reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciąża na wychowawczym

Rozpoczęłam pracę w tym samym charakterze co przed urlopem. Rozumiem, że z punktu widzenie ZUS-u jestem stroną wyłudzającą świadczenie. Co powinnam zrobic?
 
reklama
Rozpoczęłam pracę w tym samym charakterze co przed urlopem. Rozumiem, że z punktu widzenie ZUS-u jestem stroną wyłudzającą świadczenie. Co powinnam zrobic?

Ja tego nie napisałam.
Napisałam jedynie, że ZUS może wszcząć postępowanie by sprawdzić czy nie doszło do wyłudzenia.
Jest wiele czynników, które odgrywają rolę w tej sprawie np. kiedy Pani rozpoczęła pracę na podstawie nowej umowy, a kiedy zaszła w ciążę.
 
Witam,
bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie.

Krotko naswietle sytuacje. Pracuje w sektorze budzetowym, w 2009 roku urodzilam corke, podstawa zasilku macierzynskiego zostala naliczona z 2007 roku (gdzie mialam przepracowane pelne trzy miesiace - moja pierwsza corka jest astmatyczka i badz czesto chorowala badz co chwile musialam jezdzic z nia na kontrole). Po urlopie macierzynskim wykorzystalam urlop wypoczynkowy, a nastepnie (polowa roku 2010) postanowilam wziac urlop wychowawczy. Teraz, w trakcie urlopu wychowawczego, mieszkam w Holandii (o czym poinformowalam pracodawce) i ponownie jestem w ciazy.

Moje pytanie to: czy nalezy mi sie zasilek macierzynski po urodzeniu trzeciego dziecka i, jesli tak, to jak zaklad pracy ma go obliczyc? Czy dalej podstawa bedzie 2007 rok? Jakie przepisy reguluja obliczanie podstawy do tego rodzaju swiadczen?

Przepraszam za brak polskich znakow...

Z gory dziekuje.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź!!!!
Nową umowę podpisałam 10 marca, w ciąży nie jestem. Rozumiem więc, że moja sytuacja jest "w porządku".
Serdecznie pozdrawiam!
 
Witam,
bardzo prosze o odpowiedz na moje pytanie.

Krotko naswietle sytuacje. Pracuje w sektorze budzetowym, w 2009 roku urodzilam corke, podstawa zasilku macierzynskiego zostala naliczona z 2007 roku (gdzie mialam przepracowane pelne trzy miesiace - moja pierwsza corka jest astmatyczka i badz czesto chorowala badz co chwile musialam jezdzic z nia na kontrole). Po urlopie macierzynskim wykorzystalam urlop wypoczynkowy, a nastepnie (polowa roku 2010) postanowilam wziac urlop wychowawczy. Teraz, w trakcie urlopu wychowawczego, mieszkam w Holandii (o czym poinformowalam pracodawce) i ponownie jestem w ciazy.

Moje pytanie to: czy nalezy mi sie zasilek macierzynski po urodzeniu trzeciego dziecka i, jesli tak, to jak zaklad pracy ma go obliczyc? Czy dalej podstawa bedzie 2007 rok? Jakie przepisy reguluja obliczanie podstawy do tego rodzaju swiadczen?

Przepraszam za brak polskich znakow...

Z gory dziekuje.

Czytamy regulamin...
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź!!!!
Nową umowę podpisałam 10 marca, w ciąży nie jestem. Rozumiem więc, że moja sytuacja jest "w porządku".
Serdecznie pozdrawiam!

Tego też nie powiedziałam. Cały czas twierdzę jedynie, że to sytuacja mocno dyskusyjna (urlop na określonym stanowisku oraz ponowne zatrudnienie na tym samym stanowisku w czasie trwania urlopu) i może być skontrolowana przez ZUS.
Sprawę komplikuje fakt, że gdyby Pani zaszła w ciążę teraz, umowa uległaby przedłużeniu do dnia porodu, a wypłatę zasiłku przejąłby ZUS.
 
reklama
Do góry