reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

cześć cześć bbabeczki!!!!
mamo05 Ty jak zwykle o pierogatce pamiętasz:-):-)
u nas stara bida....Andziak od dwóch dni coś kiepsko je w dzień...i tak walczymy ona ze mną a ja z nią...ale generalnie jest przekochana, jest takim pogodnym dzieckiem

Piranha trzymam za Ciebie kochana kciuki, żeby wsio było oki
ja jeszcze wykorzystam że jesteś nierozpakowana
powiedz proszę bo piszesz takie wademekum dziewczynkowych staraczek
czy masz może coś takiego dla chłopczykowych staraczek??
jeśli tak to ja pięknie się do Ciebie uśmiecham :blink::blink::blink::blink:

drogie kobietki ...wszystkie które jesteście w potrzebie różowych fluidków ja takowe przesyłam i wieeeeeeeeelkie buziole dla każdej
 
reklama
Piranha, u mnie wtym cyklu wielkie Archiwum X... i odpuszczę staranka:( jajniki ciagle pbolewają zwłaszcza lewy i jakby piersi zaczynały bolec jak na okres... nnie wiem chyba juz po ptokach:-D A to dla M gdzie zakupię? On jak juz raz dziennie by łykał bo nie bedzie pamietał z rana a po pd nie ma go w domu więc zostaje wieczór...
I jestem załamana moim ph strasznie poszło do góry-nie wiem czemu... nic takiego nie jadłam, co by mogło je podnieść...chyba, że nie swiadomie...

Ale zapowiada Ci się jutro super dzionek;)) Chetnie bym pomogła pakować te rózowe cudeńka Kajusi:tak::-D
Ja też uwielbiam malowac...robie to do dziś jak znajdę chwilkę;))) Uspokajam się przy tym i relaksuje, ostatnio zakupiłam nowe farby w tubkach już nie mogę się doczekac ich wypróbowania:-D

Truskaffka, ale miałas super week! zazdroszcze u mnie jakoś spokojnie było choć emocjonująco na \meczu:-Dplus poranna sprzeczka z M:-D

Noemi, czyli jaki teraz plan zastosujesz??? Bo sie już pogubiłam...:-(

Pierogatko , ja poproszę o różowe fluidki:tak:A ty kochana planowałas płeć czy tak wyszło?:-D

Andziak, jutro jestem z Tobą choć zajrze koło wieczora jestem w pracy , ale będę ciagle myśleć o Tobie;* Trzymaj się tam :*
<ale będzie numer jak dzidzia postanowi się odwrócic i nie pokaże co ma miedzy nózkami:-D>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Pierogatko DZIEKUJĘ;**** no , ależ Ci zazdroszczę tego podwójnego Dziewczynkowego Szcęscia:-D Ale Zobaczsz Tobie się uda no i nam też;*** Także działamy:-)


Idę sie połozyć, trochę zasmucona tym wszystkim... ehhh życie;-)

Buziaki;***********
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
dziękuję za przemiłe słowa pod adresem synka i moim :)))))

Ewcik
no to jak sama widzisz, owulka mnie w konia zrobiła:wściekła/y:franca jedna,też sie napaliłam, pełnia szczęścia...to mnie ciało sprowadziło na ziemię, ale spoko loko..dziergamy:-D
Czarodziejka :) uwielbiam takich facetów, którzy mają "rękę" do dzieci-chęć, czas, siły do spędzania z nimi czasu iii ta umiejętność zjednywania sobie małych ludzików... :)
także gratki męża :)
Andziak super brzuszek rośnie :)teraz nie ma już rodzinnego zdjęcia-ale zdążyłam wczoraj dojrzeć :) rodzinka fajowska :) super z was ekipa :) a rysunek ŁLLLLLLLLLLAAAAŁŁŁŁŁŁŁ szczena mi opadła!!! Pięknie syn rysuje!!!
Czarodziejka :) synek mój..ja mówię że prawie cały mój hehehe bo nie tylko ciało, ale i osobowość ma mamusi
ale tak serio, to z D też ma trochę-włosy przede wszystkim, dobrą rękę do rysunków, artystyczną duszę.. wiele dobrego z niego ma..ze mnie ...tego gorszego:-D
Agulek no i dobra postawa, głowa do góry, damy radę choćby wszystko było na nie!! owocnego nowego cyklu :)
Natusia działacie działajcie...tylko z seksu dzieci będą hehe a nuż się uda :)
Mama no widzisz, tak właśnie moje ciało suprise mi robi :p ale ja się nie dam, dziergam, a nuż z tego dzieci będą hehe
za was &&&&&&& na maksa :)
ogród...koi, uspokaja, piękny jest :)
Noemi zawstydziłam się:sorry2: dzięki
infekcji współczuję, mało przyjemna dowcipna historia:baffled:
mnie się wydaje że plan działania macie dobry ;) powodzenia ;)
Aguśka &&&& za szaleństwa owocne :)
Kasia fajnie że się pojawiłaś :)
szkoda że u gin niczego konkretnego się nie dowiedziałaś...
Piranha no zobaczymy, nie powiem, wczorajszy test ow narobił nadziei że owulka się pojawi, poczekamy, zobaczymy, a w międzyczasie...płodzimy:-D
Marzycielka ehhh uparte ciała...ale nie poddajemy się!
Kosmo tulę.,..niestety taki widok boli :(
mnie obecnie boli choćby widok kobiet w ciąży, gratuluję, cieszę się ich szczęściem...ale też zazdroszczę i serducho boli...
Kinga nie gadaj głupotek!!!!
a z młodym historia taka, że jak miał dwa lata, miał wypadek w wyniku którego nabawił się martwego zęba...i ten ząbek mu się ruszał troszkę, więcej...a ostatnio megastycznie! aż w koncu wypadł, no i teraz poczekamy sobie na nowy ząbek. Więc generalnie nie gubi jeszcze mleczaków..to taki wyjątek hehe
ladies ja z młodym zaskoczyłam w pierwszym cyklu starać :) na spontana, na luzie...bosko...jak to do dziś mówimy...z takiego seksu dzieci muszą wychodzić :DDDD
pierogatka...zwijam fluidki hiehiehie i dziękuję :)
 
Truskafffko, ale cudownie spędziliście dzionek, marzy mi się takie szaleństwo :-), uwielbiam jak wkoło mnie dużo się dzieje ...oczywiście tych pozytywnych rzeczy bo jednak wolę nudę i klony dnia poprzedniego jak lawinę urozmaiceń w postaci pechów :-D

Natusia, dzięki kochana! Faktycznie zakręcony ten Twój obecny cykl, trzymam jednak kciuki za skok tempki! Co do Licorice Root to warto napisać do sklepu NowFoods.Com.PL: Witaminy i diety - kulturystyka gdyż firma NOW ma w ofercie LR w odpowiedniej dawce: NOW Licorice Root 450 mg - 100 Caps #4718 | eBay, zdaje się, że Gal w ten sposób załatwiła sobie ten specyfik dla M.

Pierogatko, dzięki wielkie! Co do wytycznych to mam coś takiego:

Jest 7 czynników wpływających na płeć dziecka:

1) pH - dotyczy to pH wynikającego z diety, hormonów, jonów, suplementów i irygacji. Irygacje nie są tak dobre jak zmiana pH poprzez preparaty przyjmowane doustnie.

2) Minerały - należy zwracać uwagę na wapń, magnez, sód i potas. Minerały powinny być przede wszystkim dostarczane w diecie a na drugim miejscu w suplementach.

3) Dieta – jeden z najważniejszych czynników w planowaniu płci.

4) Hormony - są kontrolowane przez suplementy oraz dietę. Badania pokazują, że odgrywają one ogromną rolę w planowaniu płci.

5) Suplementy - zostały umieszczone jako jeden z 7 czynników gdyż mają duży wpływ na pozostałe czynniki.

6) Odległość od owulacji - wiele badań wskazuje na to, że nie ma ona znaczenia ale ostatnie 3 badania pokazały, że jednak może mieć znaczenie.

7) Jony - wpływają na polaryzację komórki jajowej oraz pH.

Bardzo ważny jest też śluz ale wzięcie pod uwagę przy staraniach wszystkich podanych powyżej 7 czynników spowoduje, że śluz będzie odpowiedni. Jeśli tak się jednak nie stanie to należy zwracać uwagę by przy staraniach o chłopca śluz był rzadki i rozciągliwy jak białko jaja.

Podobno dieta jest najważniejszym czynnikiem wpływającym na zaplanowanie płci dziecka i wpływa na wszystkie powyższe czynniki. Przy planowaniu chłopca musi być bogata w sód i potas a uboga w wapń i magnez (przykładowe produkty podane tutaj:
Planowanie plci). Dietę należy rozpocząć minimum 6 tygodni przed staraniami aby zmieniła się cała "chemię" organizmu. Należy jesć jak najwięcej zimnych posiłków (podnoszą pH).

Zapotrzebowanie dzienne na minerały przy planowaniu chłopca:
Na++ (Sód) 5 000 - 6 000 mg
K+ (Potas) 4 000 - 5 000 mg (ilość przyjmowana w diecie i suplementach, nie wolno przekroczyć tych dawek)
Ca (Wapń) 250 - 400 mg
Mg (Magnez) 120 - 200 mg

Zalecane suplementy przy planowaniu chłopca, które powinna łykać kobieta:
- wszelkie wspomagacze płodnego śluzu typu olej z wiesiołka, olej lniany, siemię lniane, syrop Guajazyl (podnosi pH i rozrzedza śluz)
- potas w kapsułkach 99 mg dziennie
- witamina E 400iu dziennie
- kapsułki z zieloną herbatą (Green Tea) max. 315 mg dziennie
- koenzym Q10 – np. 200 mg dziennie
- olej z ryb Fish Oil (ale nie tran) 1000 mg dziennie
- kwas foliowy minimum 2000 mcg dziennie (dieta „chłopczykowa” zmniejsza wchłanianie kwasu foliowego)
- L-Arginina 500 mg dziennie – polepsza śluz płodny i podnosi testosteron
- Tribulus Terrestris zawierający 45% zaw. saponin, podnosi testosteron i estrogen u kobiet
- cynk 50 mg dziennie, ułatwia implantację zarodka
- B-Complex B-100 ale tylko po owulacji (łykany przed sprzyja poczęciu dziewczynki)

Kobieta może też zażywać Alka Selzter Gold – podnosi pH i dostarcza potas, nie można przekraczać dziennie 3696 mg.

Mężczyzna powinien łykać:
- witamina E 400iu dziennie
- L-karnityna 1000-2000 mg dziennie
- koenzym Q10 – np. 200 mg dziennie, podnosi testosteron, pH i ilość plemników w spermie
- olej z ryb Fish Oil 1000 mg dziennie – podnosi pH i ilość plemników w spermie
- kwas foliowy 800 mcg dziennie
- L-Arginina 500 mg dziennie – podnosi pH i ilość plemników w spermie
- cynk 50 mg dziennie
- B-Complex B-50 – podnosi jakość spermy

Co ho hormonów to są 3 główne hormony mające wpływ na pleć dziecka: progesteron, estrogen i testosteron. Jeśli starasz się o chłopca to powinnaś mieć wysoki estrogen, wysoki progesteron i niski progesteron, Twój partner powinien mieć wysoki testosteron i niski estrogen.

Optymalne pH dla planujących synka, powinno być następujące:
- dla kobiety: 8-9 (pH śluzu szyjkowego)
- dla mężczyzny: 9+ (pH spermy)

A teraz jak pH wpływa na polaryzację komórki jajowej i zwiększa szanse na daną płeć. Plemniki z chromosomem Y są naładowane dodatnio, jony potasowe i sodowe są również dodatnie ale podnoszą pH, śluz o wysokim pH jest naładowany ujemnie, komórka jajowa musi być naładowana ujemnie by przyciągnąć męskie plemniki. A teraz jak tego dokonać. Zjadasz duże ilości sodu i potasu, powoduje to wzrost pH śluzu i jego ujemne naładowanie co przyciąga i wzmacnia plemniki męskie. Jony potasowe łączą się z plemnikami męskimi i dodają im szybkości. Potas zaczyna łączyć się w łańcuchy, które przyspieszają tylko plemniki męskie. Kiedy plemniki dotrą do komórki jajowej to jej naładowanie powinno być ujemne jeśli śluz ma wysokie pH. Komórka jajowa nie ma pH ale jest otoczona śluzem o wysokim pH co przyciąga męskie plemniki (śluz o wysokim pH jest bogaty w jony naładowane ujemnie).

Kilka sposobów na zapewnienie wysokiego pH przy planowaniu chłopca:

1) Prosty i najszybszy sposób na podbicie pH to napój sodowy:
Należy dodać 1/2 łyżeczki od herbaty sody (takiej do pieczenia) do 1/2 szklanki wody i wypijać to co 2 godziny. Należy sodę całkowicie rozpuścić w wodzie przed wypiciem. Nie należy przekraczać w ciągu 24 godzin:
- 7 porcji po 1/2 łyżeczki
- 3 porcji po 1/2 łyżeczki jeśli ma się powyżej 60 lat
Nie należy używać maksymalnej dawki przez więcej jak 2 tygodnie.

2) Irygacja z białek jajek (powinny one mieć pH 9-9,9). Dwa tygodnie przed staraniami należy umyć jajka wodą i mydłem, następnie należy je umieścić w szklanej (nie plastikowej) misce na 2 tygodnie. Białka stworzą środowisko podobne do śluzu co jest bezpieczne dla plemników. Potem należy wyjąć jajka i przechować przez godzinę poza lodówką by osiągnęły temperaturę pokojową. Przed staraniami należy rozbić jajka, oddzielić białka od żółtek i sprawdzić pH białka. Jeśli jest odpowiednie to należy je sobie zaaplikować. Uwaga, jajka muszą być pasteryzowane (podobno w Internecie są opisane metody samodzielnej pasteryzacji jajek, wówczas nie trzeba się martwić o ewentualne bakterie)!

3) Jest jeszcze sposób na zwiększenie pH Pre-Seed. Lubrykant ten ma pH 7 a do planowania chłopca wymagane jest minimum 8. Należy umieścić Pre-Seed w papierowym kubeczku, następnie należy dodać 4 szczypty sody i wymieszać. Pre-Seed może zmienić kolor na biały ale powinien zachować tą samą konsystencję. Na końcu należy sprawdzić czy pH wynosi 8 i z powrotem umieścić lubrykant w pojemniku.

4) Zaleca się dodawanie do wody pitnej soku z cytryny – sok ten reaguje z kwasem żołądkowym co znacząco podnosi pH w naszym organizmie. Należy wypijać dziennie 2-3l takiej wody.

5) Można jeszcze robić zasadowe irygacje. Należy rozpuścić 2 łyżki stołowe sody w jednym litrze ciepłej wody i wymieszać. Należy pozostawić roztwór na 10 minut. Godzinę przed staraniami należy zamieszać roztwór i zrobić irygacje strzykawka lub irygatorem, należy to robić powoli, delikatnie i najlepiej w pozycji leżącej. Jeśli komuś nie pasują irygacje ze względu na ryzyko infekcji to jest jeszcze inny sposób. Należy umyć ręce, nawilżyć wodą koniuszek środkowego palca, dotknąć nim sody. Następnie należy wsunąć ten palec do pochwy, pH sluzu powinno się zmienić np. z 4,5 na 7-8 i utrzymać się do 4 godzin. Można odczuwać zapach sody ale nie powinna ona ani palić ani ranić. Bardzo ważne jest jednak to by nie dotknąć palcem z sodą szyjki macicy!

Przy staraniach o chłopca zaleca się starania co kilka dni - największa liczebność plemników męskich jest pomiędzy 2 a 6 dniem powstrzymywania się od współżycia, przy czym 4 dnia ich liczba jest najwyższa, 7 dnia zaś - drastycznie spada. Największa ilość plemników w spermie jest z samego rana więc najlepiej starać się właśnie o tej porze dnia. Najlepiej starać się jak najbliżej owulacji (ale nie po owulacji) i koniecznie zadbać o to by śluz był wtedy rozciągliwy jak białko jaja. Warto zadbać o kobiecy orgazm – bardzo podnosi pH.

Mężczyzna powinien unikać gorących kąpieli i pryszniców. Po staraniach kobieta tez nie powinna takowych zażywać.

Duża ilość cukru w krwi z samego rana sprzyja poczęciu chłopca, należy więc koniecznie jeść śniadania, najlepiej bogate w węglowodany.

I na koniec o wpływie jonów.
Dodatnie sprzyjają poczęciu chłopca a ujemne - dziewczynki. Wiosną jest troszkę więcej jonów - jak +, latem jest jeszcze więcej jonów -, jesienią już troszkę więcej jonów + a zimą najwięcej jonów +. Od pełni księżyca do 1 dnia przed nowiem jest więcej jonów + a od nowiu do 1 dnia przed pełnią więcej jonów -. Tak więc starając się zimą zaraz po pełni mamy większe szanse na chłopca.
Jony dodatnie emitowane są również przez: komputery, dym, elektryczność, pełnię, sód, potas, kadzidła, zimę, telefony komórkowe, prostownice do włosów, klimatyzację, złoto, telewizory, mikrofalówki, błyskawice przed burzą (ale koniecznie bez deszczu), poduszki elektryczne, bransoletki emitujące oba rodzaje jonów, linie wysokiego napięcia, piele, mikrofale, spaliny samochodowe, światło fluorescencyjne, promienie rentgenowskie i wszelkie inne medyczne skany, olejki uwalniane do powietrza, np. sosnowy, ylang ylang, rozmarynowy, sosnowy, goździkowy, jałowcowy, majerankowy
.
 
Ostatnia edycja:
MamaKubulki-dla synia
a testyPH tez mam te pierwsze i sa ok.

Andziak-rysunek synia super ale masz zdolniacha :tak:
no i kochana neutralnym kolorkiem &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&


 
witam się i ja na chwilę bo wykres uzupełniam ..


Mama widzisz a ja kupiłam taką na parę razy i leży sobie pod prysznicem cały czas więc myśle, że ta infekcja z tego golenia bo zawsze tak umiarkowanie się za siebie biorę i staram się nową maszynką a tu jak na złość...chyba zacznę myśleć o woskowaniu, ile kosztuje i znośny ból jest?:-)

Noemi -u mnie w salonie bikini częściowe kosztuje 20zł ,całe-30zł więc to żadne pieniądze na przeciwko komfortu jaki daje woskowanie:tak::-)
a ból to odczucie dla każdej inne-ja woskuję już 5 rok więc dla mnie to pikuś;-)
najlepiej woskować kilka dni po @ wtedy odczucie bólu jest mniejsze.


Pierogatko pewnie ,że pamiętam-brakuje tu starej ekipy..urodziłyscie i nie wiadomo co u Was...a my tu tęsknimy..

Kate,Monico,Aneczka,Beatko,Dido!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! babki choć 2 słowa co u Was.....



a u nas na osiedlu spalił się dom w nocy!!!
i to babki ,która jest prezesem firmy ,która budowała nasz dom...miała tak odjechaną chatę..taki ogród...jak to człowiek dzierga całe życie a potem w jednej chwili wszystko idzie z dymem:-(
mieszka dosłownie 5 domów obok nas-3 w nocy ..5 wozów strażackich....
masakra:-(


Truskaffcia -dziękuję ..

Tusia witam Ciebie z rana ;)


lecę kochane-spokojnego dnia .
 
reklama
Natusia no my chcemy zrobić tak: jeden sstrzał na 2 dni przed owu po długiej wstrzemięźliwośći, potem pomogę mężowi pozbywać się plemniorów;p;p(dzien przed owu i w owu) a potem w okolicach 0+12 znow jeden strzał, Piranha co Ty na to zdecydowałabyś się na taki plan? U mnie tempka nadal wysoka a ja już tuptam za @:-)
 
Do góry