reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąza

Simona.matysiak678.pl

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2021
Postów
47
Hej dziewczyny 🙂
Piszę do was z zapytaniem 🤔
Jestem w 17tyg2d w ciąży i nie mogę się doczekać pierwszych ruchów maleństwa🙂
Czy jest taka możliwość że mogę to przeoczyć nie poczuć?
Jakie jest to uczucie?
 
reklama
Hej dziewczyny [emoji846]
Piszę do was z zapytaniem [emoji848]
Jestem w 17tyg2d w ciąży i nie mogę się doczekać pierwszych ruchów maleństwa[emoji846]
Czy jest taka możliwość że mogę to przeoczyć nie poczuć?
Jakie jest to uczucie?
Ja ci powiem tak doczekasz się aż być może będziesz miała w pewnym momencie dość jak maluch będzie kopał po wszystkich wnętrznościach [emoji28]to twoja pierwsza ciąża? Łożysko masz na przedniej czy tylniej ścianie? Pierwsze ruchy takie delikatne często można pomylic z jelitami, to takie jakby cos się tam coś przelewało i łaskotało, w późniejszym etapie nie sposób przegapić kopniaków [emoji6]Ja w pierwszej ciazy poczułam pierwsze ruchy jakoś około 23tc, w kolejnej w 16tc. Jeszcze wszystko przed tobą [emoji3]
 
Ja ci powiem tak doczekasz się aż być może będziesz miała w pewnym momencie dość jak maluch będzie kopał po wszystkich wnętrznościach [emoji28]to twoja pierwsza ciąża? Łożysko masz na przedniej czy tylniej ścianie? Pierwsze ruchy takie delikatne często można pomylic z jelitami, to takie jakby cos się tam coś przelewało i łaskotało, w późniejszym etapie nie sposób przegapić kopniaków [emoji6]Ja w pierwszej ciazy poczułam pierwsze ruchy jakoś około 23tc, w kolejnej w 16tc. Jeszcze wszystko przed tobą [emoji3]
Tak pierwsza ciąża😃
Na przedniej ścianie mam lożysko🙂
Także czekam z niecierpliwością na to piękne uczucie 🙂
Dzieki wielkie 🙂
 
Ja miałam łożysko na przedniej ścianie, dlatego możesz też poczuc te ruchy troszkę później. Takie pewne, których nie myliłam z niczym innym to poczułam w 24tc. I od tamtej pory synek dawał się we znaki 😁 także na spokojnie kochana, poczujesz je i nie pomylisz z niczym innym 🥰 zdrówka dla Ciebie i dzidziusia
 
Tak pierwsza ciąża[emoji2]
Na przedniej ścianie mam lożysko[emoji846]
Także czekam z niecierpliwością na to piękne uczucie [emoji846]
Dzieki wielkie [emoji846]
No to spokojnie czekaj, tym bardziej że masz łożysko na przedniej ścianie, ono będzie trochę amortyzować kopniaki także spokojnie, jeszcze czas [emoji3]
 
Dokładnie tak jak @Kaamilaaa napisała, te pierwsze ruchy przypominają przelewanie w jelitach ;) ja w pierwszej ciąży, gdy miałam tego typu uczucie, to nie byłam pewna czy to ruchy dziecka i żeby się nie nakręcać, to zakładałam, że to jednak coś w jelitach :p a za pierwszy pewny ruch dziecka, którego byłam pewna, że to TO, uznałam uczucie takie jakby Ci ktoś palcem nacisnął na brzuch, tylko od środka ;)
W drugiej ciąży już łatwiej rozpoznać, bo wiesz czego się spodziewać. Więc już wiedziałam że to nie jelita :p
 
Mi się to kojarzyło z delikatnymi skurczami. Czekałam do ostatniej chwili na muśnięcia skrzydeł motyla i się nie doczekałam. Także w tej odczuwam po prostu ruchy dziecka, a nie rybkę czy motylka. Takie historie lepiej włożyć między bajki 😉
 
Hej dziewczyny 🙂
Piszę do was z zapytaniem 🤔
Jestem w 17tyg2d w ciąży i nie mogę się doczekać pierwszych ruchów maleństwa🙂
Czy jest taka możliwość że mogę to przeoczyć nie poczuć?
Jakie jest to uczucie?
W pierwszej ciazy czulam ok 17 tc, mala dziewczynka ale łozysko na tylnej scianie. Ok 30 tc mialam nieraz dosc ;P
W obecnej ok 20 tc duzy chłop, ale łozysko na przedniej scianie. Najpierw to lekkie pykanie XD nieraz jakby bombelek, może przelewająca sie woda w jelitach, moze gazy, a pozniej to juz tak obrywasz kopyciskami po pęcherzu, żebrach i innych organach wewnętrznych, że z niczym tego nie pomylisz. W pierwszej fazie jakby ktoś Cie lekko szturał palcem ale od środka, później mniej delikatnie, a na koniec jakbyś miała w brzuchu stado żmij :p
 
U mnie pierwsza ciąża i jestem w szoku bo pierwsze ruchy poczułam w 15 tygodniu, nie byłam pewna czy to jest to, ale zaczęło się powtarzać. Czułam twardsze miejsce i później jakby ktoś stuknął :) dla mnie przepiękne uczucie, teraz w 19 tygodniu kopniaki są wyczuwalne nawet przez męża. Mimo wszystko są one lekkie więc nie narzekam jeszcze, cieszę się 😁 ale u mnie łożysko na tylnej ścianie więc może dlatego tak szybko poczułam. Zresztą na badaniach zawsze lekarz mówi, że maluszek ruchliwy 😝
 
reklama
Ja pierwsze ruchy poczułam przed 18 tyg i nie wiedziałam wtedy że to to 😁 potem, jak mały zaczął bardziej przykładać się do kopania, zorientowałam się, że zaczęło się łobuzowanie 😁 te pierwsze tygodnie to było jakby pękające w brzuchu bąbelki troszkę powyżej spojenia łonowego, zawsze w tym samym miejscu. Wbrew temu, czego się naczytalam, nie było to dla mnie piękne uczucie, a raczej dziwne i takie "obce". Ruchy w jelitach odczuwasz jako swoje, a to jednak wiesz, że to nie Twój organizm. Po czasie mi się odmieniło i miliony razy już z czułością głaskałam brzuch w odpowiedzi na dzikie harce mojego synka 🥰 Teraz już jestem w 30tc, więc demonstruje swoją siłę jak tylko może 😄 Czasem się śmieję, że tak się szybko przemieszcza i przekręca, jakby na bobsleju tam jeździł, albo robi szpagaty, bo mi się brzuch wybałusza jednocześnie po bokach 😁
 
Do góry