reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co wziąć do szpitala

reklama
Najlepiej zadzwoń na porodówke i spytaj co do dziecka jest potrzebne, albo zobacz na fb czy nie mają swojej grupy. Bo do ciebie to zazwyczaj taki standard jest: koszula 2-3 najlepiej takie do karmienia, ręczniki papierowe też polecam, ja np biorę pianke ginexid, klapki takie pod prysznic, wkładki laktacyjne, staniki do karmienia, ręcznik do kąpania, laktator zabieram (z tego względu że nie wiem czy dziecko będę miała od razu przy sobie, a może uratować od nawały pokarmu). Ja akurat drugi poród w tym samym szpitalu półtora roku później będę mieć, więc wiem że do dziecka abh muszę mieć ręcznik do kąpieli, maść do pupy, mokre chusteczki i pampersy
 
Ja polecam zabrać torbę żarcia ze sobą, nawilzany papier toaletowy, irygator (żeby pod ciśnieniem po każdym siusiu podmywac krocze), podkłady pod tyłek, pampersy 1, nakładki silikonowe na sutki, monety. A dlaczego? Bo może Twój szpital jest tak samo do bani przygotowany jak mój 😒

Posiłki jak dla ptaszkow. Szary papier toaletowy do podcierania (w połogu to dopiero jazda).
Podkład na lozko w moim szpitalu przysługuje 1 na 1 pacjentkę (tak kurde, miałam polowe podkładu ubrudzoną krwią i „wyblagalam” wręcz o drugi, mimo iż dwie położne protestowały, bo maja przydział 1 na 1 😶).
Pampersow dla małego już nie żałowali, ale dawali dwójki, bo jedynki im się skończyły (i tak przez pare dni).
Nakładki na sutki, bo Panie od laktacji mogą je ostro zaorać na dzień dobry (maluszek który się uczy również, dlatego dbajmy o nie za wczasu).
No i monety - wiadomo, to nie wiezienie, dlatego trzeba za te 8 kanałów na krzyż płacić 😐

☺️
 
Do bani przygotowany czy też nie. Weźmy pod uwagę, że są to szpitale publiczne, często zadłużone i zwyczajnie ich nie stać na te rzeczy. Swoje podkłady poporodowe akurat wymaga prawie każdy szpital, więc nie ma co się dziwić, że dawać nie chcą.
 
Mi się przydały własne podkłady poporodowe (te duże podpaski bella). W szpitalu mielismy zapewnione ale były grubsze i bardziej mnie denerwowaly Te bella były "milsze" dla mnie a miałam cięcie krocza wiec wszystko uwieralo a w szpitalu spedzilam 7dni ze wzgledu na dziecko i dla mnie to miało znaczenie. No i własne sztućce,kubek. Ja akurat nie miałam ale WŁASNY PAPIER TOALETOWY. Przynajmniej u mnie był zwykły szary,który sprawiał mi ból przy podcieraniu.. Bo tam wszystko obolale i delikatne.
Tak to podkłady,ubranka zapewniał mi szpital. A, i biały jeleń do miejsc intymnych. Bardzo mi pomógł z pielęgnacja krocza. Bylo mi po nim lepiej i nie szczypal :)
 
Do bani przygotowany czy też nie. Weźmy pod uwagę, że są to szpitale publiczne, często zadłużone i zwyczajnie ich nie stać na te rzeczy. Swoje podkłady poporodowe akurat wymaga prawie każdy szpital, więc nie ma co się dziwić, że dawać nie chcą.
Mój nie wymagał na stronie, wiec nie wzięłam. Wymagał pampersy - a jednak dawali. Lista akurat w moim szpitalu jest z D***
 
Mój nie wymagał na stronie, wiec nie wzięłam. Wymagał pampersy - a jednak dawali. Lista akurat w moim szpitalu jest z D***
Ja miałam rodzic w innym,byłam spakowana pod tamten+wzielam sama z siebie kilka rzeczy mimo,ze nie bylo wymagane Trafiłam do innego bo bóle były zbyt silne i balam się,ze do tamtego nie dojade. Listy nie znalam,ale wiedziałam ze wrazie co Partner dowiezie co trzeba. Tyle tylko,ze jak pytalam czy cos mi brakuje,cos potrzebuje to jedni mowili tak drudzy odwrotnie.. Np.z pampersami. Jak brali mi córkę na badania to jedni mowili by dac pampersa wrazie co,lub sami brali bo miałam położone obok siebie a jedni jak pytalam czy dac lub dawalam to mowili,ze nie trzeba oni maja.Później sprawdziłam na necie listę To czego miało nie być było zapewnione a to co miało być to tak średnio 🤷🏽‍♀
 
A może na stronie szpitala,który wybrałaś, jest informacja co trzeba zabrać? Wiele szpitali ma właśnie taką listę :)
 
reklama
Do góry