reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwiec 2011

reklama
takim nebulizatorem . inhalatorem. - bo dla dzieciaków i tak musiałam kiedyś kupić.

a jak nie masz inhalacji, to nomalnie nad garnkiem - woda + rumianek, macierzanka albo tez właśnie sól... (ale z soli nie robiłam) .
tylko po inhalacji nad gorącym garnkiem od razu trzeba zawinąć głowę - zatoki (czapka lub opaska wełniana). bo inaczej całe to inhalowanie to tylko szkód narobi. (bo rozgrzeje, poszerzy a później zimno przewieje i będzie gorzej niż było.
 
Dziewczyny, zapodajcie przepisem na tego buraka :tak::-) Co do inhalacji, nam lekarka mówiła, że 2-3 minuty i finito, dalsze siedzenie nie ma sensu. Tak robiliśmy. Byliśmy na kontroli i astmy póki co nie diagnozujemy, bo powiedziała, że ładnie reaguje na inhalacje, wychodzi z zap. oskrzeli bez antybiotyku i nie ma spastycznego przebiegu tylko typowo wirusowy. Ale to już 4 razy od września.... No nic, czekamy dalej. Węzełkami kazała się nie przejmować, zejdą być może jak będzie dorosłym facetem.
Mrsmoon, byliście na tych badaniach, całkiem zapomniałam, że o ten adres pytałaś:zawstydzona/y: M. mówi, że książeczkę pokazywał i wypisy ze szpitala. Z książeczki spisywali pesel.

Wszystkim życzę zdrówka!!!
 
Aestima - ja jestem fanką soku z buraka z sokowirówki (Taka babska próba: Sok z buraka na przeziębienie)
czyli wrzucasz do sokowirówki buraka, marchewkę i jabłko. Koniec przepisu.

Ale dziewczyny robią chyba rózne wersje. grunt by był sok z buraka.

A jeśli chodzi o inhalacje - to ja po prostu po sobie czuję, ze jak dłużej siedzę z inhalacją z solą, to jest mi lepiej. Pewnie jeśli chodzi o wchłonięcie się leków - to można nalać mniej wody i zaihalować się w 2-3 minutki i jest po sprawie. Nie znam się na tym kompletnie.
Bo... przecież te leki typu Ventolin / Berodual można podawać też wziewnie (takie w wersji spray) - i dizałaja - co potwierdza zdanie Twojej lekarki.

Zdrówka!
 
Moja lekarka twierdzi, że inhalacje są skuteczne 2-3 minuty, potem już nie działają. A lek rozpuszczony w dużej ilości soli w ogóle się ponoć nie wchłania. Wg nowych zaleceń dawka leku do 1 ml soli. Tak czy siak Miecho dłużej z inhalatorem by nie wytrzymal :-D:-)
 
Hej dziewczyny
Czy u Was dzisiaj tez tak pieknie?:-) U nas ma byc 17 stopni:-)
My sie mamy dobrze a wrecz bardzo dobrze, obydwie dziewczynki zdrowr, Milenka ladnie przybirera na wadze, pyza sie zrobila, Emi wczoraj byla na caly dzien u mojej babci, wiec moglam nacieszyc sie tylko Milenka i cisza w fomu hihi

Kati wspolczuje kaszlu, oj wiem co to znaczy kaszel w ciazy, mialam go 3 m-ce... Zdrowka!!!!!!
Nutria Ty rowniez przeziebiona?
Aestima zdrowka,dla Miesia!
 
Aestima - i super :) byle pomagało :)

Felkaa - na szczęście zdrowi. Ja tym razem tylko mam chory ząb - zatruty i czekają mnie kanały. tylko nie wiem co z nimi zrobić...
Fajnie, że miałas troszkę wolnego :) miło:)
 
hej co taka cisza?
my z Matim w domku wkońcu po kaszlu od prawie m-ca i mega katarze dostał antybiotyk na zatoki (niestety) no ale cóż trzeba sie w końcu wyleczyć...
ja jeszcze nie do końca wyleczona - ale została mi tylko opryszczka (już 3 w tej ciąży)
A słyszałyście że jak sie ma opryszczkę w ciąży to dostaje sie skierowanie do Bielska (u nas) na jakieś badania słuchu dla dziecka do 2 r. ż.?
 
WESOŁYCH ŚWIĄT!!!


10665693_981619118529260_1255971498353797988_n.jpg
 
reklama
Do góry