reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Witajcie
Czytam was i chłone wszystkie cenne informacje odnosnie ciąży blizniaczej i z checia sie do was dolacze. Jestem w 11 tyg i oprocz dwujeczki w brzuszku mam juz synka 6 lat i coreczke 1rok 3mc wiec teraz obojetne co sie urodzi aby zdrowe i donoszone. 15 mamy badania prenatalne i zastanawiam sie nad testem z krwi i tu pytanie czy wy kochane robilyscie test Pappa?czy szkoda nerwow?bo szczerze przy poprzednich ciazach nie robilam
 
reklama
Ja robiłam ten test, ale tylko dlatego, że po 35rż jest refundowany oraz połączony z USG genetycznym, a ja się załapałam.
 
A mnie rozebrało przeziębienie i byłam dzisiaj u lekarza. Pani z rejestracji poprosiła Pana, którego była kolej na wejście do gabinetu, żeby mnie wpuścił. Podziękowałam, ale jak Pani poszła to zaczely się mamroty..... i tylko słyszałam: ciąża, w ciąży, też byłam w ciąży, ja też powinienem i inne takie.... normalnie się zagotowałam, ale obróciłam się do państwa którzy najwięcej dyskutowali i z uśmiechem przylepionym do twarzy zapytałam czy mają państwo jakiś problem, bo przecież słyszę i proszę mi to powiedzieć. Nikt się nie odezwał, ale ja powiedziałam że poczekam sobie, ja nie mam takich problemów jak panstwo. No i wyobraźcie sobie, ze jak gabinet się zwolnił to facet wszedł i nawet sie na mnie nie obejrzał, jestem w szoku jaki cham. No więc zapytałam kto w takim razie jest ostatni i każdy po kolei mówił że mogę wejść przed nim. Nagle wszyscy sie uprzejmi zrobili. Ale nie musiałam nigdzie nikomu sie "wpychać", bo Pan doktor wyszedł z gabinetu zaraz za "uprzejmym" jegomościem i zapytał, gdzie jest ta pani w ciąży, a po wizycie jeszcze odprowadził mnie do rejestracji, żeby oddano mi pieniądze za wizytę, bo byłam prywatnie, a lekarz sam zaproponował podciągniecie mnie na nfz. Aż miło jak wszystkim kopary opadły :D
 
Witajcie
Czytam was i chłone wszystkie cenne informacje odnosnie ciąży blizniaczej i z checia sie do was dolacze. Jestem w 11 tyg i oprocz dwujeczki w brzuszku mam juz synka 6 lat i coreczke 1rok 3mc wiec teraz obojetne co sie urodzi aby zdrowe i donoszone. 15 mamy badania prenatalne i zastanawiam sie nad testem z krwi i tu pytanie czy wy kochane robilyscie test Pappa?czy szkoda nerwow?bo szczerze przy poprzednich ciazach nie robilam

Witaj gorzkosia :-) miło powitać nowego trójpaczka :-) powodzenia na prenatalnych. Ja robiłam, bo też miałam refundowany, mam dobrego lekarza i mi załatwił :-) Sam Pappa chyba kosztuje coś koło 200 albo 250 zł. Dobrze było zobaczyć wyniki, że wszystko w porządku, ale samo usg genetyczne też daje jakąś tam pewność, chyba 80%

Edit:
Dziewczyny, robiłyście zakupy w aptece internetowej? Podobno taniej niż w stacjonarnych, ale konkurencja jest duża. Możecie jakąś polecić? Chciałabym zrobić jednorazowe zakupy kosmetyków i innych rzeczy dla dzieci :-)
 
Ostatnia edycja:
No wlasnie ja niestety bede musiala zaplacic choc i tak najważniejsze zeby dzieci byly zdrowe a nie kasa, wiec wybiore chyba trzecia alternatywę czyli najpierw ultrasonograf a jak lekarz stwierdzi jakis maly odchyl od normy i zaleci zrobienie to zrobie bo wiem ze tak tez mozna.
A ja korzystam tylko ze stacjonarnych
 
Witaj gorzkosia :-) miło powitać nowego trójpaczka :-) powodzenia na prenatalnych. Ja robiłam, bo też miałam refundowany, mam dobrego lekarza i mi załatwił :-) Sam Pappa chyba kosztuje coś koło 200 albo 250 zł. Dobrze było zobaczyć wyniki, że wszystko w porządku, ale samo usg genetyczne też daje jakąś tam pewność, chyba 80%

Edit:
Dziewczyny, robiłyście zakupy w aptece internetowej? Podobno taniej niż w stacjonarnych, ale konkurencja jest duża. Możecie jakąś polecić? Chciałabym zrobić jednorazowe zakupy kosmetyków i innych rzeczy dla dzieci :-)
Polecam (nomen omen :D) aptekę gemini. Zamówiłam podstawy i kilka pierdół typu smoczki czy pampersy i wyszło 1000 zł :o Ale obsługa super.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Polecam (nomen omen :D) aptekę gemini. Zamówiłam podstawy i kilka pierdół typu smoczki czy pampersy i wyszło 1000 zł :o Ale obsługa super.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom

Swoją drogą to wszystko tyle kosztuje, ze ciągle się za głowę łapię :-) dlatego szukam oszczędności w necie. Wezmę gemini pod uwagę, już wcześniej słyszałam dobre opinie o tej aptece, dzięki :-)

@gorzkosia7 no i tak chyba najlepiej :-) ja miałam jeszcze jedne prenatalne coś koło 18 tc chyba to też znowu sie potwierdziło że wszystko jest ok. Może Ty też będziesz miała. Ale wydaje mi się że nawet jedno USG genetyczne wystarczy. Mierzą tą grubość tego czegoś (co zapomniałam jak się nazywa :-)) i z dużym prawdopodobieństwem mogą stwierdzić jakie są szanse na wady rozwojowe :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
W ciąży bliźniaczej koniecznie min 2 badania pierwsze na wady genetyczne ale drugie też niezbędne to są wszystkie narządy rozwinięte i można dokładnie zbadać serce nerki żołądek itp. Test pappa w ciąży bliźniaczej może wyjść niejednoznaczny

Aniutek tak 5 marca. 3 miesiące skończyły a mają już 6kg Emilka i 5700 Natalka a urodzily się 2750 i 2340 wielkie baby są :)
Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry