reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

ja miałam to badanie w wieku 8 lat. Pamietam ze samo wkładanie cewnika było mało przyjemne ale nie płakałam...reszta juz do przejscia. Zadnej traumy nie miałam
 
reklama
Gorzata widziałam twoje posty już od wczoraj ale dopiero dziś mogę odpisać. Jeśli chodzi o ZUM ( w innym poście piałaś że twoja córeczka ma drugi raz w przeciągu 2 miesięcy), to tutaj masz więcej informacji: Reflux, ZUM, wady układu moczowego.

Moja córeczka miałą ZUM w wieku 1,5 roku, cystografię miała robioną jak miała 19 miesięcy. Bardzo się bała tego badania, ale założyłam że musimy to zrobić, żeby mogła spokojnie spać bo mała chodziła do żłobka, dużo mi chorowała i każda gorączka to był dla mnie wielki stres że znowu szpital. Z ZUM byłyśmy w szpitalu bo miała gorączkę 3 dni i dopiero wtedy zlecono badanie moczu i wyniki były bardzo kiepskie.

W każdym razie wtedy, ta cystografia nie wyglądała jakoś bardzo strasznie. Ala dostała wcześniej jakiś syropek uspokajający i furagin, zakłądanie cewnika trwało chwilkę, samo wkłądanie 2 sekundy dosłownie, no ale trzymałyśmy ją we 3 z pielęgniarkami. Później leżała pod rentgenem, przez ten cewnik wprowadzono kontrast i czekałyśmy aż zobi siusiu, ta czesc trwała ze 20 minut. Było dużo placzu, bo Ala musiala leżeć, była przetsraszona, ale teraz tego w ogole nie pamięta.


ZUM nam się nie powtórzył, wynik cystografii był pozytywny.

Ale prawda jest taka, ze przeprowadzenia tego badania u dziecka 3-letniego sobie nie wyobrażam zupełnie.. Nie wiem jak jest u ciebie, ale moja córeczka jest teraz najbardziej przewrażliwiona i histeryczna. Też mam problem bo ostatnio na kontroli u nefrologa stwierdziły że ma sklejone wargi sromowe mniejsze i musze ją smarowac maścią i odwiedzić ginekologa dziecięcego żeby zerknął. Nie cchę tego robić na siłę bot o jest bardzo trudny wiek, dziecko bardzo przeżywa, a w takiejd elikatnej sferze też mam obawy że to jakoś na nią źle wpłynie. Ala jest wyjątkowo histeryczna i zadne próby tłumaczenia nie pomagają, o tym smarowaniu rozmawialam z nią godzinami i nawet jeśli się zgadzała to jak przyszło co do czego panikowała. Udało nam się ją posmarowac raz na siłę i więcej tego tak nie zrobię.

Piszę ci jakie są moje odczucia, ale też wiele zależy od dziecka.. Jesli Twojemu da się coś wytłumaczyć i jest spokojniejsze to wcale nie musi być tak źle. Na pewni dużo zalezy też od tego jaki jest lekarz który je przeprowadza.
 
Witam
dziękuje dziewczyny za odpowiedzi:)
daria0607-dobrze że wam własnie to badanie bynajmniej pomogło-to chociaż rekompensuje te przeżycia:happy:mi lekarka powiedziała że własnie nie zawsze się udaje -bo dziecko nie chce siusiac-i co zrobisz?hhmm podobno bardzo nie przyjemne jest napełnianie pęcherza:-(
i mnie troszkę martwi że potem własnie mogą byc jakieś zakażenia -przez to cewnikowanie:(
a córcia jakie miała dolegliwości przy tym refluksie?
jak się zachowywała-czy jakoś sisiała częściej czy bolało ją coś?
bo mi lekarz powiedział (inny z koleji) że ten reflux ta wada występuje u dzieci młodszych własnie do 3 lat i że moja jakby za duża na tą wade-ale chciałby byc pewien:(

agrafka 80-bardzo ci też dziękuje za odpowiedz:)
no właśnie ci powiem 1,5 roku dziecko jest chyba łatwiej -znaczy nie jest takie świadome można jakoś zakręcic a moja ma 2,8 mc
więc już taka ho ho pozatym bystra bardzo i nie tkliwa zawsze był problem z lekarzem-wyjście na szczepienia kończyły się płaczem -piskiem oj i moim płaczem i bólem brzucha:(
ani zbadac ani zważyc-wiecznie krzyk,płacz -normalna histeria:((
potem już miałyśmy swoją lekarkę która badała ją u mnie na rękach i w połowie rozebraną
a po szpiatalu to już wogóle nie ma mowy o badanich-usg nie mogliśmy z męzem i 2 pielęgniarkami jej utrzymac-taka silna jest-to nawet sobie nie wyobrażam tej cystografi-a jak nie będzie chciała siusiac?a raczej nie będzie -bo żeby nasiusiała do pojemniczka na mocz to jest cała oprawa że szok:(
a płaczka jest srtraszana i zachodzi się okropnie:(
jak nawet ją po kąpieli wiesz ""oprawiam "" że tak powiem oliwaka ,kremy itd-to żeby tam wiesz cipcię pokremowac czy dobrze wytrzec-nie da się dotknąc-na siłe troszkę -troszkę żartem ale ucieka-mi głupio ją siłą jak mówisz tam dottykac bo nie chce jej jakoś zrażac do tych miejsc
nie wiem na ile jest wrażliwa -to się okaże w przyszłości-niektóre dziewczynki nie są tak emocjonale a może moja właśnie taka jest? i już nwet myslę sobie że jakoś to przezyjemy no bo wiadomo takie dzieciątko się przytrzyma i zrobi swoje ale żeby potem nie było kurde jakichś psychicznych zachowań albo przy dojrzewaniu-żeby jej sie nie kojarzyło to z jakąś przemocą-
ja nie wiem powienni coś wymyślic zeby to badanie robic inaczej:(nie wiem jak ale w dzisiejszej dobie techniki -nie wierzę że nie można coś zmienic-:(
oj dziewczyny dziękuje za zainteresowanie-tu bynajmniej można się trochę wygadac:)
matka -matkę zrozumie-lekarze to raczej mechanicznie:(
pozdrawiam
 
Witam.
My mielismy problem z zaparciami u córeczki jak zrezygnowaliśmy z pieluch. Siku robiał bez problemu na nocnik, a z kupą był mega problem - bo kupa jest be i ona nie bedzie robic wcale ;/ Mielismy juz wizje lewatyw ale lekarka uprzedzala ze u takiego dziecka może to tylko pogorszyc sprawę, skoro mała nie che robic kupy bo wg niej jest beee. Czyli to tzn zaparcia nawykowe - na podłozu psychocznym. Pomógł nam ten syrop: Rhelax, syrop, 125 g - Portal Dbam o Zdrowie
Dawalismy go przed snem, na noc pielucha i zwykle jak mała zasneła to robiła kupe. Poza tym w dzien tłumaczylismy ze wszyscy robia kupe i to nic złego. Miala obiecana nagorde - ukochane naklejki. Książka z naklejkami lezala w szafce i jak w koncu zrobila sama kupe na nocnik to dostala nagrode plus oczywiscie brawa, chwalenie ....Obdzwonilismy nawet dziadków ;) Przez okolo miesiac dostawala nagrode na każdą kupę na nocnik, potem nagrody coraz mniejsze az przestala dostawać. Generalnie wszytsko trwalo okolo 3 m-cy.....
 
witam!my dalej walczymy z kupami:-(zuzia robić chce tylko w pieluszke,kiedy nie ma to sie zaciska.Więc stwierdziłam ze bede jej zakladac ta pieluche jak chce kupe-trudno.lepiej niech robi w tego pampersa i ma miękki brzuszek.Daję jej tą wode z miodem,ale rano nalewam trochę przegotowanej,i trochę ciepłej tez przegotowanej i tez działa.To juz druga kupa w tym tyg.a nie robiła 5dni ostatnio.Przestanę zwracac uwaagę,i może jakoś nie bedzie tak sie stresowała.:confused:
 
Witam,
Mój synek ma 8 ząbków ostatnio zauważyłam że górne ząbki są bardziej wysunięte niż dolne.
Gdzieś wyczytałam że u takich maluchów to normalne jak jest u was? Może ktoś miał podobne obawy...?
Czy możliwe żeby miał w przyszłości wady zgryzu czy powinnam udać się do stomatologa lub ortodonty.
Nie ssie smoka, karmiłam do roku piersią , je łyżeczką czyli teoretycznie powinno być wszystko ok.
 
Wydaje mi się, że górne zęby powinny być wysunięte bardziej od dolnych, zależy jeszcze jak bardzo są wysunięte. Do ortodonty dopiero po drugim roku życia można pójść. Wiem o tym bo juz sprawdziłam. Moja córcia miała bardziej wysunięte dolne ale teraz jest juz dobrze,okazało się, że wysuwała tak szczękę bo swedzialy ją dziąsła :)
 
Dobrze że myślisz o ząbkach maluszka, ale nawet jeśli by coś było, to wydaje mi się, że jest jeszcze za mały. Poza tym chyba wszystkie dzieci w tym wieku mają cofniętą żuchwę. Mój też.
 
reklama
Moja córeczka od kilku dni ma chrypkę, poza tym nic jej nie dolega. nie kaszle nie ma kataru i gardło w porządku. co mogę jej podać na tą chrypkę? Miał ktoś taki problem?
 
Do góry