reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Wiesz dlaczego u dentysty lub u chirurga plastycznego możesz decydować o takich rzeczach?,dlatego że to dotyczy tylko ciebie, a w momencie kiedy chodzi o tak ważna sprawę jak poród to priorytetem dla lekarzy nie jest rozdawanie na życzenie cesarek jak świeżych buleczek kobietom ktore boją sie porodu. Jak ma sie aborcja do tego wszystkiego? Najwyraźniej nie czytalas że zrozumieniem:) nie porównuje aborcji do cesarki, proponuje przeczytać mój post ponownie a nóż zrozumiesz co miałam na myśli. Nie żyjemy w epoce kamienia lupanego, to że zdarzają sie przypadki błędów lekarskich to nie znaczy że nie mamy też cudownych lekarzy w publicznych szpitalach. Np. Ostatni przypadek rozdzielenia bliźniąt syjamskich w instytucie matki i dziecka w warszawie;) nie wiem dlaczego poruszasz temat dzieci które są chore lub są wczesniakami, kolejny dowód na to że nie czytasz że zrozumieniem moich postow:) ktoś tu wcześniej wspomniał że jedne kobiety wolą mieć rozwalona dupe a drugie blizne na brzuchu i właśnie taki typ kobiet mam na myśli piszac te posty, żądając cesarki na życzenie zasłaniaja sie dobrem dziecka a tak naprawdę chodzi im o zupełnie coś innego, nie ważne ile artykułów przeczytasz w internecie nie będziesz nigdy madrzejsza niż lekarz poloznik, a naprawdę rzadko można od nich usłyszeć że cesarka na życzenie jest lepsza niż poród naturalny.


Ciesze sie że nie tylko ja uważam że dzisiejsze kobietki za bardzo sie że sobą pieszcza. Posunę sie o krok dalej! Uważam że depresja poporodowa to nic jak wymysł chorych psychicznie kobiet. Katarzyna W. też miała depresję poporodowa no i proszę jak pięknie poradziła sobie z tym problemem. Dno i wodorosty!!!!

Nie jesteśmy pierwszymi i ostatnimi kobietami na świecie które rodzą:) nigdy nie zrozumiem kobiet które dobrowolnie kładą sie pod nóż:)
 
reklama
emilek86 muszę to napisać- odważna jesteś:tak:nie wiem czy odważna z nieświadomości komplikacji czy w pełni świadoma co może się stać jak będziesz pierwszego bliźniaka rodziła i dojdzie do odklejania łożyska drugiego. Nie znam twojej historii, nie wiem czy masz ciążę jednoowodniową,jednokosmówkową czy dwa łożyska i dwa oddzielne worki owodniowe ale wiesz, że jak zacznie łożysko się odklejać to automatycznie drugi bliźniak jest niedotleniony ??
Podziwiam twoją decyzję, serio bo przy bliźniaczej ciąży to ja widzę tylko rozwiązanie przez cc właśnie dla bezpieczeństwa dziecka, które wychodzi jako drugie.
 
ktoś tu wcześniej wspomniał że jedne kobiety wolą mieć rozwalona dupe a drugie blizne na brzuchu i właśnie taki typ kobiet mam na myśli piszac te posty, żądając cesarki na życzenie zasłaniaja sie dobrem dziecka a tak naprawdę chodzi im o zupełnie coś innego,

wiesz co, ja nie boję się napisać że miałam cc z własnego wyboru, po prostu wiem, że moje okolice intymne goiły by się dużo dłużej niż brzuch. Mam problemy z pewną sprawą i doskonale wiem jak wyglądałoby gojenie się po porodzie. Przez miesiąc na tyłek bym nie usiadła jak nie lepiej więc oprócz tego, że był strach o niedotlenienie dziecka to doszedł do tego mój komfort po porodzie, owszem i nie ukrywam tego bo szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Trzeba po tym porodzie jakoś się zając dzieckiem więc stan fizyczny mamy też jest ważny

a naprawdę rzadko można od nich usłyszeć że cesarka na życzenie jest lepsza niż poród naturalny.

to mój gin zapytany przed pierwszym moim porodem co jest lepsze odpowiedział - dla mamy sn, dla dziecka oczywiście CC.

Ciesze sie że nie tylko ja uważam że dzisiejsze kobietki za bardzo sie że sobą pieszcza. Posunę sie o krok dalej! Uważam że depresja poporodowa to nic jak wymysł chorych psychicznie kobiet. Katarzyna W. też miała depresję poporodowa no i proszę jak pięknie poradziła sobie z tym problemem. Dno i wodorosty!!!!

o dziewczyno to jak ty tak piszesz nie mając porodu za sobą to gratuluję. Nie wiesz co to jest burza hormonów .... czas troszkę dorosnąć bo życie może cie zaskoczyć :] ja już kończę pisanie tutaj bo taka wymiana zdań nie ma sensu ;) śmieszy mnie porównywanie twoje i w sumie brak konkretów, a do tego porównywanie dzisiejszych kobiet w ciąży do męczennic zaniedbanych, zapuszczonych i idących na łatwiznę kładąc się pod nóż itp ... sorki ale każdy mierzy swoją miarą
 
Mnie śmieszy że nie rozumiesz co piszę:) zaniedbane meczennice? W którym z moich postów to wyczytalas?? Pisałam wręcz że nie znajduje wytłumaczenia dlaczego kobiety zaniedbują sie w ciąży!
Dorosnac? I pisze to kobieta która dla własnej wygody wybrała cc?? W ilu przypadkach zdażają sie takie rzeczy jak niedotlenienie przy sn?? Jakie jest prawdopodobieństwo że może sie coś takiego wydarzyć?
Myślę że takie samo jak wypadek na ulicy, czy więc nigdy nie wyjdziesz z domu bo coś może ci sie stać??

:)
 
Nic dziwnego że w tych czasach kobiety traktowane są jak pokraki, słabsza płeć skoro idą na latwizne. Jak już podkreslalam nie raz nie dwa ,to zrobię to po raz kolejny że według mnie muszą być wskazania do cc, jeśli takowe są to jak najbardziej i bez zarzutów. Ale jeśli ich nie ma to po co?
Poród to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu kobiety, jednak nic za darmo :) a jesli ktoś ma kaprysy to proszę bardzo i niech buli!!! :) :)
 
Dodam jeszcze że ja też rozmawiałam na początku ciazy ze swoją polozna o cc, interesowalo mnie czemu kobiety wolą sobie ją wykupić niż urodzić naturalnie. Odpowiedziała mi ze śmiechem i wyraźną drwina że to jest zwykle lenistwo i kaprysy. Podczas porodu przedewszystkim zwracana jest uwaga na dziecko, niektóre kobiety czują sie niedopieszczone w szpitalach, nic dziwnego skoro jadą tam z przekonaniem że poród to jest kolorowa bajka, a już szczególnie jeśli zapłacą! Ah i jeszcze co do tych traumatycznych przezyc, większość z tych historii wydarzyła sie nie wam tylko koleżankom koleżanek albo jeszcze tam komuś. Większość opowiada że ich mamy rodziły je po 70 godzin lub co tam jeszcze. Normalna osoba w życiu nie powinna przekazywać takich informacji kobietom w ciazy, stąd biorą sie legendy i mity o porodach. Zdarzyło mi sie słuchać nawet opowiesci o cc bez znieczulenia ;) trzeba brać pod lupę takie historyjki bo większość jest tylko przesadą. Wiadomo że boli i ma boleć. Koniec kropka :) dziwię sie że ja 21 latka muszę mówić takie rzeczy starszym ode mnie kobietom :)
 
Dorosnac? I pisze to kobieta która dla własnej wygody wybrała cc??

:)
dla jakiej własnej wygody ?? też czytaj ze zrozumieniem, moja wygoda to drugorzędna sprawa bo na pierwszym stawiam życie, zdrowie dziecka i swoje obawy. Za długo i za dużo mnie kosztowało uzyskanie obu ciąż, żeby teraz iść na sn i myśleć czy coś dziecku się stanie czy nie. a że po in vitro mam wybór jak chcę rodzić, a wiem po konsultacji z lekarzem, że cc jest bezpieczniejsze dla dziecka więc tak wybrałam. Do tego nałożyła się cukrzyca ciążowa przez którą nawet nie czekali do terminu i na samoistny rozwój porodu tylko rozwiązali ciążę wcześniej


W ilu przypadkach zdażają sie takie rzeczy jak niedotlenienie przy sn??
uwierz mi,ze u nas w klinicznym szpitalu wystarczająco często. Za dużo tych przypadków wśród znajomych a później dzieci rodzonych w zielonych wodach.

Nic dziwnego że w tych czasach kobiety traktowane są jak pokraki, słabsza płeć skoro idą na latwizne. Jak już podkreslalam nie raz nie dwa ,to zrobię to po raz kolejny że według mnie muszą być wskazania do cc, jeśli takowe są to jak najbardziej i bez zarzutów. Ale jeśli ich nie ma to po co?

wiesz co teraz jest nawet wskazaniem do cc ?? paniczny strach pacjentki przed sn bo psychika kobiety i jej nastawienie też dużo daje. Tak, nawet ostatnio z takim wskazaniem się spotkałam.
A to, że się niektóre boją to wcale nie są pokrakami i nie pisz tak o kobietach, które poszły z własnej woli na cc
Nikt tutaj ciebie nie wyzywa przez to że będziesz rodzić sn więc i ty nie wyzywaj jak ktoś ma odmienne zdanie.
Myślisz, ze będziesz z tego powodu lepszą matką, dziecko będzie ci zawdzięczało,że urodzisz (o ile urodzisz) sn ? nie nastawiaj się tak na coś co może w ciagu sekundy się zmienić :]
 
Nikogo nie obrazam:) nie będę już dyskutować, wiedziałam że rzucicie sie na mnie jak wyglodniale lwice:) już powiedziałam chyba wszystko więcej nie mam do dodania, a z osobami które nie umieją poprawnie interpretować nie ma rozmowy :) jak już mowilam ile jest ludzi tyle opinii, a forum jest po to żeby sie na nim swobodnie wypowiadać :)
 
reklama
owszem, swobodnie wypowiadać a nie obrażać innych bo niby co zrobiłaś w swoim przedostatnim poście ? dla mnie to jest obrażanie.
 
Do góry