reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarskie cięcie! i wszystko co z nim związane

Moja koleżanka miała laparo przed zajściem w ciąże i urodziła sn więc to raczej wskazaniem nie jest
jeśli chodzi o to czy druga ciąża skonczy sie cc to ja wam napisze tak.po porodzie a miałam także cc mój gin powiedział tak:proszę wstrzymać sie z kolejna ciążą najlepiej na około 2 lata aby blizna macicy miała czas sie zagoić i wszystko wróciło do normy.
ja nie planuje drugiego dziecka jak narazie ale za pare lat pewnie tak.i wiem że raczej kolejny raz będę skazana na cc ponieważ miałam problemy z wysokim ciśnieniem nie miałam rozwarcia a skurcze tak i groziła nam zamartwica.to dzięki cc mój synek żyje.ale to wszystko okaże sie z czasem
martaik dziewczyny dobrze ci pisza zazwyczaj termin wyznaczaja na tydzień dwa tygodnie przed terminem ale to wszystko zależy od przebiegu ciąży rozwarcia skurczy itp.będzie napewno dobrze nie martw sie;-)
a co do tych szwów to wszystko zależy jaka to była operacja bądź zabieg jeśli było coś powierzchownego to wskazania nie ma
 
reklama
Pysia, a stało sie podczas porodu czy jeszcze w trakcie ciąży?

Stało się to podczas porodu.Jakies pół roku temu moze rok temu pisałam o tym na forum.

asia_l jak miałam cesarke wczesniej to 2 tyg przed terminem robią .To nie zalezy od stanu blizny tylko jak macica sie obkurczyła i czy dobrze to wszystko sie w srodku zrosło
 
Pysia bzdury wygadujesz.To wszystko zalezy od blizny i tego jak sie goi a takze gdzie sie znajduje.Myslisz ze w polsce lekarze tak chetnie robia cc? ,jezeli tylko i wylacznie byly zakladane szwy na skorze,to nie ma podstaw by po 11 miesiacach (jezeli rana sie niegnoila itp)robic cc.Pamietajcie ze cc polski szpital kosztuje ok 3-4 tys,wiec nie " szastaja" tymi cc na lewo i prawo.Po cc owszem wykonuje sie nastepne cc jezeli jest krotki odstep czasu,ale 1 cc nie wyklucza tego ze kolejne dziecko za kilka lat nie bedzie mozna urodzic sn.Szew na skorze to pikus,chodzi tutaj o szwy na macicy i o blizne na macicy ktora goi sie zdecydowanie dluzej niz ta
na skorze.Nie ma co przesadzać.Ja po 11 miesiacach to juz mojej blizny prawie w ogole nie widzialam skora sie zrosla,bez problemu juz zdecydowanie wczesniej.



Wiadomo ze jak sie ma szwy na macicy i w krótkim czasie sie zajdzie to bedzie cesarka.pozatym u mnie w szpitalu lekarze robią na prosbę.tzw lezałam z 5 przypadkiami .Płaczem wymusili cesarkę.Ja tez miałam cesarke ale z innych powodów.Jka sie ma dobrego lekarza to za cesarkre sie nie płaci a się ja ma,jak było w szpitalu 2 w którym rodizlam
 
ale bym już chciała aby była połowa kwietnia:) a wiecie moze jak wygląda taki planowany zabieg? przyjezdzam do szpitala i? teraz miałam cc poniewaz zaniklo tetno, lezałam na porodwowce, nagle wpadła ekipa, zabrali mnie, po drodze podpisałam papiery, znieczulenie i ciecie, a zastanawiam sie jak to bedzie w kwietniu:)
 
przyjezdzasz do szpitala dizeń wczesniej rano. jesz sniadanie potem zupe i tyle. Do 20 mozesz pic wode niezagowaną,potem juz nic.o 6 rano golenie cewnikowanie .nastepna rzecz to zakladaja Ci 2 wenflony i podpinaja kroplówke z glukoza i cos jeszcze. potem biora Cie na łozko i wyworzą w siną dal:D
ja bylam taka twarda,niczego sie nie bałam.Jak mnie wiezli pytali sie czy sie boje cesarki czy mam obawy a ja na to "a cholera czego mam sie bac?rach ciach i po wszystkim" wwiezli mnie na ta sale i mnie zamurowalo .Tylke tego dziwnego sprzetu taka byłam wystraszona ze wydukałam tylko "o choleeeerciaa mać juz ja sie chyba będe bać" mieli smiechu ze mna ale strasznie nie było.Tylko w pewnym momencie lekarz mówi do lekarza "rwij ją dziecko sie nie zmiesci" popatrzylam na lampe a tam lekarz lezy na moich nogach i rozrywa mi rekami brzuch ,potem miałam nogi całe posiniaczone przez lekarza"ogólnie milo wspominam
 
a czy cewnikowanie jest bolesne? i czy mogę ogolic sie sama? i jeszcze jedno, ta pierwsza dobe przed cc, leze na oddziale polozniczym na ktorym pozniej bede po porodzie czy na patologii i musze przeniesc swoje rzeczy na inny oddział?
 
Ostatnia edycja:
martaik a ty przy pierwszym dziecku nie miałaś też cesarki:errr: bo piszesz tak jakbyś nie miała a z tego co wcześniej pisałaś uznałam że właśnie przez cc swoje malenstwo urodziłaś
ogolić możesz sie jeszcze w domu na spokojnie a cewnikowanie nie boli jak dobrze ci go zakładają ja nawet nie wiedziałam dobrze kiedy z wyjmowaniem było podobnie zero bólu.o rzeczy sie nie martw to pielęgniarki albo maż ci przeniosa
 
martaik cewnikowanie robione jest na ogół już po podaniu znieczulenia.
Ogolić może się sama w domu.
Papiery podpisujesz przy przyjęciu do szpitala.
Do 22 jesz, do północy pijesz a potem do samej operacji nic.
Rano dostajesz kroplówki, potem idziesz na salę operacyjną, podłączają kolejną kroplówkę, dostajesz znieczulenie miejscowe, potem podpajęczynówkowe, zakładają cewnik i że tak powiem chlastają.
W między czasie dostajesz tlen;-)
 
dziekuje za odpowiedzi:) miałam cc ale nieplanowane, doszło do niego bardzo nagle, niewiele z niego pamietam, poniewaz od czasu gdy zapadła decyzja o cięciu do czasu gdy było juz po minelo 7 minut(przynajmniej według mamy ktora była ze mna na porodówce), synkowi zanikło tętno, wiec wszystko dzialo sie w zawrotnym tempie. teraz bede miala planowane ciecie.
 
reklama
Hej ja mialam cc a cewnik zakladali mi przed znieczuleniem i czulam to, bylo to nierzyjemne uczucie ale nie bolalo, ogolic sie mozesz sama w domu, pielegniarka sprawdzi czy jest ok a jesli chodzi o przeniesienie rzeczy (tez mialam nieplanowane cc) to nie mam pojecia kto to zrobil, tzn domyslam sie ze persolen szpitala..
 
Do góry