reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy mogę być w ciąży

Dołączył(a)
31 Lipiec 2022
Postów
7
Dzień dobry, od 15.07(tj. już ,15dni) spóźnia mi się miesiączka. Czyli 29.07 minęły mi 2 tygodnie od daty pierwszego dnia przewidywanej miesiączki. Zawsze cykle miałam regularne. Od 24.07 codziennie robię rano po spaniu testy ciążowe, które wychodzą negatywne. W poniedziałek i w czwartek 25.07 i 28.07) zrobiłam test z krwi beta-HCG , oby dwa wyszły z wynikim BETA-HCG(ICD:9: L46). Mam bóle brzucha i temperaturę 37,2/37,5 . nie ukrywam, że sytuacja jest dość stresująca od samego początku czyli 25.06. Od czasu spóźniania się miesiączki stresuje się bardzo mocno tym ,że mogło się coś wydarzyć.
Stosunki od 4 tygodni miałam częste, za każdym razem z zabezpieczeniem.
W ciągu tych 4 tygodni słabo sypiałam max 5-6 godzin, zdarzało się że jadłam małe śniadanie i wtedy dopiero obiado-kolację o 22. Od półtora roku jestem na deficycie kalorocznym, który pomógł mi schudnąć prawie 30kg. Odchudzaniem wprowadziłam się w stan anemii, który mi się utrzymuje już od przynajmniej roku. Ferrytyna wychodzi 12,2.
Teraz mam Ból w brzuchu dodatkowo mam w lewym boku tuż pod żebrami,dlatego myślę ,że to z nerwów.
Dodam jeszcze , że mam bóle lędźwiowe, aczkolwiek to jest u mnie problem przewlekły od lat. Przez brak ćwiczeń od czerwca zdarzają się one często. 4 tygodnie temu miałam podobne bóle a było to jeszcze przed współżyciem, oraz kolejny atak po tygodniu po rozpoczęciu współżycia, ból był bardzo mocny jakby bolały nerki a był to kręgosłup pomógł lek przeciwbólowy i nospa.

Uczucie brzucha to takie ciągnięcie .
Dodam, że mam 33 lata. Od 11 lat od urodzenia dziecka byłam nieaktywna seksualnie,az do teraz
 
reklama
I rozumiem, że zaczynam wariować, ale czy takie wyniki,testy negatywne mogą sugerować ciążę. Bardziej się martwię,że może to cos być źle. Wiem, że napisałam dość chaotycznie, ze stresu.
 
I rozumiem, że zaczynam wariować, ale czy takie wyniki,testy negatywne mogą sugerować ciążę. Bardziej się martwię,że może to cos być źle. Wiem, że napisałam dość chaotycznie, ze stresu.
Skoro testy masz negatywne, to w ciąży nie jesteś.
Musisz iść do ginekologa i sprawdzić czy np nie masz torbiela.
Dodatkowo dużo schudłaś mogłaś sobie tym namieszać w hormonach🤷‍♀️ skoro doprowadziłaś się do anemii i tak niskiej ferrytyny to wnioskuje, że odchudzanie nie było z głową
 
Przy „szybkim” zrzuceniu kg, zbyt dużym deficycie możliwe jest nawet zatrzymanie miesiączki wiec możliwe, że przez to masz takie zawirowania. Gospodarkę hormonalna mógł szlag trafić
 
Szczerze, nie wiem czy współżycie ma tu znaczenie. Może akurat zbieg okoliczności . W każdym razie dobry lekarz rozwieje wątpliwości i pokieruje co dalej. Powodzenia 🍀
 
reklama
Do góry