reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chustowanie u Lipcówek :)

reklama
Dla kobiety L będzie za długa, a dla faceta M za mała, IMO tylko jedno z Was będzie się motać, albo kupicie dwie chusty;-)
Chusty są tkane, bądź elastyczne - i tutaj w zależności od zasobów finansowych, potrzeb, chęci noszenia długo/krótko. Elastyczne mają ograniczenie wagowe - dziecko może mieć max 7-8kg, więcej taka chusta raczej nie udźwignie - będzie sprężynować i nadwyręży kręgosłup nosiciela. Najpierw się motamy, potem wkładamy dziecko. Tkaną wiążemy już z dzieckiem, można nosić dłużej, ale są droższe.
 
Ooo!! Moj ulubiony temat :-D bylismy nad morzem, motalam mala i na plaze, bylo duzo gapiow ale i serdecznych usmiechow, maz mi pozazdroscil i kazal sie zamotac <3 cudnie wygladal w chuscie :-)
W sobote idziemy na warsztaty chustowe w warszawie! Jupi!
 
Kasia ja w końcu sie nie zapisałam, w sobotę mam piknik rodzinny w parku i mam nadzieję, ze będą na nim dziewczyny z tarchomina, które dają indywidualne lekcje tu w okolicy...
Doti na ochocie
 
Malgorzatkar - to tez fajna opcja z piknikiem. Podobno w okresie niewakacyjnym jest wiecej takich spotkan gdzie dziewczyny pomagaja wiec moze sie kiedys spotkamy na takim :-D
Doti tak, na ochocie. Sprawdz na pogotowie chustowe
 
Aniaa ja mam 173cm i wybrałam rozmiar M. Myślę że dla was obojga ten będzie odpowiedni. Jeszcze dużo zależy od sylwetek waszych.. od obwodu w klatce piersiowej, talii i biuście.

No ja jestem drobna, 50kg (przed ciążą:) teraz 10+) , mąż 130kg, mocno zbudowany + brzuszek --- czyli raczej kupić 2 chusty? jak myślisz? i jakie? a o co chodzi z tym łamaniem? dziękuję za pomoc Tobie i wszystkim pozostałym dziewczynom
 
Dla kobiety L będzie za długa, a dla faceta M za mała, IMO tylko jedno z Was będzie się motać, albo kupicie dwie chusty;-)
Chusty są tkane, bądź elastyczne - i tutaj w zależności od zasobów finansowych, potrzeb, chęci noszenia długo/krótko. Elastyczne mają ograniczenie wagowe - dziecko może mieć max 7-8kg, więcej taka chusta raczej nie udźwignie - będzie sprężynować i nadwyręży kręgosłup nosiciela. Najpierw się motamy, potem wkładamy dziecko. Tkaną wiążemy już z dzieckiem, można nosić dłużej, ale są droższe.

A z tych tkanych mogłabyś polecić jakąś? czy te lennylamb są najlepsze? i czy to ma być np bambusowa i z kółeczkiem? będę wdzięczna za pomoc bo kompletnie się na tym nie znam ale sama idea bliska naturze mi się spodobała. I jaką wybrać dla męża - 130kg, 191cm. i dla siebie - 50kg. i 160cm. ?? Dodam że mąż też zakochał się w tych chustach i mówiłam mu że przed zakupem poradzę się tutaj, więc czekamy z niecierpliwością:) DZIĘKUJĘ:)
 
reklama
Nowa chusta jest sztywna i trzeba ją zmiękczyć czyli złamać. Wtedy się lepiej dociąga.

Może kup najpierw sobie chuste i zobaczysz czy na męża wejdzie. Do niektórych wiązań np kangurka może być krótsza chusta.

Z firm chustowych to polecają Lennylamb Natibaby i Littlefrog to z najtańszych.
 
Do góry