reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża ?

Dołączył(a)
13 Maj 2018
Postów
1
Witam kochane…
Mam do Was kilka pytań…
Razem z narzeczonym za jakiś czas chcemy starać się o dziecko. Jednak na obecną chwilę uprawiamy stosunek przerywany.
Zaczęła spóźniać mi się miesiączka, powinnam dostać w 32 dniu cyklu, a jest 34. Niby to na razie tylko dwa dni spoznienia, jednak cały czas czuje jakbym miała miesiączkę dostać, jestem wręcz przekonana, że to ten moment w którym dostalam, jednak po zajściu do toalety okazuje się jednak; że fałszywy alarm.
Mam tkliwe i lekko powiększone piersi (tak jak przed każdą miesiączka), ale w tym miesiącu odczuwam dużą senność. Pomimo tego że przesypiam całe noce, to po przyjściu z pracy, gdy na chwile sie położę zasnę i to nie wiem kiedy. Odczuwam zmęczenie w ciągu dnia. Wieczorem tez nie mam problemu z zaśnięciem, i to zasypiam o wiele godzin szybciej niż wcześniej. Do tego mam większe parcie na pęcherz. A dziś do tego zaobserwowałam takie jakby rozmazane plamienie jednak bardzo, bardzo skąpe w kolorze kawy z mlekiem. Brzuch mnie lekko bolał ale nie był to mocny ból. Myślałam, ze Sie rozwinie i dostanę miesiączki, jednak nic z tych rzeczy.
Czy to możliwe abym zaszła w ciąże, przez stosunek przerywany, jednak szanse są bardzo małe bez skończenia w środku?
Czy jeśli wykonam teraz test, to wynik będzie wiarygodny?
 
reklama
Tak ciąża przy stosunku przerywanym jest możliwa.
Test po terminie miesiączki będzie wiarygodny- kup test I będziesz wiedziała. Często objawy pms i wczesnej ciąży są podobne.
 
Tak przy stosunku przerywanym masz duże prawdopodobieństwo ciazy jeszcze jak trafiło się blisko owulacji to już wgl . Ja właśnie za 9 tyg rodze malucha z takiego stosunku :)
 
@seremida Dość duży ten stosunek - biorąc pod uwagę, że zdrowa para uprawiająca seks ma takie samo prawdopodobieństwo zajścia w ciążę (30%).
 
reklama
Pewnie to się jakoś inaczej liczy. Ale brzmi dość groźnie.

Wskaznik Pearla 35 oznacza, ze 35 ze 100 par zajdzie w ciaze przy stosowaniu stosunku przerywanego w ciagu calego roku. A 30% szansy na ciaze jest wyliczone na jeden dzien cyklu. Czyli w ciagu roku w kazdym cyklu masz 30% szans na zajscie w ciaze. Tak ja to rozumuje 🤔
 
Do góry