reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Nieee Antosiu nie mam. Nie mam zadnych objawow. Początki poprzedniej ciazy to az 5 lat wstecz wiec nie pamietam szcezgolow, ale (.)(.) bolaly mnie bardzo jeszcze przed terminem @, ten brzuch tez mnie bolal ale nie pamietam jak haha, sikanie, sennosc. Teraz nic komplenie chocbym sie bardzo doszukiwala to nie bardzo byloby co znalesc :-D Dodam jeszcze ze wczoraj odszulalam tamten test ciazowy i w 11/12 dpo byl mega pozytywny. Do dzis jest :-) A byl to Quic Vue 25 czuly.
Matik a moge spytac? Gdzie mierzysz tempke? Waginalnie czy moze pod jezykiem, pod pacha? Widze ze mierzysz o stalej porze ale czy to jest zawsze przed wstaniem z lozka?
 
reklama
elmo mierze w pochwie zawsze o 7 taki mam budzik i zanim wstanę




właśnie przeczytałam że jeżeli nie ma min 10 dni fazy wyższych temp, to świadczy o niepłodności a mój zeszły cykl ten 1 krótki właśnie tak miał tzn 7 dni z temp. 37,3 czy te pomiędzy tzn 36,9 też mogę liczyć? czy coś złego się zemną zaczyna się dziać? ale lipa jestem zła:wściekła/y:
 
Ostatnia edycja:
Matik powiem szczerze ze na moje oko Twoj wykres rzeczywiscie wyglada dziwnie jesli zakladasz ze ta owulka juz byla, bo jesli by nie bylo to zmienia postac rzeczy. Ale widzialam dziwniejsze :-) Jesli faza lutealna jest krotsza niz 10 dni to zarodek nie ma zbyt wielkich szans na porzadne zagniezdzenie. Ale nie martw sie, kazdej z nas raz na jakis czas zdarza sie krotsza faza lutealna trwajaca zaledwie kilka dni, moze to byc spowodowane chocby stresem. Nawet Eden ostatnio pisala ze kilka dni po owulce dostala @. To sie zdarza. Nie badz zla i sie nie denerwuj, trzymam &&& za ten cykl. Bedziesz u lekarki to sie dowiesz czy wszystko ok ale napewno tak jest :tak:
 
Hello!

Elmo
, tu chodzi o niskie temperatury w fazie folikularnej w porównaniu do poprzednich cykli, porównywałaś? :-) Właśnie doczytałam, że tempki w FF były niższe - to super bo to właśnie o nie chodzi :tak: Wykres nadal piękny a do wielkiego dnia już tuż tuż. U dziewczynek beta przyrasta podobno o 20% szybciej więc bardziej wiarygodne będzie sprawdzenie badaniem krwi przyrostu tego hormonu. Piszesz o bólach brzucha, u mnie były w okolicy implantacji (takie skurczowe przed implantacją a w jej okolicy dziwne pojedyncze ukłucia na wysokości macicy), może jednak poczekaj do czwartku? :-) Sorry za ten chaos ale dopisywałam jak doczytałam kolejne posty ;-) Właśnie doczytałam, że zatestowałaś, według mnie za wcześnie (rzadko kiedy test coś pokaże w 10 dpo i rzadko kiedy zarodek zagnieżdża się tak wcześnie, zazwyczaj w 7-10 dpo), mi w 12 dpo wyszedł cień cienia widoczny tylko pod światło, czekamy do czwartku :-) Nie miałam absolutnie żadnych objawów ciąży aż do okolicy 7 tygodnia kiedy to zaczęły się mdłości.

Lukaa, kurczę, dieta nie powinna spowodować takiego rozrostu endometrium, faktycznie bardzo grube, już pomijam że utrudnia to zagnieżdżenie zarodka. Nie będę tu pisać co to może oznaczać :-( bo na pewno tak nie jest, może idź na USG do innego lekarza, który powie na ten temat więcej? Co do zrostów, dobrze, że są tylko na jednym jajniku.

Matik, ładny spadek na wykresie, wygląda przedowulacyjnie :-) To kiedy test wyjdzie pozytywny zależy głównie od tego kiedy zagnieździł się zarodek, a może to się zdarzyć od 5 do 12 dpo. Według mnie owulka będzie lada moment, tak duży spadek tempki to często pik estrogenowy a on dopiero inicjuje pik LH, po którym to dopiero (8-48h) pęka pęcherzyk. Faza lutealna musi wynosić minimum 12 dni by zarodek miał spore szanse na zagnieżdżenie, jeśli zatem zarodek dotrze do macicy w 10 dpo a wtedy wypadnie okres i śluzówka zacznie się złuszczać to zarodek zostanie usunięty zanim zdąży się "zakotwiczyć" w endometrium, jeśli jednak ktoś będzie miał szczęście i zarodek zagnieździ się szybko to jest niewielka szansa na ciążę przy krótkiej FL (o ile poziom progesteronu będzie oczywiście wystarczający do utrzymania ciąży ...a często krótkie FL wynikają z małego poziomu progesteronu, który to zaburza najczęściej prolaktyna).

Polisia, to kiedy wzrasta tempka (czy przed owu czy po) zależy od czułości ośrodka termoregulacji w mózgu na poziom progesteronu ale jeśli u mnie rosła dopiero w 1-2 dpo a w szczęśliwym cyklu już przed owulacją to oznacza to, że prawdopodobnie miałam wyższy progesteron w fazie folikularnej (no bo czułość ośrodka się raczej nie zmieniła) co sprzyja poczęciu córeczki, ja to sobie tak tłumaczę :-) Nie jest to jednak zapewne takie proste, w końcu mierząc tempke możemy natrafić na wyrzut progesteronu lub estrogenu, podobno znaczenie mają temperatury w całej pierwszej fazie cyklu ale trzeba robić długo obserwacje by zauważyć ich odmienność. A co zrobiaś by zwiększyć szansę na córeczkę? Jeśli stosowałaś dietę, łykałaś suplementy i dbałaś o niskie pH aż do owulki to według mnie tempką nie masz się co stresować? :-) A sprawdzałaś sobie kiedyś poziom hormonów? Tak jak pisałaś dieta wpływa też na poziom hormonów a one z kolei na PTC :-)

Eden, a może to był cykl bezowulacyjny, że taki krótki? Robiłaś testy? Czasem jest ból owulacyjny ale pęcherzyk z jaiegoś powodu nie pęka.

Ewelin, no to duże szanse na O+12 :-) Nawet nie masz pojęcia ja mnie pocieszyłaś, dziękuję :-* Ja mam dosłownie ciarki jak sobie przypominam pierwsze miesiące w domu po urodzeniu Kai. Jak znajdę chwilkę to opiszę dokłądnie moje starania :-), na pewno nie zrobiłam tyle co np. nullka, mi w pewnym momencie zależało już po prostu na drugim dziecku i małej różnicy wieku :-) Tampon w żadnym wypadku od razu ale dopiero po 4 godzinach, wtedy plemniki X są już bezpieczne w szyjce macicy. Ja pH po nie sprawdzałam, aplikowałam Sylk bezpośrednio przed staraniami i aż do samej owulacji. M miał jednak bardzo niskie pH ;-) i kiepskiej jakości żołnierzyki, stosował bardzo gorące kąpiele, łykał suplementy, ja stosowałam dietę, łykałam odpowiednie specyfiki, sprawdzałam hormony i ich poziom był sprzyjający, całkowicie zanikł mi EWCM a pH miałam niskie i brak EWCM już 24 godziny przed owulacją, plemniki były więc poddane dość długo niskiemu pH.

krystianmartin, niebawem wcelujecie w najpłodniejsze dni (najlepiej w dzień pozytywnego testu i poprawiny kolejnego dnia) i się uda!

Daria, cudne zdjęcia, laska z Ciebie a Colin coraz podobniejszy do siostry :-)

Verita, dużo zdrówka!

OneMoreTime, czyli w czwartek podwójne trzymanie kciuków :-) Faktycznie strasznie szybko za betę poszłaś, zdecydowanie za szybko :-) można isc dopiero kilka dni po implantacji.

Sorry za ten chaos, odpisuję w pośpiechu bo dzieci nie dają mi się skoncentrować ;-) Wklejam fotkę Kai, jak się śmieje to marszczy nosek :-D

Zobacz załącznik 563128
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny,
Nie martwcie się brakiem objawów, ja przy drugich staranich (udały się w pierwszym cyklu) nie miałam żadnych objawów, a wręcz byłam przekonana, że nic z tego nie wyszło, miałam wrażenie, że dostanę @, tak się czułam, ale sie udało...więc myślcie pozytywnie, będą dwie kreseczki.
Milla u mnie już się @ reguluje, ale obesrwacji nie prowadzę, bo mi się nie chce jeszcze, zacznę jak już przestanę karmić, bo mam takiego małego cycocha, że szok. Wstaję po kilka razy w nocy, ale to nic, dzieci tak szybko rosną, że fajnie mieć jak najdłużej takiego malucha przy cycu, także do roku na pewno dam radę, a poźniej bedziemy sie odzwyczajać;-).
Agasm gratulacje i spokojnej ciąży. Fajnie, że Nullka ma już Basię.
Pozdrowienia dla Wszystkich.
 
Pirania to co masz sliczna ta Kaje to normalnie nie moge. Ale musisz byc szczesliwa jak sobie patrzysz na ta swoja wymarzona parke przyznaj ;-) Wiem ze za wczesnie ale wiesz, glupota ludzka nie zna granic :tak: Poza tym siedze dzis spokojniej w pracy a takto ciezko sie skupic. Tzn. i tak jest ciezko ale moze troche mniej? hehe Wiesz mam takie klucia i ukłucia ale staram sie nie zwracac na nie uwagi bo wiecie jak to jest, czlowiek rozne rzeczy potrafi sobie wmowic ;-) Nic czekam do weekendu, oby tylko ta zakichana !@ nie przyszla, juz moze mi nawet test nie wychodzic pozytywny tylko niech @ nie przychodzi :-D dzieki za zagladnelas!

Matik widzisz Pirania to guru ona prawde Ci powie :-) jesli mialabym sie sugerowac wykresem to tez bym myslala ze jestes dopiero w trakcie owulki. Jeszcze raz zachecam do kupna testow owulacyjnych choc mam nadzieje ze juz Ci sie nie przydadza ;-) I glowa do gory, bedzie dobrze.

Sofi masz racje ten czas tak szybko leci. Zagladaj czesciej.
Roszpunka Ty rowniez!

Polisia wlasnie melduj co u Ciebie!!! Kochana powiem Ci to samo co powiedzialam dzis sobie, dopoki nie ma @ pilka w grze.
Lukaa a u Ciebie jak tam?

Czarna a Ty? Gotowa do akcji??? :-) Pewnie juz spakowana na ostatni guzik oczekujesz czwartku. Zycze Ci powodzenia, duzo sil i szybkiego powrotu do zdrowia. Ucaluj od nas maluszka!!! I wracaj szybko.

Mama kubulki czekamy na wiesci! Przebieram nogami z ciekawosci co u Was!
 
Ostatnia edycja:
dzien dobry wszystkim :)
pirahna kaja to czysty brat normalnie identyczni :tak:

agagsm ty jak ja bardziej zimowe dzieci rodzisz;p chociaz colin mi z wrzesnia wyszedl ale bardziej zimowo;d

matko colin zaczyna chodzic nie mam w ogole na nic czasu szedzie za nim chodze ;/ dlatego malo siedze na forum bo musze miec oczy do okola glowy;/ najgorszy etap ;p
 
reklama
Hej, u mnie na wykresie szaleństwo niestety totalnie w dół, mam ochotę już odpuścić sobie mierzenie tempki do końca cyklu, ale dla dobra kolejnego dam radę. Takiej sinusoidy to chyba nigdzie nie widziałam :O będę ciekawym przypadkiem. Marze juz o @ i kolejnym owocnym dziewuszkowym cyklu


Elmo mi też czas się wlecze, nie wiem, jak daaaam raaadę. Te z allegro raczej nie są jakieś mega czułe, chyba...
Widze, że testowałaś, no tak wcześnie, w sumie dobrze mówisz, czemu miałoby nie wyjść, wykres masz piękny!


daria koniecznie napisz jak ten iladian się sprawuje! ;)
Wow Colin już zaczyna chodzić? Czas, mój to totalnie niemobilny jest akurat, pełza najwyżej


Maranta uwielbiam ten Twój pozytywny przekaz, niby do elmo, ale jakoś sie utożsamiam :D

Verita zdrówka i do zobaczenia w kolejnym cyklu, w końcu nam wrześniówka się uda :D

Antosi to już niebawem! a odstęp podobno nie ma znaczenia... ale boisz się?



Milla to już trzymam kciuki, plan masz naprawdę niezły, podziwiam wszystkich, którzy planują tak do przodu.


Elle to samo sobie uświadomiłam z tym czekaniem na usg, ale ja już widziałam, że nasza Pirania umie nuby oceniać to może będzie szybciej wiadomo niż w 20 tc :D

Ewelina pisała Piranha od strony 3495
a z tym tamponem to myslę, że faktycznie chyba źle, ja tak robię :D i efekt jest jaki widać :D czyli wykres zdecydowanie NIE ciażowy, widziałam, że Pirania pisała jedynie o sylku, ale dopiero czytam wszystko od początku
i padłam na Twój opis o wkładaniu (jak zrozumiałam ?:p) "metr do pochwy" :D usiłowałam sobie to zwizualizować :D


Agagsm mówisz, że limonka to najlepszy specyfik antykoncepcyjny?:D a ja tyle na pigułki w życiu wydałam :D
prawda Matik? :D

a co do fazy, ja ostatnio w poprzednim cyklu tez miałam krótką fazę lutealną 8 dni, zdarza się. Stresu nie miałam, ot tak.


Piranha tak o wszystko to o piszesz dbałam, aż myślę, że przesadziłam z niskim PH :D dziękuję Ci za odpowiedź, będę obserwować moje tempki w kolejnym cyklu, wolałabym by były wyższy, boje się jednak zwiększać bcomplex, nie wiem na ile można by było bezpiecznie :) no i jak szybko zadziala
badanie hormonów może faktycznie powinnam... nigdy nie miałam robionego.
Z tym tamponem to w sumie, jak już X są w szyjce to Y nie? troszkę nie rozumiem w sumie co daje to tamponowanie 4 godziny po :) ale ok, postaram się i ja to jakoś inaczej ogarnąć
A Kaja słodka ♥ jejku ja chcę dziewuszkę o jaaaaaaaaa
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry