reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ciężaróweczki po in vitro

Nie kupowałam dużo ubranek w rozm 56. Ale rzeczywiście te rozmiary 56 potrafią się od siebie różnić. Mimo wszystko więcej ciuszków mam w rozm 62.


Anulla ja też dostanę skierowanie na gbs na wizycie 23 kwietnia. Na raziem mam zrobić mocz, morfologię i powtórzyć toxo. A odstęp między wizytami też mam 4 tyg.
 
reklama
ja też mam więcej na 62 ubranek. Ale na 56 dokupiłam rozpinane po całosci żeby małej nie rozbierać całej i nie męczyć się z główką :)

Aisa, liskka chciałabym dotrwać do 38tc. Szyjka jest ok, ale mam znowu powód do zmartwień przez łozysko, które się chyba za szybko starzeje. Lekarz narazie kazał się nie martwić, bo nie jest tragicznie. Ale jak to ja, zaczynam panikować trochę. Oby za 4 tyg było w takim samym stanie to już będę spokojniejsza.
 
Anulla mi lozysko zaczelo sie starzec juz w 30 tyg bylo 3 stopnia. Co tydzien mialam usg z przeplywami zeby sprawdzac czy spelnia swoje funkcje. Dotrwalam do konca z tym lozyskiem.
 
Jak sie rozpoznaje Że łożysko sie starzeje ? Nawet nie wiedzialam ze jest cos takiego :/

U nas ubranka głownie sa oznakowane 0m, 1m , 3m . Rzadko w centymetrach, domyślam sie ze 0 M to na 50 cm bo tutaj takiej wielkości dzieci sie zazwyczaj rodzą. Takich wogole nie kupowałam.
Wszystko sie okaże juz wkrótce :D

Aa I mam niektóre takie gdzie na metce jest napisane 54 cm ale mierzone bez szyi i głowy wiec w efekcie jest większe a na innych znów na odwrót wiec pewnie stad te różnice .
 
Ostatnia edycja:
lilka, no mi dzisiaj powiedział, że jest na granicy II/III stopnia. Przepływy są ok. Ale wizytę i tak ustawił za 4 tyg. Jak pytałam, to powiedział, że nic się nie dzieje i mam się nie martwić, a nie ma potrzeby wcześniej przychodzić na usg. Nie wiem co o tym myśleć :dry:
 
liskka ja niby mam na 23kwietnia ale jak CC to ponoc tydzień wcześniej mam się nastawiac mam co tydzień KTG mala na razie nie pcha się na swiat dobrze jej tam choć kopie strasznie wszystko mnie boli... ale nie narzekam... 7kwietnia mam wizytke wiec się dowiem kiedy dokładnie CC...

co do PACIORKOWCA to u nas czeka się na wynik tydzień i można go robic miedzy 35 a 37tyg. ja wlasnie jutro mam odebrać, mój lekarz mowil mi ze potrzebne jest to do szpitala dopiero... wiec jak bylam u niego na ostatniej wizycie to nie miałam tego wyniku jeszcze... a gteraz miałam wizyty co 2 tyg i co tydzień KTG tylko tam gdzie chce rodzic to mam 50km wiec mysle ze on tez liczy się z tym żeby cos wcześniej się nie przytrafilo bo mogę nie dojechać

mi do szpitala nie sa potrzebne ciuszki dla maleństwa wiec jedna torba odpada... tylko ja musze się wkoncu spakować ale tak jak mowie boje się ze jak zaczne się pakowac to pojade a na razie jeszcze chciałabym posiedzieć w domku ile się da :)))
 
Ja pakowalam torbe dzien przed cc.

Co do tych przeplywow to moj doktorek twierdzi ze sa tydzien wazne dlatego mialam raz w tygodniu nieraz co 2 ale to chyba tylko 2 razy. A od 38 tyg mialam ktg 2 razy w tygodniu.
 
Joasia gratki kochana :)

U mnie bylo kiepsko, nie dosyc, ze smutek mnie dopadl to jeszcze kazali rano wstac ale nikt nie pomogl. Usiadlam na lozku i ani w lewo ani w prawo. Tak bardzo bolala mnie rana po lewej stronie, ze bylam przekonana, ze cos tam sie rozerwalo. Czulam, ze leje sie ze mnie strasznie. Poprosilam o morfine, dostalam po 45 minutach. Zawolali lekarke, ktora po otwarciu opatrunku zawolala mojego lekarza, bylam przekonana, ze zaraz znowu trafie na stol operacyjny. Doktorek przyszedl, obejrzal i stwierdzil, ze wszystko jest ok. Jak zaczela dzialac morfina wstalam i przeszlam do innej sali na drugi koniec korytarza. Zawsze myslalam, ze mam wysoki prog bolu, np u dentysty nie biore znieczulenia ale okazuje sie, ze jednak niski :( Teraz juz jest ok, caly dzien zajmowalam sie Juniorem, oczywiscie mam problem z laktacja ale jest coraz lepiej. Wlasnie zasnal po jedzonku i przebraniu pampersa a ja odliczam za ile sie obudzi ;)
 
reklama
Kasik, joasia, serdeczne gratulacje! Ależ wysokie te wasze chłopaki :)

Kasik, dobrze, że już lepiej. Mnie pionizowali bez leków i było słabo - dosłownie i w przenośni. Ale pozwalają ci karmić pomimo morfiny??

Lilka, starzenie się łożyska poznaje sie po zwapnieniach, widać je na usg.

A ja dziś wyszlam pierwszy raz z domu od powrotu ze szpitala. Nakarmilam małą i zostawiłam z siostrą, i na pełnej szybkości w miasto. Udało się, po dwóch h nadal spala, ale stresik był. Niewidzialna smycz działa :)
Dzisiaj mamy termin na rejestrację maleństwa w usc, musimy wymyślić jakieś drugie imię :)
 
Do góry