reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe smakołyki_przepisy :)

reklama
Mamotowy małż godzien podziwu i pochwał:tak:
Dołączam się do pochwał
kucharze016.gif
Mój P nie lubi i nie umie gotowac. Jedyne co mu świetnie wychodzi to jajecznica na kiełbasce (czasem z pomidorami). No i wode potrafi zagotowac - to wszystko.......
Ale jesc uwielbia choc nie wygląda na takiego
obiad.gif


Jak ja bym chciała, zeby mój czasami coś upichcił. Możeby i potrafił, ale nie lubi gotować. Trudno...w innych dziedzinach się sprawdza:tak:
Możemy sobie rączki podac kochana..

A mój mąż dzwonił do mnie dwie godziny temu i mówi siedzę na Polach Elizejskich , jem homara.......a ja mówię mu no a my odgrzewane kopytka:-D:-D:-D
Bo najlepsze to co POLSKIE !!!
kibic.gif

Ja wole kopytka !!!
cóż nie pozostaje nam nic innego jak kupić jutro w cukierni :tak:
Mi się nie opłaca pichcic dla samej siebie więc też kupie symbolicznego pączka lub faworki.
 
Moja babcia zawsze robi pączki dla całej rodziny na Tłusty Czwartek...podziwiam ją, że jeszcze ma siłę. Ale mieszka daleko, więc jutro nie spróbujemy. Za to babcia pamięta o najstarszej wnuczce (czyli o mnie:-D) i zawsze kilka zachomikuje, zamrozi...potem też są pyszne:tak:
 
No i pączki były. Wstyd przyznać, ale ja tylko smazyłam. Wszystko przygotował Marcin, jak ja byłam na łyżwach. :-p
Ale wyszły wyborne!
 
Hmmm.
A podalabys przepis-mialabym na przyszly rok lub jakby mnie zlapalo akurat na paczki;-)
 
powiem wam, ze mój tez super gotuje tylko ze oczywiscie nie bardzo mu sie chce. Ostatnio taka pizze zrobił ze nawet Marysia niejadek zjadła. Palce lizac. Tylko własnie problem jest w tym ze musi mu sie chciec!
 
Ostatnio było tu kilka przepisów na zimne desery...to i ja dołączę swój. Robi się banalnie łatwo i wychodzi troszkę lżejszy niż tradycyjny serniczek na zimno...coś jakby ptasie mleczko. Bardzo Wam polecam. Moim znajomym zawsze smakuje:tak:

Składniki:
3 galaretki (nie polecam wiśniowej, ma zbyt intensywny smak)
2 opakowania bitej śmietanki w proszku np. Śnieżka
niecałe 1/2 litra mleka
1 łyżka kakao
owoce, biszkopty

Biszkoptyami wyłożyć dno tortownicy. Galaretkę rozpuscić w niepełnej szklance gorącej wody. Śnieżkę ubić z niepełną szklanką zimnego mleka i delikatnie wymieszać z galaretką. BARDZO WAŻNE: galaretka musi być chłodna, ale nie zżelowane, powinna się lekko ścinać (dzięki temu serniczek będzie puszysty). Połowę uzyskanej masy rozłożyć na biszkoptach, do pozostałej części dodac łyżkę kakao. Wymieszać i wyłożyć do tortownicy (do tej warstwy polecam galaretkę pomarańczową...najlepiej sie komponuje z kakaem).
To samo zrobić z drugą galaretką i Śnieżką.
Wierzch udekorować owocami, zalać galaretką przygotowaną wg przepisu. Schłodzić w lodówce.

Smacznego!

A tak wyglądał mój serniczek przygotowany na dzisiejszy dzień.
 

Załączniki

  • P1020268.jpg
    P1020268.jpg
    30,8 KB · Wyświetleń: 49
reklama
Maajka, to przepis, o którym wspominała Magdziara.

PĄCZKI

Składniki
5 żółtek
1 jajko
1/3 szkl. cukru
ckier wanilinowy
3 szkl. mąki pszennej
2/3 szkl. mleka
100 g masła
1 łyżka wódki
smalec do smażenia

zaczyn:
60 g drożdży
1 łyżeczka cukru
2 łyżki mąki
1/3 szkl. mleka

Wykonanie:

Żółtka, jajko, 1/3 szkl. cukru i cukier wanilinowy gotować na małym ogniu i ubijać trzepaczką. Ostudzić.

Zaczyn: drożdże rozetrzeć z łyżeczką cukru, dodać 1/3 szkl. letniego mleka i 2 łyżki mąki. Zostawić aż drożdże zaczną pracować.

Do 3 szkl. mąki dodać 2/3 szkl.letniego mleka, ostudzone żółtka z cukrem i zaczyn. Wymieszać i wyrabiać. Dodać roztopione masło i wódkę.
Zostawić do wyrośniecia na godzinę.

Potem lepić pączki i smazyć w głębokim tłuszczu na małym ogniu.
 

Podobne tematy

Do góry