reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy grozi mi cp?

reklama
Nie wiem czy cokolwiek lekarz zobaczy przy becie 140 albo ciut więcej jak do jutra coś urosnie, ale zapisałam się na jutro do giną
No przy becie 140 to wróżenie z fusów natomiast u mnie podejrzenie padło już przy becie 600 (powiększony jajowód, kiepskie endometrium jak na rosnącą betę, plamienia, ból brzucha, progesteron ok 11). Przy becie 1260 uwidoczniony pęcherzyk ciążowy w jajowodzie. Beta przyrastała prawidłowo, progesteron wahał się od 7 do 12.
 
Ja jestem panikara numer jeden. Myślałam, że progesteron dopiero 25 wyklucza cp. W jednej ciąży plamiłam, ale miałam.wlasnie.progesteton 11. W drugiej 13 prawie i nie plamiłam. Dlatego się martwię. A tak dosłownie boje się, że trafie na stół operacyjny. Ale musze poczekać, panika mi nie.pomoze. Teraz też miałam coś różowego na papierze.
Oj tam zaraz cp, ja się zgadzam z dziewczynami że na razie nie ma ku temu przesłanek. U mnie przy becie 700 wyszło a krwawiłam przez tydzień (tyle ile można się spodziewać w ostatni dzień okresu czyli mała podpaska higieniczna) do tego były wyraźne kłucia od paru dni.
A wcześniej przy biochemie to było podobnie, kłucia lekkie i na różowo krwawienie, no i przyrost był bardzo niedobry.

Przy niskiej becie bardzo trudno wyłapać co się dzieje a i na USG słabo widać o ile w ogóle...

A obawiasz się bo już coś podobnego masz za sobą czy chcesz trzymać rękę na pulsie?
 
Oj tam zaraz cp, ja się zgadzam z dziewczynami że na razie nie ma ku temu przesłanek. U mnie przy becie 700 wyszło a krwawiłam przez tydzień (tyle ile można się spodziewać w ostatni dzień okresu czyli mała podpaska higieniczna) do tego były wyraźne kłucia od paru dni.
A wcześniej przy biochemie to było podobnie, kłucia lekkie i na różowo krwawienie, no i przyrost był bardzo niedobry.

Przy niskiej becie bardzo trudno wyłapać co się dzieje a i na USG słabo widać o ile w ogóle...

A obawiasz się bo już coś podobnego masz za sobą czy chcesz trzymać rękę na pulsie?
Rękę na pulsie. Ogólnie w pierwszej ciąży tylko ciutenka krwi poleciała, serduszko już nie biło. W następnej wylał się krwiak, zyea krew skrzepy, beta ok 20 tys, dziecko przetrwało. Następna ciaza beta ponad 2 tys i próg 11 i plamienie, ale po luteinie przeszło. Ostatnia ciaza raz badałam próg był prawie 13 i nic się nie działo a nic. A teraz myślałam, se mam ładny próg (jak na mnie) to ciutke spadł i te plamienia mnie dobiły psychicznie. No i ogólnie dużo historii też na forum było z cp ;/
 
Rękę na pulsie. Ogólnie w pierwszej ciąży tylko ciutenka krwi poleciała, serduszko już nie biło. W następnej wylał się krwiak, zyea krew skrzepy, beta ok 20 tys, dziecko przetrwało. Następna ciaza beta ponad 2 tys i próg 11 i plamienie, ale po luteinie przeszło. Ostatnia ciaza raz badałam próg był prawie 13 i nic się nie działo a nic. A teraz myślałam, se mam ładny próg (jak na mnie) to ciutke spadł i te plamienia mnie dobiły psychicznie. No i ogólnie dużo historii też na forum było z cp ;/
ALe nie patrz, ze setne części proga spadly to spadł. On sie wydziela skokowo. Raz mozesz miec 12, a dzień poźniej 20
 
Rękę na pulsie. Ogólnie w pierwszej ciąży tylko ciutenka krwi poleciała, serduszko już nie biło. W następnej wylał się krwiak, zyea krew skrzepy, beta ok 20 tys, dziecko przetrwało. Następna ciaza beta ponad 2 tys i próg 11 i plamienie, ale po luteinie przeszło. Ostatnia ciaza raz badałam próg był prawie 13 i nic się nie działo a nic. A teraz myślałam, se mam ładny próg (jak na mnie) to ciutke spadł i te plamienia mnie dobiły psychicznie. No i ogólnie dużo historii też na forum było z cp ;/
W pierwszej ciąży progesteron wahał mi się od 16 do 18 - były plamienia -synek ma obecnie 14 miesięcy.
Druga ciąża, progesteron poniżej 12, bez bólów i plamien, jestem w 33 tc.

Myślę że musisz uzbroić się w cierpliwość:)
 
reklama
Ja tylko dodam, że jak wczesnie wykryjesz cp to możesz mieć leczenie metotreksatem (jak ja), wiec jeśli boisz się operacji to daję znać, że nawet przy cp jest szansa jej uniknąć
 
Do góry