reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Hej, w 2021 roku straciłam synka w 16 tyg, przyczyną była wada genetyczna i uogólniony obrzęk. Aktualnie w domu 14 miesięczna zdrowa córcia i druga w drodze 😊
Ja straciłam teraz 2 marca ciąża 17 tydzień . Żadnych objawow. Poszłam na kontrolę i okazało się że synuś martwy . Wynik histo silna skręcona pępowina brak wady genetycznej . Czuje się okropnie 😔 w domu mam dwie córki .
 
Cześć, jaka wada genetyczna wystąpiła przy uogolnionym obrzęku? Czy miałaś jakieś objawy zatrzymania ciąży czy wyszło na badaniach?

To był zespół Downa. Nie miałam wcześniej skierowania na badania
prenatalne z racji wieku i dopiero na standardowej wizycie u gina w 12 tyg obraz USG był nieprawidłowy czego gin mi nie powiedział tylko wysłał do szpitala od razu na badania. Tam miałam zrobione USG na porządnym sprzęcie i dowiedziałam się o obrzęku, była też zrobiona biopsja kosmówki a po dwóch tyg odebrałam wyniki. Serduszko już wtedy nie biło.
Nie miałam żadnych objawów sugerujących, że coś jest nie tak, czułam się świetnie, jedynie brązowe plamienia 2 razy które zgłosiłam lekarzowi ale stwierdził, że to normalne.
 
Ja straciłam teraz 2 marca ciąża 17 tydzień . Żadnych objawow. Poszłam na kontrolę i okazało się że synuś martwy . Wynik histo silna skręcona pępowina brak wady genetycznej . Czuje się okropnie 😔 w domu mam dwie córki .
Bardzo mi przykro, po części rozumiem co czujesz bo starszej córce groziła wewnątrzmaciczna zamartwica. Miała pępowinę okręconą wokół szyjki dwa razy a co gorsza węzeł na pępowinie i po podaniu oksytocyny zaczęło jej tętno bardzo spadać. Lekarz powiedział, że przy porodzie naturalnym byłby dramat. Miałam CC w trybie pilnym a było już i tak 5 dni po terminie porodu.
 
Bardzo mi przykro, po części rozumiem co czujesz bo starszej córce groziła wewnątrzmaciczna zamartwica. Miała pępowinę okręconą wokół szyjki dwa razy a co gorsza węzeł na pępowinie i po podaniu oksytocyny zaczęło jej tętno bardzo spadać. Lekarz powiedział, że przy porodzie naturalnym byłby dramat. Miałam CC w trybie pilnym a było już i tak 5 dni po terminie porodu.
Czemu ta pępowinka się tak owija od czego to zależy ? Coś wiesz ?

Do lekarza dopiero się wybieram ale narazie zajmujemy się papierologia i pochówkiem . Mam nadzieję że coś mi powie . Czy jest szansa na zdrowe kolejne dziecko ? Narazie i tak nie chce ale w głębi duszy pragnę tego kolejnego małego bobaska ale boje się że może być powtórka 😔😔
 
Jak byliśmy na echo serca płodu właśnie ze starszą to pani doktor powiedziała, że teraz bardzo dużo dzieci się rodzi z pępowina wokoło szyjki, temu zaradzić się nie da bo dziecko tak się wierci, że poprostu się okręca i nie kazała się tym martwić za bardzo. Bardziej wiadomość o węźle na pępowinie mnie zszokowała i to rzeczywiście jest niebezpieczne bo naturalnie by się udusiła. Teraz się boje żeby druga córcia nie zaplątała tego samego.
Ja też się strasznie bałam powtórki z wadą, musieliśmy czekać pół roku na zielone światło a na pierwszych prenatalnych niewiele brakło a bym się popłakała ze szczęścia jak lekarz podał wymiar nt 1,26.
Stracony synek miał nt 12,60.
 
Pępowina wokół szyi to wręcz standard. Nie jest to też przeciwskazanie do SN. Mój syn był okrecony i dostał 10 pkt. Nic mu od tego nie jest. Dzieci są po prostu mega ruchliwe.

Węzeł na pępowinie to co innego i tu kończy się tragicznie
 
reklama
Do góry