ale jak teraz będzie znów CC to kolejna ciąża już będzie musiała zakończyć się na 100% CC. W sumie tym się nie martwię bo czytałam reportaż o CC i pisało że zazwyczaj można zrobić 3-4CC kobiecie, wiadomo są takie co mogą mieć mniej i takie co więcej zależy od organizmu.
Wisieńka gdzieś tu na forum widziałam dziewczynę co była już po 3 CC i ta tak w odstępach 1,5 roku od każdej i znów jest w ciąży w krótkim czasie, wiadomo ryzyko ale wszystko jest możliwe. Myślę że nie ma co szaleć i w sumie pół roku nikogo nie zbawi a jak zajdziesz w ciąże 1-1,5 po CC to będzie bezpieczniej chociaż też w tym reportażu o którym pisałam wcześniej pisało że zaleca się odstęp między CC 2 lata ale po pół rok od CC można próbować zajść w ciąże.

Boshe sama nie wiem co to będzie i na co się zdecydować czy na SN czy 2CC
unhappy.gif
Pewnie los zdecyduje za mnie
biggrin.gif
 
Wczoraj moja gin mowila mi ze ma bebeczke ktora jest po 3cc i jest w ciazy z 4tym Dzieciaczkiem i wsio spoko. Ma tez babke ktora jest po 5cc i wystapila do sadu o pozwolenie na podwiazanie jajowodow - bo nie chce juz byc w ciazy raczej ze strachu z wiadomego powodu i uwaga - sad odmowil. Czaaad. Tak wiec nie ma reguly - wszystko zalezy od mozliwosci naszego organizmu - umiejetnosci zrastania sie macicy i jej wytrzymalosci. Sklonnosc do zrostow albo krwotok po cieciu i wiele wiele wiele innych starsznych rzeczy ktore moga sie wydarzy, a nie musza - trzeba o tym wiedziec. Co roku w samym wojewodztwie slaskim umiera przy cc 5 kobiet - tak mi powiedziala gin i mowi ze sama nie wiem czemu zawsze 5. Lekarze teraz umieja operowac - to nie epoka kamienia lupanego, kiedy kobieta umierala, a ojciec wybieral: dziecko & matka. Umieja operowac, ale nikt nie przewidzi jak zareaguje organizm lub co sie stanie, kazda ciaza to ryzyko, zwlaszcza taka po cc. Tak jak pisalam powyzej - zaszlam w 2ga ciaze 6 miesiecy od 1szego ciecia i przy rozwiazaniu mialam blizne lekko rozchodzaca sie i 'trzymalo sie wszystko'' na pecherzu. Wiec bylo za wczesnie, ale udalo sie nam:) Tez chce miec 3ke dzieciaczkow, ale jeszcze nie wiem czy juz jak maly skonczy roczek, czy jeszcze chwilke poczekac zeby bable byly troszke wieksze - chodzi mi o zycie po 3cim cc 3ka malutkich dzieciaczkow na glowie hihi kolorowy zawrot glowy jednym slowem:) Lekarz mowi ze wystarczy rok, ale lepiej dwa lata - 2ch nie chce mi sie czekac, wiec skladam wszystko w rekach Boga:) bedzie co bedzie - my czekamy na nastepna Dzidzie:D choc bac sie boje, ale o tym staram sie nie myslec - musi byc dobrze
 
agus za mnie zdecydowała natura, chciałam sn i próbowałam. Może miałam za długo skurcze bo nieregularne ale silne przez 3 dni i przez te 3 dni one zdziałały 4cm a potem w ciągu 1,5 godziny poszło do pełnego i wtedy brzuch się spioł okropnie i nie puszczał. Potem miałam na nim krwiaki, masakra. Zrobili mi na cito cc żeby blizna się nie rozeszła a Emilka była bezpieczna. To najważniejsze.
 
Przy Emilce też chciałam SN ale się nie dało:-( Czasami myślę że lepiej jakby od razu pocięli a nie takie katusze przechodzić tzn męczyć się bez skutku i nie chodzi mi o zwykłe bóle przy porodzie ale o to że cały dzień albo i 2-3 dni się męczysz i nic z tego:wściekła/y: Nade mną 2 dni się "pastwili";-) i w końcu zrobili CC. Nie potrzebna mordęga...
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe Mamy i te które już się nimi stały! :)
Mam pytanie: jak długo należy odczekać z decyzją na drugie dziecko po cięciu cesarskim? I czy po takim zabiegu można rodzić naturalnie? :)

Pozdrawiam. :)

---------------------------------

Na pewno większość z nas podświadomie,albo i nie zastanawiał się kiedy to nastąpi,mimo,że każdy chciałby to wydarzenie odwlec w czasie jest ono nieuniknione i spotka każdego z nas. Mówią,że śmierć to jedynie podróż do innej rzeczywistości i jak w to wierzę. A kiedy Ty będziesz w danej rzeczywistości? Chcesz się tego dowiedzieć? Zapraszam na stronę...

news048
 
Do góry