reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

To zależy od kalendarza, jeśli taka tabelka zwykła, to zawsze do skończonych lat dodajesz 1 rok, bo wg kalendarza chińskiego jesteśmy rok starsi. Liczy się skończone lata a nie rocznikowe :) Najłatwiej chyba skorzystać z kalkulatora online, tutaj na baby boom jest dobry bo uwzględnia +1 rok do wieku, sporo w sieci nie uwzględnia i wychodzą inne wyniki :D

To zależy od kalendarza, jeśli taka tabelka zwykła, to zawsze do skończonych lat dodajesz 1 rok, bo wg kalendarza chińskiego jesteśmy rok starsi. Liczy się skończone lata a nie rocznikowe :) Najłatwiej chyba skorzystać z kalkulatora online, tutaj na baby boom jest dobry bo uwzględnia +1 rok do wieku, sporo w sieci nie uwzględnia i wychodzą inne wyniki :D
Kurcze, coś mi nie pasuje. Do tej pory wszędzie czytałam, że mają to być SKONCZONE lata matki w chwili poczęcia. Czyli kończąc 28 w maju, teraz mam skończone 27. A w kalkulatorze tutaj pokazuje, że starając się teraz w marcu, będzie to chłopiec, bo niby mam 29 lat....jak ?
 
reklama
To zależy od kalendarza, jeśli taka tabelka zwykła, to zawsze do skończonych lat dodajesz 1 rok, bo wg kalendarza chińskiego jesteśmy rok starsi. Liczy się skończone lata a nie rocznikowe :) Najłatwiej chyba skorzystać z kalkulatora online, tutaj na baby boom jest dobry bo uwzględnia +1 rok do wieku, sporo w sieci nie uwzględnia i wychodzą inne wyniki :D
I na baby boom ten kalendarz pokazuje mi, że powinnam mieć córkę, wtedy kiedy poczekam syna. A ten kalendarz, którym ja się sugeruje pokazuje mi ok. Z tym, że ten mój kalendarz nie dodaje lat, tylko trzyma się skończonych 🤷
 
I na baby boom ten kalendarz pokazuje mi, że powinnam mieć córkę, wtedy kiedy poczekam syna. A ten kalendarz, którym ja się sugeruje pokazuje mi ok. Z tym, że ten mój kalendarz nie dodaje lat, tylko trzyma się skończonych 🤷
Jeśli tylko te skończone to teoretycznie źle, bo wg kalendarza chińskiego jesteśmy zawsze rok starsi 🤷🏼‍♀️
 
Jeśli tylko te skończone to teoretycznie źle, bo wg kalendarza chińskiego jesteśmy zawsze rok starsi 🤷🏼‍♀️
Bardzo Ci gratuluję:):) czyli przytulasy były u Was 2 dni przed i w dzień bólu?
Ja dziś właśnie ujrzałam 2 kreseczki na teście. Od początku cyklu mierzyłam temperaturę I utrzymuje się na 36,9 a to już 31 dc.
U nas już płeć nie ma żadnego znaczenia. Podsumuje - udało nam się zajsc w ciążę w 3 cyklu starań. W pierwszym przytulanko było 3 i 2 dni przed bólem owu. Dzien przed bólem był pik na teście i już nie próbowaliśmy. Nie zaszłam.
Drugi cykl starań - przytulasy były dzien przed owu. W dni piku tylko. I potem koniec. Nie zaszłam.
3 cykl starań- przytulanie było 2 dni przed owu I dzień przed, oraz dzień po owu. Dokładnie parę godzin po bólu, o 4 nad ranem męża dopadłam jak wstawał do pracy.
Wiec albo w owu albo dzień po. Nie wiem jak to liczyć. :) )
 
Bardzo Ci gratuluję:):) czyli przytulasy były u Was 2 dni przed i w dzień bólu?
Ja dziś właśnie ujrzałam 2 kreseczki na teście. Od początku cyklu mierzyłam temperaturę I utrzymuje się na 36,9 a to już 31 dc.
U nas już płeć nie ma żadnego znaczenia. Podsumuje - udało nam się zajsc w ciążę w 3 cyklu starań. W pierwszym przytulanko było 3 i 2 dni przed bólem owu. Dzien przed bólem był pik na teście i już nie próbowaliśmy. Nie zaszłam.
Drugi cykl starań - przytulasy były dzien przed owu. W dni piku tylko. I potem koniec. Nie zaszłam.
3 cykl starań- przytulanie było 2 dni przed owu I dzień przed, oraz dzień po owu. Dokładnie parę godzin po bólu, o 4 nad ranem męża dopadłam jak wstawał do pracy.
Wiec albo w owu albo dzień po. Nie wiem jak to liczyć. :) )
Tak, 2 dni przed bólem owu i w dniu bólu owu :) Monitoringu nie miałam, ale wydaje mi się, że procentowo większe szanse są z boboseksów 2 dni przed. Gdy już boli, to zazwyczaj plemniki nie zdążą już dotrzeć do komórki.

Gratulacje :) Nam udało się tym razem w 4 cyklu, więc też dosyć szybko. Rośnijcie zdrowo :)
 
Tak, 2 dni przed bólem owu i w dniu bólu owu :) Monitoringu nie miałam, ale wydaje mi się, że procentowo większe szanse są z boboseksów 2 dni przed. Gdy już boli, to zazwyczaj plemniki nie zdążą już dotrzeć do komórki.

Gratulacje :) Nam udało się tym razem w 4 cyklu, więc też dosyć szybko. Rośnijcie zdrowo :)
Dziękuję i wzajemnie:)
 
I na baby boom ten kalendarz pokazuje mi, że powinnam mieć córkę, wtedy kiedy poczekam syna. A ten kalendarz, którym ja się sugeruje pokazuje mi ok. Z tym, że ten mój kalendarz nie dodaje lat, tylko trzyma się skończonych 🤷
U mnie z chińskiego kalendarza z tej tabelki co można wyszukać w necie wychodzi ze moi dwaj synowie powinni byc dziewczynkami. Nie sugerowałabym się tym.
 
Gratuluję dziewczynki wymarzonej ❤️❤️ ja zaczynam starania za miesiąc 🤪🤪 czekam do marca, bo właśnie sugeruje się też kalendarzem chińskim. Z synusiem mi się sprawdził. Ale nie wiem do końca jak to jest. Ja kończę 28 lat w maju, równo w połowie, bo 15. Więc w marcu mam 27 jeszcze i mam się sugerować kalendarzem, że marzec, czyli 27 tak ?
A fajnie tak planować, a nie lepiej poczekać ze staraniami do kwietnia, żeby bobas na nowy rok się urodził?
 
Bardzo Ci gratuluję:):) czyli przytulasy były u Was 2 dni przed i w dzień bólu?
Ja dziś właśnie ujrzałam 2 kreseczki na teście. Od początku cyklu mierzyłam temperaturę I utrzymuje się na 36,9 a to już 31 dc.
U nas już płeć nie ma żadnego znaczenia. Podsumuje - udało nam się zajsc w ciążę w 3 cyklu starań. W pierwszym przytulanko było 3 i 2 dni przed bólem owu. Dzien przed bólem był pik na teście i już nie próbowaliśmy. Nie zaszłam.
Drugi cykl starań - przytulasy były dzien przed owu. W dni piku tylko. I potem koniec. Nie zaszłam.
3 cykl starań- przytulanie było 2 dni przed owu I dzień przed, oraz dzień po owu. Dokładnie parę godzin po bólu, o 4 nad ranem męża dopadłam jak wstawał do pracy.
Wiec albo w owu albo dzień po. Nie wiem jak to liczyć. :) )
Gratulacje ❤️
 
reklama
A fajnie tak planować, a nie lepiej poczekać ze staraniami do kwietnia, żeby bobas na nowy rok się urodził?
Jeśli jakimś cudem uda nam się za pierwszym razem, w marcu, to rzeczywiście baby urodzi się w grudniu, ale za to będzie to najpiękniejszy prezent Bożonarodzeniowy ❤️❤️ jednak nie robię sobie wielkich nadziei, że uda się za pierwszym razem, więc nie będę też już dłużej zwlekać. I tak mieliśmy się starać już w listopadzie, ale musiałam iść do szpitala na operację. Jestem już po, jest wszystko ok, więc bierzemy sprawy w swoje ręce . ☺️☺️
 
Do góry