reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co nas niepokoi - wstrętne choróbska, lęk separacyjny i in.

Badanie dotyczace glutenu to pewnie celiakia;-)
My tez mielismy je robione i czekamy na wyniki:no:A tak wogole to celiakie ma sie do konca zycia:szok:

Ja mam termin z Klaudia na 4 marca i bedzie miala te same badania co Wiktoria:-(

Co do testow skornych to raczej za wczesnie:confused:
Wiktoria miala IgE calk. i wyszlo jej podwyzszone i do tego AGA ale na wyniki jeszcze czekamy
 
Ostatnia edycja:
reklama
Badanie dotyczace glutenu to pewnie celiakia;-)
My tez mielismy je robione i czekamy na wyniki:no:A tak wogole to celiakie ma sie do konca zycia:szok:

Ja mam termin z Klaudia na 4 marca i bedzie miala te same badania co Wiktoria:-(

Co do testow skornych to raczej za wczesnie:confused:
Wiktoria miala IgE calk. i wyszlo jej podwyzszone i do tego AGA ale na wyniki jeszcze czekamy


To nie była celiakia - tzn. badanie o ktorym mysle nazwane bylo jakimś skrótem.

Dowikla - czy Twoje dziewczynki też byly w szpitalu zeby robic te badania, bo jak pisalam wczesniej my mamy byc tam min 3 dni.
 
A zeby tego bylo mało synka w nocy dopadly wymioty, rano tez zwymiotował + dwa razy smierdząca i rzadka kupa była. Dzwonilam do lekarki i ta mowila zeby dawać orsalit, smecte i jakis probiotyk + picie, i raczej nie karmic. mam nadzieje ze przejdzie. Teraz moj synus śpi słodko.

A rano sobie popłakalam z bezsilności, bo przyjechalam do mamy, synek wymiotuje i czuje juz ze jest kupa. W głowie mi sie tlą mysli o szpitalu z powodu odwodnienia, wiec co bedzie z opieka nad mamą. Mąż i brat pracują razem w malutkiej firmie i nie jest wskazane zeby razem brali wolne bo po prostu nie bedzie komu pracować. Mąz potrzeby do worzenia mnie i synka po ew. lekarzach (nie mam prawa jazdy) brat do opieki nad mamą. MASAKRA... tylko płakać.
 
Ostatnia edycja:
Postaraj się go poic tym orsalitem, jak się nie odwodni będzie wszystko dobrze. Smecta tez powinna troszke pomóc. No i ja też słyszałam, że to za wcześnie na takie badania alergenów.

dowikla trzymam kciuki za wyniki badań.
 
od wczoraj synek w szpitalu, nie dało sie nic zrobić w domu niestety. zreszta i tak chyba za długo czekaliśmy, bo wczoraj wieczorem synek lał sie przez ręce.
w nocy i dzis z małym jest mąż, ja przy mamie, jutro nie wiem jak ot bedzie:-(.
wczoraj mały dostał 250 ml elektrolitów + 500 ml glukozy, kapało do 5 rano. dziś dostal też 500 ml ale nie wiem czego (zapomnialam zapytac męża). poza tym to nic nie chce pic ani jeść. na oddziale nadkomplet, wiec tłoczymy sie w malutkiej dwuosobowej salce w tróje dzieci + troje rodziców.
synek wczoraj byl tak wypąpowany ze nawet nie zapłakal przy kłuciu, pielegniarki nie mogły sie nadziwic ze takie spokojne dziecko... a on po prostu bardzo słaby był bidulek.
 
Kinga80 mam nadzieje ze nie robicie diagnozy na prozno. testy z surowicy przd 4 rokiem zycia nie sa 100% adekwatne do stanu rzeczy. na gluten to badanie z surowicy tzw tTG a na nietolerancje laktozy...hmm pewnie bedzie opierac sie na podaniu laktozy i sprawdzeniu jaki jest jej pozoim w jakims czasie od podania co pozwoli stwierdzic czy jest trawiona i przyswajana czy nie :| tez nie koniecznie dla naszych dzieci, bo jesli nie trawi laktozy to miala by chyba biegunki po mleku :-| a na pasozyty oddaje sie kal z 3 roznych porcji : lablie sprawdzalas ?? pozdrawiam gorąco.
P.S.Oznaczanie przeciwciał przeciwko transglutaminazie tkankowej(tTG) jest wiarygodnym badaniem przesiewowym w diagnostyce celiakii
 
Ostatnia edycja:
ble no to wyglada na rotawirus ...:-( TYM więcej zdrówka życze. Do mamy to moze pielegniarke środowiskową ?? nie mam pojecia co radzić:-(
 
dla Kingi

Ubezpieczony ma prawo do nieodpłatnych świadczeń w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej, wykonywanych przez pielęgniarkę i położną środowiskową/rodzinną. Pacjent wybiera pielęgniarkę i położną w dowolnym zakładzie podstawowej opieki zdrowotnej. Nie obowiązuje rejonizacja.
Druki deklaracji, które wypełniają ubezpieczeni, powinny być dostępne w każdej placówce podstawowej opieki zdrowotnej.
Do zadań pielęgniarki lub położnej środowiskowej/rodzinnej należy:​

  • rozpoznanie potrzeb zdrowotnych i pielęgnacyjnych pacjentów
  • sprawowanie opieki pielęgnacyjnej nad pacjentami
  • wypełnianie zaleceń lekarza
  • wykonywanie samodzielnych świadczeń w zakresie profilaktyki zdrowotnej, diagnostyki, leczenia i rehabilitacji
  • edukacja zdrowotna
w razie jak nie ona sama to pomoże załatwic opieke, poprostu pomoc jest Ci potrzebna, ciężo samej dać rade jeśli ma sie małe dziecko...ZDRÓWKA ŻYCZE
 
reklama
To nie była celiakia - tzn. badanie o ktorym mysle nazwane bylo jakimś skrótem.

Dowikla - czy Twoje dziewczynki też byly w szpitalu zeby robic te badania, bo jak pisalam wczesniej my mamy byc tam min 3 dni.


Byly ale tylko na jeden dzien tzn rano przyjechalismy bylo badanie ,pobieranie krwi i wenflonowanie:no:Chwile pozniej gastroskopia no i wybudzanie.Lekarze patrzyli jak radza sobie z jedzeniem i piciem tzn czy sie nie krztusza i do domku;-)Czesc wynikow mialam w ciagu tygodnia,a na reszte nadal czekam

Zycze duzo zdrowka dla malego:tak::tak::tak:Oby wszystko jak najszybciej bylo dobrze
 
Do góry