reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

enya mam w opisie jakieś NT.......wynosi 1,9 mm . Nie wiem za bardzo co to znaczy.

Moja ginka nie robi mi usg, bo nie ma sprzętu u siebie w gabinecie. Robił mi je inny lekarz, ale nic nie mówił tylko podawał to co miała zapisywać jego asystentka. A ja nie pytałam co to wszystko znaczy. W poniedziałek mam wizytę u swojej ginki, pewnie więcej mi powie na ten temat no i poproszę ją o kolejne usg w niedługim czasie, bo nie daje mi spokoju ta kość nosowa .

Angelstw
ale idąc do innego lekarza na usg.....to prywatnie? Nie mam kasy na to żeby wydać ok.250 zł, choć bardzo bym chciała.
 
reklama
rozumiem Misia. Wiem koszt USG zwala z nóg. Przezierność jest w normie. U mnie była 1,4 w ciąży o tydzień młodszej od Twojej.
Twoja gin powinna raz jeszcze zlecić Ci USG żeby rozwiać niejasności..
 
No zobaczymy co powie mi w poniedziałek....w końcu wraca z urlopu!!!
Troszke uspokoiłyście mnie tym co pisałyście wyżej.......Fakt ten lekarz ma jakiś stary sprzęt moze dlatego nie mógł dobrze ocenić tej kości nosowej.....ale kolejne szybkie usg jak najbardziej by sie przydało.

A tu proszę zdjecie Maluszka z wczoraj :-)
Zobacz załącznik 642178
 
Misia śliczne zdjęcie :-) kością nosową nie martw się na zapas, to może być wina sprzętu, zwłaszcza jeżeli inne parametry są w normie, ale dla świętego spokoju jak będziesz u swojej ginekolog to proś o powtórzenie usg w innym gabinecie, z innym lekarzem, może nawet cię skierować do szpitala na specjalistyczne usg - ze skierowaniem nie będziesz nic za to płacić :tak:

u nas bez zmian, staram się cieszyć ciążą i swoim brzuszkiem, mówiąc szczerze już mi smutno że po porodzie go nie będzie... muszę powiedzieć że ciąża mi posłużyła, dobrze się czuję i dobrze wyglądam, lepiej niż przed :tak: mam nadzieję że po porodzie nie odbije się to w drugą stronę...
jedyna nowość z dolegliwości ciążowych u mnie to hemoroidy :baffled: jak po ciąży nie znikną to podobno taka domowa krioterapia - specjalny preparat do zamrażania, pomaga... hmm zobaczymy bo mi w sumie pojawił się jeden taki duży guzek na zewnątrz i to jest trochę kłopotliwe:zawstydzona/y:
 
Dziękuję Edytko ;-) Na pewno porozmawiam na ten temat z moją gin.
Kochana.....jak tylko zatęsknisz za brzuszkiem to możesz zajść w kolejna ciążę :-p
Na hemoroidach sie nie znam :baffled: Ale domyślam się ze przeszkadza.....i pewnie boli .
 
Misiu przeczytaj te informacje, Twoje NT jest w normie tak jak dziewczyny napisały. Ja w 13t3d miałam NT = 1,7.
Pomiar NT jest najbardziej miarodajny między 11. a 14. tygodniem ciąży. Norma NT, określona dla danej populacji, obejmuje wartości do 95 percentyla i jest uzależniona od wymiaru ciemieniowo-siedzeniowego (CRL); w praktyce NT nie powinno przekraczać 2,5 mm. NT jest wprost proporcjonalne do ryzyka wystąpienia trisomii u płodu:

  • NT = 3 mm wiąże się z 3× wzrostem ryzyka
  • NT = 4 mm wiąże się z 18× wzrostem ryzyka
  • NT = 5 mm wiąże się z 28× wzrostem ryzyka
  • NT > 5 mm wiąże się z 36× wzrostem ryzyka.
Według Nicolaidesa pomiar należy wykonywać z uwzględnieniem poniższych zaleceń:

  • CRL powinien wynosić 45–84 mm
  • optymalny wiek ciążowy do wykonania badania to 11-13+6 tygodni.
  • niekiedy wynik łatwiej otrzymać w USG przezpochwowym
  • istotne jest uzyskanie dobrego obrazu strzałkowego płodu
  • płód powinien zajmować 3/4 pola, odległość między znacznikami powinna być jak najmniejsza i nie przekraczać 0,1 mm
  • należy rozróżnić skórę płodu i owodnię
  • największy wymiar NT (między skórą a miękkimi tkankami nad kręgosłupem szyjnym) powinien być zmierzony kilkakrotnie, a obraz z USG powinno się zarchiwizować
  • płód powinien znajdować się w swobodnym ułożeniu, przygięciowe lub odgięciowe ułożenie główki może fałszować wynik badania
  • w 5-10% przypadków pępowina może owijać się wokół szyi płodu i przyczyniać się do nieprawidłowo wykonanego pomiaru NT.

Zdjęcie super, wtedy najfajniej widać bo potem już dzidziuś już jest duży i widać go tylko częściowo :)
 
reklama
enya dziękuję za informacje :tak: Ale gdyby moja gin jednak zleciła mi powtórne badanie usg to byłabym spokojniejsza. Chociaż i tak już jestem......dzięki Wam :*

Jesteście Kochane.....nie wiem co ja bym bez Was zrobiła.......za wszystko Wam bardzo dziękuję Dziewczyny :*

Lumia dziękuję :* ...pewnie że kamień spadł mi z serca :tak:. Tak bardzo bałam sie jechać na to usg........że usłysze złą wiadomość.....Ale usłyszałam pięknie bijące serduszko :-D No i zobaczyłam Okruszka z zaciśniętymi nóżkami:-p........Mały Wstydzioch nie chciał mamie pokazać co tam skrywa :-)
 
Do góry