reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cukrzyca ciążowa w UK

Michalina1993

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Grudzień 2017
Postów
169
Jak w temacie. Jak to wygląda w UK. Byłam u GP w zeszłą sobotę na wizycie i miałam badanie moczu o 17 a ostatni posiłek miałam ok 13:30 i z wyników wskazywało +4 (niewiem czy to proteiny czy cukier) Lekarz powiedział mi że mam to zgłosić swojej położnej(jestem w 12tc). Ale niestety dalej czekam na list albo telefon. Czy tutaj w UK robią wcześniej to badania na cukrzyce ? Bo z tego co pamiętam to w pierwszej ciąży to dopiero kazali mi przynieść mocz na wizytę w 16 czy 17tc. Też z tego co czytałam na stonie nhs to była wzmianka że to badanie jest miedzy 20-28tc. Czy któraś z was miała to badanie wcześniej ? Dziękuje :)
 
reklama
Nie wiem jak w UK ale badanie na cukrzycę jest z krwi, z obciążeniem glukozą, badanie moczu robi się rutynowo zazwyczaj na każdej wizycie, wyniki odmawiasz z położna bądź lekarzem, ale cukrzycy z moczu nikt Ci nie zdiagnozuje, odchyły mogą tylko naprowadzić lekarza który może wcześniej skierować Cię na krzywą
 
A skad pewność, ze masz cukrzyce ciążowa?
W UK tak to działa, ze to oni musza to zdiagnozować i mieć wyniki badań potwierdzające cukrzyce a nie pacjentka sobie sama mówi, ze ma.
Ja dawałam mocz do analizy wcześniej niż w 16 tygodniu. To zależy jak często masz wizyty.
A na cukier idzie się do szpitala na badanie i jest to badanie z krwi. Nie z moczu.
Polozna będzie miała wgląd w twoje wyniki i jeśli coś ja zaniepokoi to skieruje cie dalej.
 
Ja nie mam pewności ,poszłam do lekarza z innego powodu a on mi zarzucał że pewnie mam cukrzyce bo i zrobił badanie moczu i powiedział że to pewnie przez to że mam naprogramowe kilogramy ... Ja też właśnie dawałam pierwszy mocz położnej w pierwszej ciąży w ok 16tc
A skad pewność, ze masz cukrzyce ciążowa?
W UK tak to działa, ze to oni musza to zdiagnozować i mieć wyniki badań potwierdzające cukrzyce a nie pacjentka sobie sama mówi, ze ma.
Ja dawałam mocz do analizy wcześniej niż w 16 tygodniu. To zależy jak często masz wizyty.
A na cukier idzie się do szpitala na badanie i jest to badanie z krwi. Nie z moczu.
Polozna będzie miała wgląd w twoje wyniki i jeśli coś ja zaniepokoi to skieruje cie dalej.
 
Ja tez mam nadprogramowe kg i cukrzycy w ciazy nie miałam.
A z jakiego powodu poszłaś do lekarza?
Zwykli GP w UK nie maja w moich oczach zbyt dobrej opinii....
A już na prowadzeniu ciazy to się w ogole nie znają.
 
Wiesz, ciężko cos stwierdzić na podstawie tego, co piszesz. W szpitalu mogłaś być z tysiąca powodów.
Jesli nikt ci wprost nie powiedział, ze to cukrzyca to ja ci nijak nie powiem jak oni takie ciąże w UK prowadzą.
 
reklama
Poszłam do gp po godzinach z powodów neurologicznych. Lekarz kazał mi dać próbkę moczu. Olał moje objawy i zacząl mi gadać że mogę mieć cukrzyce ciązową bo mam dodatkowe kilogramy ,potem pewnie też będę miała wiecej i żebym się wzięla za siebie. Dostałam tylko kartke od niego że z tą głową moją mam się udać odrazu do szpitala. I tam na tej kartce miałam napisane +4 i niewiem czy to proteiny czy glukoza, poprostu z tego wszystkiego zapomniałam :( Kartke mi zabrali odrazu jak mnie przyjeli w szpitalu
Wiesz, ciężko cos stwierdzić na podstawie tego, co piszesz. W szpitalu mogłaś być z tysiąca powodów.
Jesli nikt ci wprost nie powiedział, ze to cukrzyca to ja ci nijak nie powiem jak oni takie ciąże w UK prowadzą.
 
Do góry