reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

cześć mamy polki we włoszech

kosmitka,juz ci luczka odpowiedziala,ja wiem ze porod(nie wiem jak inne zabiegi czy costam),ale porod jast darmowy na 100% czy tu czy w polsce,takze nic juz nie beda od ciebie chcieli...nic nie zalatwiaj,inaczej by cie nie wypuscili bez zaplaty:-Dteraz dojrzalam zdjecia trojeczki z domu normalnie wymieklam jak malenkiego obsypali zabawkami,ledwo go widac...sliczna cala trojka a aleks cudenko....
agatka dobrze,ze znalazlas sposob na mdlosci...slicznosci ta siostrzenica...
luczka a ty gdzie sie podziewalas w pracy bylas?
anika juz pewnie z fachowcami ustala malowanie:-)
 
reklama
zytano dokladnie:shocked2:ale nie dam sie dla tej stonzy:no:ja mam dokladnie do tego parku 13km na pieszo nie dojde z dzieckiem,ona chcialaby zeby wszyscy siedzieli tak jak ona tacy zapyziali jak ona ,bo ona od 50 lat nie rusz ajìsie z tej chalupy a ma 59 lat
stregaznalazlas prace??i co z Matim??chorobsko mu sie przypaletalo:-(
 
dzieki dziewczyny :-)
a z tym szpitalem super, ze wszystko zalatwione, w Polsce o ile dobrze pamietam trzeba pokazac dowod ubezpieczenia, chociaz w sumie nie wiem... ale chyba tak

a anika szybka kobieta to pewnie tak, ledwo wspomniala o mieszkaniu, a juz jedno sprzedala, drugie kupila i tylko patrzec jak napisze, ze sie juz przeprowadza :-)
 
stregaznalazlas prace??i co z Matim??chorobsko mu sie przypaletalo:-(
cucciola ..nie nie ..nie znalalam jeszcze..pisze ze starej..oficjalnie zatrudniona to bede pewnie do czerwca 2013 roku ale operatywna ... hmmm operatywna to duzo powiedziane....przychodzic do pracy bede do 30 czerwca 2012 a poznie 11-12miesiecy Cassa integrazione 0 ore i dopiero zwolnienie.
a z nowej pracy narazie nie mam...
 
cucciola wspolczuje tesciowej:szok: jak czytam o Twojej to coraz bardziej przekonuje sie ze moja nie jest super kobieta chyba przestane na nia narzekac;-) nie obraz sie ale napisze ci ze u Ciebie najgorsze jest to ze maz trzyma jej strone ja na Twoim miejscu porozmawialam na powaznie najpierw z nim ja sobie nie wyobrazam zeby tesciowa liczyla ile wydaje i na co:wściekła/y: nie daj sie dziewczyno!!
anija nie dzisiaj mam wolne bylam polazic po sklepach bo chcialam sobie kupic infradito no i kupilam
pytalas wczesniej o Lorenzo a wiec ma sie dobrze wczoraj po poludniu bylam odwiedzic maestre ktore prowadzily spotkania "spazio insieme" na ktore uczeszczalismy w tamtym roku bylo tam chyba z 15 dzieci z rodzicami mniej wiecej w jego wieku no i napatrzylam sie na te wszystkie rozkapryszone dzieciaczki:szok: i stwierdzilam ze moje dziecko to aniol;-)
zyta pracuje 3 razy w tyg tzn 3 ranki-sprzatanie mieszkan ale caly czas szukam pracy albo taka sama tylko blizej a najlepiej cos innego chociaz tak jak teraz pracuje pasuje mi bo moge chodzic na ktora chce i jak np Lorenzo jest chory moge zamieniac dni i zostac w z nim w domu
kosmitka masz naprawde sliczne dzieciaczki a Alek to slodziak nieziemski
 
Kosmitko juz tlumacze .... operatywna to moje okreslenie..ze przychdoze do pracy i cos tam robie..ale ze wzgledu na moja systuacje neiwiele robie...bo raz ze odsuneli mnie praktycnzie i teoretycznie od wszystkiego..wiec koncze co zaczelam...a reszta sobie rpacuje bo show must go on...nikt mnie o nic wiecje nie prosi ...bo sie boja cyz kij wiec co. Zreszta od mojeje ex szefowej wiem ze mam ten czas poswiecic na szukanie pracy a jesli mam ochote to moge im pomagac tez....ale w rzeczywistosci kolko sie zamyka bo ja sama nie ebde sie dopraszac o rpace a oni o nic nie prosza :-) Jednym slowem odbebniam swoje 8h

A cassa integrazione to jednym slowem taki zasilek ..jedne z amortyzotorow socjalnych wloskeigo rpawa pracy

tzn lepiej w polskie slowa ubrali to w tym artykule
Jak funkcjonuje cassa integrazione?

po wlosku to najlpeij bedzie wytlumaczone tu:
Cassa integrazione guadagni - Wikipedia


Jesli znajde prace przed uplywem 12 miesiecy , bo w moim rpzypadku chyba tyle bedzie trwa CIG to wiadomo...komunikuje to pracodawcy i przerywa sie casse i rozwiazuje umowe z obecny pracodawca i podpisuj z nowym a jesli nei znajde nic ciekawego ..to w czerwcu 2013 rozwiazuja ze mna umowe i mam rpawo jeszce do roku mobilità..czyli tkaie roczne bezrobocie
 
Ostatnia edycja:
strega a tak z ciekawosci, co to znaczy? bo juz kiedys pisalas, ale ja zupelnie nie wiem, co to jest operatywna, cassa integrazione itp...

luczka hehe, no widzisz, Lorenzo aniolek :-) a i tesciowa fajna :-) hahaha
ale wiesz co ja zgadzam sie z Toba w zupelnosci, tesciowa to tesciowa, jedna lepsza druga gorsza, ale jaka by nie byla to maz powinien wiedziec jak sie zachowac
hahaha zaczynam doceniac to co mam:-) o tym ze mam dziecko aniola to zawsze wiedzialam naprawde tylko ten jego bunt mnie przeraza chociaz ostatnio jakos jest lepiej a tesciowa to "santa subito":-D
niedlugo meza tez zrobie Aniola;-) chociaz moja mama juz dawno tak uwaza bo kto by ze mna wytrzymal jak nie moj maz;-):-D
 
reklama
Dziewuszki jestem,troszke pospalam z giulio po poludniu,on jeszcze chrapie wiec sprobuje napisac pare slow...
cucciola ,cholera z ta tesciowa..wspolczuje,pogadaj z mazem,ze nie powinna zozliczac cie ..
kosmitka zaraz polece obejzec fotki,juz sie nie moge doczekac,troszeczke ci zazdroszcze...ja na 3dziecko, od reki bym sie zdecydowala,ale do tego potrzebna jest druga polowa..
bylam dzis rano troche spraw pozalatwiac,dlatego sie nie odzywalam,musialam podjechac po certificato di battesimo,bo aby zapisac dziecie na religie przygotowawcza do komuni,w innym kosciele niz
bylo chrzczone potrzebny jest ten papierek,wczoraj zadzwonilam dzis odebralam,a jutro jak dam rade to go zapisze..
ptynia jak bys chciala aby twoj malec mial komunie we wloszech to popytaj co i jak,bo w naszej parafi religia zaczyna sie od 3 klasy,a w parafi do ktorej bede nalezec juz od 2 klasy,wiec Ale ma rok do tylu,nasz ksiadz powiedzila ze powinni pozwolic mu na nadrobienie roku...
bylam przy okazji w colorificio,ale sa cudne kolory farb,facet mi wyliczal koszty a ja go w ogole nie sluchalam tylko gapilam sie na te cuda,srebrny,perlowy,,lub fioletowy z polyskiem...teraz mam problem bo nie wiem na jaki kolor zrobic sypialnie(teraz mam zolta,juz wiecej nie chce)chyba jasniutki filetowy z polyskiem jedna ,glowna sciena a inne inny odcien fioletowego bez polysku,bo pokuj dziecinny bedzie mial kazda sciane innnego koloru,musze jeszcze dobrac kolory..
a soggiorno /cucina dwie sciany srebrny jasniutki,a nastepne dwie srebrny ciemniejszy(ale tez jasny)..
wacham sie tylko ze sypilnia,a moj m.powiedzial ze mam ja wszystko wybrac ze on sie nie zna..i tyle z jego pomocy..
teraz to ja was zamecze z tymi miomi pomyslami....
aaaaa kupilam tez pare minut temu materace na internecie do dziecinnego pokoju,na groupali ...super materace z memory i do tego poduszka z memory,cena wysylki wliczona w cene 99 eu za sztuke,,,widzicie jaka jestem operatywna..
 
Do góry