reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co wziąć do szpitala

werciasidwa

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Maj 2021
Postów
69
Hej dziewczyny. Może pomożecie mi spakować się na nadchodzący poród bo nie mam pojęcia co wziąć. To mój pierwszy poród i nie wiem co się przyda a co nie. Może któraś z was rodziła w szpitalu w Świdnicy i może coś więcej opowiedzieć jak to wygląda.
 
reklama
A szpital nie ma swojej listy? Zwykle mają jakieś na stronie, w każdym może być potrzebne co innego.
Ja z nieoczywistych rzeczy polecam przedłużać bo kontakty są zwykle wysoko ;) i zawsze biorę swój ulubiony kubek 🙈🙈🙈
 
no właśnie nie ma na stronie szpitala
A to ciekawe, czy ubranka trzeba brać. W moim szpitalu ubranka dla dziecka brało się tylko na wyjście.
Polecam z 2 pampersy dla siebie, od razu po porodzie. Ręcznik, kosmetyki, 2 koszule nocne do karmienia, klapki (najlepiej takie od razu pod prysznic), majtki siateczkowe, podkłady poporodowe i takie podkłady na łóżko. A dla dziecka pieluszki i krem na odparzenia.
I JEDZENIE. Często dają od razu po porodzie, ale mi po pierwszym porodzie było mało. Drugi raz rodziłam już w epidemii i to co przynosili było takie zafoliowane, że się jeść tego nie chciało.
Nie ma co brać za dużo rzeczy, bo w szpitalu jest się krótko, a trudno zachować porządek przy nadmiarze 🙂
 
Ja mam dwa szpitale wybrane, jeden ma listę do ściągnięcia (w załączniku), a drugi na stronie:
Rzeczy dla dziecka, które trzeba ze sobą zabrać to:

3 zestawy ubranek, na które składają się: pajacyk, rozpinane kopertowo body, czapeczka (bez wiązania) i skarpetki;
ciepły kocyk lub rożek;
ręcznik do kąpieli (2 sztuki);
5 pieluszek tetrowych.
Zalecane jest, aby wszystkie rzeczy zostały uprzednio wyprane i uprasowane. Wszystkie niezbędne kosmetyki oraz pieluszki zapewnia szpital, dlatego nie trzeba ich ze sobą zabierać. Ponadto wśród rzeczy dla dziecka powinno znaleźć się ubranko na wyjście ze szpitala dostosowane do aktualnej pory roku (na zimę koniecznie ciepły kombinezon). Nie trzeba brać ze sobą fotelika samochodowego – lepiej jest przywieźć go dopiero w dniu wypisu.

Torba na poród powinna zawierać rzeczy, które przydadzą się na sali porodowej oraz podczas pobytu na oddziale położniczym. W obu przypadkach kobieta ma zupełnie inne potrzeby.

Ważne jest, aby do torby na poród spakować dokument tożsamości oraz teczkę, w której znajdują się karta ciąży i aktualne wyniki badań (oznaczenie grupy krwi, testy wirusologiczne, czynnik Rh, posiew z pochwy i odbytu, ostatnia morfologia i badanie moczu, wyniki badań ultrasonograficznych oraz wyniki istotnych konsultacji). Osoba z personelu medycznego z pewnością poprosi o nie podczas przyjmowania na oddział i salę porodową.

Na poród należy ponadto spakować:

2-3 koszule nocne wygodne do karmienia piersią (1 na poród);
szlafrok;
kapcie;
skarpetki;
stanik do karmienia piersią;
jednorazowe majtki siateczkowe (6 par);
ręcznik kąpielowy;
przybory kąpielowe;
płyn do higieny intymnej stosowany wcześniej;
chusteczki (higieniczne lub nawilżane),
mała poduszeczka (przyda się do karmienia);
wkładki laktacyjne;
telefon komórkowy i ładowarka oraz inne przedmioty umilające pobyt w szpitalu (np. książkę lub czasopisma).
Można również zabrać ze sobą oliwkę lub olejek do masażu, odświeżającą mgiełkę do ciała oraz coś, co pomoże się zrelaksować rodzącej np. płytę z ulubioną muzyką. Nie trzeba pakować wkładek higienicznych, ponieważ zapewni je szpital. Nie zaleca się zabierania laktatora, jednakże warto mieć go w domu lub przynajmniej sprawdzić konkretny model w sklepie, aby w razie potrzeby bliska osoba mogła go szybko kupić.
Ciężarna powinna także przygotować ubrania na wyjście ze szpitala. Powinny być one luźne, wygodne oraz dostosowane do pory roku. Szczególnie przydatne będą stroje z okresu ciąży, ponieważ brzuch po porodzie nie znika z dnia na dzień.
 

Załączniki

  • wyprawka.png
    wyprawka.png
    97,3 KB · Wyświetleń: 603
Weź to co w większości list jest napisane. Podkłady na łóżko, podkłady poporodowe dla siebie, sztucce, kubek, klapki, bluza/szlafrok, koszule do karmienia, biustonosz do karmienia, ciuszki dla dziecka, pampersy, chusteczki, maść do pupy, wodę/kubek z filtrem, jakieś jedzenie czy przekąski, wygodne ubranie na wyjście dla siebie.
To tyle z tego co ja brałam. Nie musisz użyć wszystkiego ale lepiej mieć, to raczej podstawy. W szpitalu ubierali w swoje ubranka wiec z tego skorzystałam, raz tylko założyłam swoje Body No i na wyjście.
Koleżanka rodziła w swidnicy nie dawno i była zadowolona ze szpitala
 
A i z tym jedzeniem to racja - bo różnie bywa, choć też zależy. U mnie w tych dwóch jak na szpital nie można narzekać :) (fot. z internetu)
 

Załączniki

  • posiłki w szpitalach.jpg
    posiłki w szpitalach.jpg
    94,1 KB · Wyświetleń: 212
  • posilki w szpitalach2.png
    posilki w szpitalach2.png
    192,6 KB · Wyświetleń: 220
W niektórych szpitalach trzeba mieć mleko modyfikowane swoje w razie braku swojego pokarmu, ale to trzeba dopytać w szpitalu. Przydaje się też laktator.
 
reklama
Po dwóch porodach must have to ręcznik papierowy, zajmuje dużo miejsca ale po podmywaniu bardziej higieniczny niż zwykły. Poza tym przekąski i woda. Reszta jw.
 
Do góry