reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

nie wiem jakiej "jakości" jest endokrynolog do którego chodze z Zosią, ale ostatnio mi powiedziała, że norma u dzieci do 5 lat dla tsh to nawet do 7, więc moze ten wynik jest OK?
 
reklama
tarczyca ma związek z atakami padaczki.Pamietam jak stracilam przytomność to w szpitalu pierwsze czego sie czepili to tarczycy,nikt nie pomyslal zeby jakis rezonans zrobic czy cos tylko na 100000 tarczyca.A ze tarczyce jak tak zbydowana jakby powikszoną to dawli odrazu mi leki nie padajac mnie.I zadne tłumaczenia sie nie zdały ze kazdy lekasz sie tego szepia i ciagle mi robią badania na tarczyce.Tarczyca wkońcu sie okazała nie winna.

pozatym jak powiedziała kolezanka normy dla dzieci są równe.mozna isc na usg tarczycy (robia prawie wszedzie gdzie jest usg robione i w yjdzie)
 
Ja ze swoja córką z powodu zaparć wylądowałam w szpitalu.
Kilka dni lewatyw, po powrocie do domu ładne były kupki (nie istotna jest ilość tylko jakość - moga byc co 2-3 dni ale mieć konsystencje musztardy).
Do tego oczywiście dieta (spotkanie z dietetykiem) i laktuloza 2x 15 ml
Syrop podaje nadal, najgorzej jest z dietą, niestety nie jestem w stania nakłonić 3,5 latki do zdrowego odżywiania ( wody z miodem nie wypije, śliwek suszonych i warzyw do ust nie weźmie)
Stosuje kilka zasad tzn coś oleistego na czczo (u nas 5 ml tranu)
zero serków tylko jogurty naturalne miksowane z mrożonymi owocami
Naleśniki i makarony z mąki razowej
zero soków typu kubuś tylko woda
Dieta bardzo ładnie i czytelnie rozpisana tylko co z tego mija m-c od pobytu w szpitalu a my zamiast rzadkich kupek wchodzimy w kupki twarde i kulkowe :(
 
Witam, jestem mamą 2 letniej Alusi, która również zachorowała na łysienie, jestem załamana, szukam kontaktu z ninką, gdyż mam do niej kilka pytań,
 
Witam
Dziewczyny czy miałyście do czynienia z tym badaniem?
moja córcia ma 2,5 roku i czeka nas to badanie raczej na 90 %
strasznie się obawiam-samego bólu ,szoku itd-bo to robią bez znieczulenia:(
na dodatek jak utrzymac takie duże dziecko-ja poprostu bezprzerwy o tym myślę a czy po badaniu nie będzie miała jakiegoś urazu-albo zapalenia cewki przez ten cewnik? przecież to sadyzm normalny na małej istocie:(dziecko może miec jakieś urazy psychiczne przez takie rzeczy:((
czy może miałyście do czynienia lub ktoś z waszej rodziny-znajomych
możecie się wypowiedziec
bede wdzięczna:)
 
cześć
moja córeczka w wieku 8 miesięcy była chora na zakażenie układu moczowego. po wyleczeniu lekarze ze szpitala zasugerowali cystografię w wyniku podejrzenie refluksu moczu do nerek.
masz stały pediatra ,który od początku zajmuje się Franią ,odradził ,twierdząc, ze choroba miała charakter incydentalny (najprawdopodobniej źle ją podtarli w żłobku).
długo się biłam z myślami, tak jak Ty.
badanie cięzkie ,bo trzeba dziecko utrzymać ,wprawdzają rurkę i przy okazji mogą różne bakterie wprowadzić.
zorietuj się czy Wy musicie to zrobić.
jesli tak ,podejdź do tematu zadaniowo. przecież w tym wypadku liczy się przed wszystkim zdorwie Twojej córeczki.
trzymam kciuki za Was.
 
a może zamiast tego da się wykonać scyntygrafię? To mniej inwazyjne mojego synka to czeka i tłumaczyli mi że to mniej drastyczna wersja cystografi
 
reklama
moja corka tez miala jak byla mala juz nie pamietam ile ale chyba 6 miesiecy pozniej drugi raz miala po roczku bo wynik wyszedl nie dobry ale przez rok bylo leczenie i po roku miala drugie badanie ibylo wszystko ok to powiem tak jak byla mala lepiej to przeszla niz jak byla wieksza ja plakalam z nia na rece klada takie woreczki zeby sie nie ruszala i ja ja jeszcze trzyamalam za rece jak dobrze wejda do ujscia to tak chyba nie boli bo za pierwszym razem tak nie plakala a za drugim razem nie umieli wejsc i tak zaczela plakac bo zle wsadzili ze szok a co dziwne od tamtej pory dziwnie sika;/ a jeszcze placilam za to badanie bo stwierdziłam ze lepiej niz to zrobia w 30 minut a nie lezec w szpitalu a i tak nie bylo doskonale tzn za drugim razem ;/

co prawda dzieki temu badaniu wykryli refluks obu stonny i naszczescie obylo sie bez zabiegu bo duzo dziewczynek ten zabieg ma ale lekarka ciagle mi mowila ze do 3 lat ma prawo samo wszystko sie zrobic i tak sie stalo :) do tego miala jeszcze miedniczke powiększoną ... teraz ciagle ma sprawdzany mocz czy wszystko ok itp:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry