reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a dentysta

reklama
Powinnaś to skonsultować z lekarzem ginekologiem, jeżeli nie masz już takiej możliwości poinformuj dentyste że jesteś w 10 tygodniu ciąży, napewno będzie wiedział jakich zastrzyków przeciwbólowych ma nie podawać. Najlepej zawsze w 2 trymestrze ciąży leczyć zęby. Mam badzieje że pomogłam. Powodzenia
 
Trzeba tylko uświadomić dentystę w sytuacji, jeśli jeszcze brzuszek nie jest widoczny. Zastosuje odpowiednie techniki w razie potrzeby i nie będzie się trzeba o nic martwić.
 
Przede wszystkim porozmawiaj o tym ze swoim dentystą. Psujące się zęby moga naprawdę zagrozić ciąży i zdrowiu dziecka, więc musisz działać. Lekarz będzie wiedział jakie środki znieczulające może zastosować.
 
ja bylam u dentysty ok. 20 tyg. ciazy, bylo borowanie jednego zeba i plomba, bez znieczulenia, bo po co ryzykowac, skoromozna to przetrwac, nie to co kanalowe brrr
 
Też chodziłam do dentysty w ciąży i dostawałam małą dawkę znieczulenia ale dentystka odradzila mi kanałowe, włożyła mi lekarstwo i kazała się zgłosić po porodzie :)
 
reklama
Do góry