reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża na studiach

mamamalwina nie wczoraj, to w poniedziałek, chociaż szkoda, bo weekend ma być radosny, zaraz idę z córcią sprawdzić, czy faktycznie jest tak miło, jak to wygląda zza okna :-)
 
reklama
Ja mam prawie 20 lat, studiuję na 2 semestrze. Moja malutka ma 2 latka. Zaszłam w ciążę kiedy miałam 17 lat .. nie było łatwo. Nie chciałam się pogodzić z ciążą, a teraz twierdzę, że malutka to mój aniołek, kocham ją i dziękuję Bogu, że sprawy tak się potoczyły. Studiuję także dziennie , jest ciężko, ale dajemy sobie radę ;) bardzo pomaga mi mój narzeczony
 
zakupowawyspa - podziwiam za chęci i wytrwałość ;) Ja jak się dowiedziałam o ciąży to planowałam nie przerywać studiów i mieć indywidualne zajęcia , ale życie jak to życie weryfikuje pewne plany ;) i obecnie jestem na rocznym urlopie dziekańskim ;) a za miesiąc rodzę ;) No cóż wrócę na 4 semestr za rok ;) Ale, że jeszcze robię szkołę policealną zaocznie to z tego już nie zrezygnuję ;)
 
ja urodzilam w kwietniu a w czerwcu sie bronilam, i nie mialam zadnych problemow, no ale to tylko kilka miesiecy studiow bylo, a malenstwo czekalo na mnie przed sala obrony
 
Jak tam mamuśki? :-) niebawem kolejny rok z głowy ;-)
Zostało mi 2 miesiące do obrony i obawiam się, że się nie wyrobię z pracą, a maaaasa jeszcze przede mną, ech..
 
Witam!!
zastanawiam się jak sobie razicie mamy ze studiowaniem????jak godzicie wychowywanie szkraba z nauką ???
Sama studjuje dziennie i musze przyznac ze niekiedy nie jest łatwo!!!Dlatego też zastanawiam się czy by nie przenieść sie na wieczorowe czy tez zaoczne, a wy w jakich trybach studjujecie???


Są takie kierunki studiów,nawet dziennych które można pogodzić z pracą czy wychowywaniem dziecka, jednak niezbędne będzie wsparcie partnera i rodziny. Warto rozważyć wzięcie urlopu dziekańskiego, a później zastanowić się nad żłobkiem, wtedy będziesz miała czas na naukę. Są kobiety, które pracują zawodowo, studiują wieczorowo lub zaocznie i jeszcze wychowują dzieci, także dasz radę:) 
 
Kasiek88kasiek nie dziękuję:-D mamy połowę maja, a ja dalej stoję w miejscu:rofl2: ale grunt to się nie stresować, jak nie teraz, zawsze pozostaje mi wrzesień:-p
 
A ja zawsze podziwiałam koleżanki ze studiów, które dawały radę połaczyc i studia i wychowywanie dziecka. a na pewno nie jest łatwo. trzeba przychodzić na egzaminy, zająć się dzieckiem.
mialam jedną koleżankę, która przez cale studia mieszkała w akademiku razem z mezem, dziecko sie wychowywalo przy kolezankach, chodziło z nią na egzaminy i miało pełno cioci i wujków.
Fajnie skonczyc studia i mieć odchowane dziecko, ale z drugiej strony mi błoby szkoda tego studenckiego zycia, imprez i beztroski.
 
reklama
Ha, a ja zaliczyłam sesję, urodziłam synusia i jakoś wszystko ogarnęłam :tak: Teraz moja Pyza słodko nyna w łóżeczku, a ja piszę pracę mgr ;-) nie mam złudzeń, że obronię się w lipcu, najpewniej nastąpi to dopiero we wrześniu, ale to nic :laugh2: Ważne, że się udało :tak::tak:
 

Podobne tematy

Do góry