reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Anette dzis dokladnie 10+5 badanie usg dokladnie za tydzien tzn 11+5 a prenatalne za dwa tygodnie tzn 12+6 bedzie a pozniej dopiero pewnie cos okolo 20tyg bo w de robią tylko 3 usg :/
a w pl bede dopiero na swieta to bedzie cos okolo 25tyg

dorcia widocznie byl ci chlopczyk pisany i juz :* bez "pomocy" zawsze to 50% szans ;-)
 
reklama
Piranha , Nuuśka dziękuję !!!!!!!!!!!!

Matik
bardzo mi się nie spodobało to co napisałaś !!! Nie będę tego komentować tak jakbym chciała choć aż ręka mnie świerzbi !!!! W życiu bym się nie spodziewała że oskarżysz nas o swoje wczorajsze złe samopoczucie !!! Ale jak widać nawet sympatyczna osoba może okazać się ...........!. Nigdy nie wiemy na ile ktoś się kamufluje !!! Na ile kłamie i przedstawia się w innym świetle !!!
Ja nie zniknę z tego wątku za to co teraz napisałam ... mam odwagę to napisać i mam odwagę zostać bo wiem że nikogo NIGDY nie obraziłam !!! Wypowiedziałam swoje zdanie i TYLE !!!!!!
A wiesz co boli najbardziej !!! Że nie raz włączałam komputer żeby zobaczyć czy masz dwie kreski ... cieszyłam się razem z Tobą ( szczerze ) i dostałam kopa w dooooooooopę !!!
Ale ja taka jestem - szczera i niekiedy niestety przekonuję się o tym że nie warto !!!!!!!!!
Życzę Ci z całego serca ( choć pewnie w to nie uwierzysz ) zdrowej i spokojnej ciąży i ślicznej córci !!!!

I proszę ...nie komentuj już moich postów ... nie pisz "Wy" ...pisz konkretnie ...ale nie do mnie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I o to samo proszę Darię .... nie chcę wdawać się w niepotrzebne dialogi !!! Udawaj że mnie nie znasz !!!!!!!!


I zapomniałabym ... byłam na wizycie ... akcje nocne utwierdziły mnie w fakcie że trzeba iśc sprawdzić czy wsio ok !!! Dostałam końską dawkę magnezu ( ale nie przyciągam - spokojnie :-)) i w sumie wszystko jest ok !!! Szyjka ładna-nic się nie dzieje ale przyplątała mi się infekcja pęcherza i musze się podleczyć !!! Kropek ma się dobrze !!! I pewnie wiele z Was się zastanawia ... zna płeć czy nie !!??? A znam .... widziałam siusiaka i jajcęta !!!
Dziękuję dziewczyny za wszystko !!! Za Waszą obecność i w ogóle !!! Jesteście rewelacyjne !!!
Dziękuję za wszystkie Wasze posty pozytywne i te sprowadzające mnie do pionu !!! I proszę ...nie zmieniajcie się !!!!

Dla wszystkich które mają ochotkę łapać ślę
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


jak nie napisalam twojego nika to sakd wiesz czy mialam ciebie namysli ... mniejsza z tym ja napisalm wy bo co chwile jakas dziewczyna jechala po matik poczytaj sobie wsztecz .... tez jestem szczera i napisalam co myslalam nie ladnie jej pisalyscie i tyle powinniscie to zachowac dla siebie albo sobie porobic badania jak cos was nie pokoi a nie przejmowac sie czy matik je zrobil a czy nie a jak nie zrobila to juz prawie kazdy z gory na niej powiesic wszystko co zle tylko zadna z was nie miala odwagi stanac w jej obronie moze nie chciala w to wnika a moze robila badania nie mowiac nikt o tym nie pomyslal tylko z gory osadzil !! i jak czytam to wynika z tego ze tylko matik ma fochy a wy nigdy , az jestem w szoku ze sa takie idealne osoby ... ide bo nie ma sensu sie denerwowac
a tobie dorcia ciesz sie synkiem ...
 
Dziewczyny, Piraniu jak to jest z tym antybiotykiem przy staraniach dziewczynkowych? Moj m dostal 2 miesiace temu antybiotyk na problemy z gardlem i nie kazalam mu go brac ze wzgledu na staranki. Teraz choroba mu wrocila i koniecznie chce go wziac. Czy to ma jakis wplyw? Tyle czasu juz walczymy o corcie i bierzemy suplementy stad boje sie czy antybiotyk nie namiesza? M zly na mnie i przez to wszystko ma juz dosc tej diety i tabletek :baffled:
 
Dorcia AAAAA jaka super wiadomość!! No przeciez nie mogło byc inaczej, no jak Ci gadałam że facecik to facecik, toś myślała że mu jajka jednak odpadną? ;) Oj Ty niedowiarku :D Teraz masz czarno na białym że jest synuś jak sie patrzy :D Super :) Będziesz miała parkę :)


Macy No z tego lekarza to wczoraj wszystkie znajome miały ubaw, bo jeszcze jak im zademonstrowałam to wszystko to wyszło komicznie....Gadam z lekarzem i jednocześnie ściagnełam buty, biorę się za rozpinania paska , a On- do widzenia :D hahah Jeden plus wizyt u niego to jest to usg ktore robi jak rosną pęcherzyki- więc już do czasu zajścia w ciąże przeboleje jego akcje. A jak wszystko mozna kupic na tych bazarkach u Ciebie to ja składam zamowienie na prawo jazdy, bo zawsze odpowiadam jak ktoś się pyta- kiedy będę mieć, że jak zaczną sprzedawać to kupie ;) Dzieciatko tez mogłabym kupić, zawsze mówiłam męzowi że chce dziewczynkę mulatkę, moze byc i skośnooka;) Biorę co będzie ;) Jak dzieciaki się zaklimatyzowały ??


aljul Ja sprzedalam dom , ale sie dogadałam z facetem że będę mieszkac dokad będę chciała- że najpewniej do czasu wybudowania domu, ale jednak od lutego do lipca przemyslelismy to i stwierdzilismy ze wyprowadzamy się do ciotki na czas budowy, bo tam znow wegiel musielibysmy kupić i to nie mało. Ale i tak od lutego do lipca mieszkałam za darmo, zawsze coś. U nas ekipa mówi ze w maju/czerwcu moglibysmy sie wprowadzić- wiec zaciskam zęby, bo kolorowo teraz nie mam na jednym pokoju przechodnim. W pazdzierniku ma byc dach, do zimy bedzie ogrzewanie itp ale nie wejdziemy tam bez zgłoszenia do nadzoru budowlanego bo sasiedztwo takie ze zgłosza od razu , i kare bym zapłaciła- ostrzegali mnie przed tym w starostwie,zebym nie zrobiła głupoty, bo wiedza jakie ludzie mieszkaja w koło mnie. Wiec pewnie bede czekac do wiosny, wykoncze tak zeby przeszło w tym nadzorze, wtedy zgłoszę ze chce wejsc i po 2 tyg można już bez obaw, o ile sprawdza że budynek sie nadaje. Ale moze u Was nie ma takich rygorów, moze faktycznie udaloby się Wam wejść przed zimą, tylko znów w mokre mury pujdziecie? Wilgoć w powietrzu. Murarz mi tez mowił-zebym w zime nie wchodziła póki dom dobrze nie wyschnie bo wilgoć będzie wychodzić. Aljul pogadaj sobie z fachowcami czy da się mieszkać w Twoim nowym domku tak szybko. Pogadaj moze jeszcze z tata, powiedz ze przeciez nie na zawsze tam idziecie, że na chwilke,ale ze nie dajesz gwarancji ze na miesiac, że nie masz gdzies isc z rodzina, bo przeciez idzie zima.


kate... Mój chetnie pije antybiotyki, syropy, chyba że jest jakis gorzki i nie dobry wtedy są akcje...Raz mial w tabletkach ale od razu wymiotował, potem juz nawet po antybiotyku w syropie wymiotował. Antybiotyków nie łącz z produktami mlecznymi tylko. Juz chyba wyczerpałaś mozliwości co do sposobu podania. Może spróbuj potłumaczyć jeszcze. Jesli strzykawka nie przełknał, to z łyżeczki będzie gorzej:/ kurcze. U nas w centrum medycznym jesli dziecko nie chce przyjmowac antybiotyku, lub wymiotuje tak jak mój to wtedy albo zastrzyki albo szpital. Dlatego lepiej by było jakby zaczął brać, bo angina nie źle daje w kość maluszkom, dość że osłabienie to jeszcze ból gardła. U nas do psikania w czasie anginy dostalismy Tantum Verde i Argentin ze srebrem. Zdrowka dla synka :)


Elle87 To trzymam za Twoje testowanko kciuki &&&& :) Ja sie tez nie nastawiam, co ma być to będzie, bo inaczej bym zwariowała, maz mi nawet do pracy kaze isc zebysmy nie mysleli o straniach, jak i tak mam na głowie budowe i cały dom, dziecko, zakupy- Oni by zgineli beze mnie. A jest oferta jedyna pracy u nas w miescie 7 dni w tygodniu od 8-19, za najnizsza krajową. A jeszcze maz wymyslił ze on dziecko bedzie odbierał o 13 ze szkoły i jechał spowrotem do pracy i do 16-17 ma byc samo w domu.. Chyba zwariował zebym 6 letnie dziecko, nawet 6 lat nie ma, w domu samo zostawiała. A na swietlicy nie bedzie bo nie je nic od rana, nie tyka sie niczego od 7 rano, raz zasłabł w przedszkolu- wiec strach. baa nawet do łazienki nie pujdzie, wysikac sie owszem, a do czego innego juz mame woła:/ i potrafi trzymac cały dzien az do bolów brzucha. Jak chodziłam do pracy to procz pracy miałam oczywiscie na głowie zakupy, dom, sprzatnie, gotowanie- tak jakby od godziny 17-tej to tylko M. był zmeczony po pracy, a ja nie. Przychodziłam i resztkami sił robiłam w domu, a jeszcze miałam wtedy nieleczona niedoczynnosc tarczycy- tragedia to była, zasypiałam na stojąco. Wiec teraz jakbym miała pogodzic dom, dziecko, budowe ktora maz praktycznie sie nie interesuje bo go nie ma na miejscu i prace to bym chyba się przekreciła na drugi świat.


Vivienka Dziekuje :*


U mnie dzis 4dpo, prócz apetytu na słodkie i mdłości po zjedzeniu tego słodkiego to zadnych objawów nie ma :) Dzis jak mi coś nie będzie to cud będzie, ja od 9-11 zjadłam 4 drozdzowki z serem, paczka i ciastka belvita oczywiscie z orzechami i czekolada- nie moge sie oprzec, jeszcze czekolade z orzechami kupiłam. I wszystko popijam mięta. A w miedzyczasie przegryzam wafe ryzowe. A jeszcze jak mi ktos wmawia ze ja nic nie jem, ze skora i kości to mnie chce potargać, wczoraj mało brakło, a bym babce w poczekalni pysk odwineła, bo jak sie kuzwa nie wie nic na temat danej osoby to sie nie wypowiada. A ta siadla na mnie i na taka dziewczyne chora na stwardnienie rozsiane ze takie chude jestesmy i jakbysmy jadły to by widac było. Jak mnie cos takiego wnerwia to naprawde. Brak słów.

Dziewczyny nie kłocic mi się :)) Każda ma swoje racje, kazda postepuje jak uważa, kazda ma swoje sumienie. Matik tez nie potrzebnie sie oberwało za to że nie zrobiła badań, tylko że Matik miała skierowanie na badania w 3dc, ale nie poszła zrobić no bo jak? skoro cykl sie nie zaczął i jest w ciązy :) , a moze nie kazdego stac na badania prywatnie za granicą. Matik trzymam kciuki za zdrową ciąże do końca. A bedziesz mieć jeszcze wizytę u tej lekarki? Może zleci Ci coś dodatkowo sprawdzić czy wszystko w porzadku, choć beta super :)
 
Ostatnia edycja:
Witam sie slonecznie:-)

vivi
obys miala racje i ten u gory mi wynagrodzil.... Jesli ma inny plan wobec mnie to tak ma byc... Wtedy pomysle nad adopcja z krajow trzeciego swiata:tak: zwariowalam nie? Ale dlaczego nie....

kate
a jaki dokladnie antybiotyk macie? Wiekszosci nie powinno sie laczyc z mlekiem, jogurtem.a moze wezmiesz jakis odpowiednik o innym smaku? Nie wiem skad Ty jestes? Uk?

Daria
skoro ktos zadajé na watku pytanie, musi sie liczyc ze otrzyma odpowiedz, ktora mu sie nawet nie spodobac...
 
Airfix
jak czujesz sie po Femarze? Ja w tym cyklu chyba odpuszcze, kurcze w tej klinice gdzie bylam leczenia nieplodnosci. Lekarka mowila, ze wiem oczywiscie, ze to lek nie stosowany w celu wywolania owu . No to to wiemy. Naczytalam sie o wadach wrodzonych po femarze u zarodkow.. Tez o tym mowila, troche mnie przestraszyla. Nie chce oczywiscie siac paniki, tylko jak Ty sie zapatrujesz na to? Ja mam straszne wyrzuty sumienia, ze tamten szczesliwy cykl, ktory tak szybko sie skonczyl tez byl na femarze i moze byly jakies wady przez nia.... Pewno to nieprawda, ale ja mam wyrzuty sumienia...:confused:
 
Kiraa, a jak Ty będziesz stymulowana? Innym lekiem?
Vivienka, tyle zarabiają mówisz? W mordę jeża, polecę z samego rana i poproszę o dwa. :-D U mnie brzuch wygląda jak tłuszcz. Minimalnie wyszedł, ale chyba w biodrach mi trochę zeszło, bo dzisiaj wpakowałam się w krótkie spodnie i o ile w IT na mnie były opięte, tak dzisiaj było w nich sporo miejsca. Poznałam tu jedną dziewczynę z Bali i okazało się, że też jest w ciąży - w 12 tygodniu. I po niej też nie widać. Też ma fałdkę. ;-) Ja ciepło lubię umiarkowanie, a tu jest zwyczajnie gorąco. Teraz jest pora deszczowa, potem będzie ładnie, a potem będzie zwyczajnie ukrop - akurat w 9 miesiącu, a jakże. :-D
Airfix, lekarza współczuję. Zdarzają się różni. Ja przez lata chodziłam do jednej w PL, ale się na niej zawiodłam. A potem znalazłam super w Gdańsku i jak jestem w PL to do niego wracam. Nie ma dla niego głupich pytań (a ja zadaję ich mnóstwo...), tłumaczy, jest delikatny, ma ogromną wiedzę, a do tego przystojny. Normalnie ideał chodzący. Żałuje, że mieszkam tak daleko. ;-)
 
A moje pytanie to była czy sugeruje coś jeszcze ?
Czyli czy moze ma dla mnie jeszcze propozycje jakiś dodatkowych badań ?
I na takie pytanie to uważacie ze to była właściwa odpowiedz ?

Nie No ok Wasza sprawa

Daria dzieki za wsparcie ale to jak wojna z wiatrakami daj sobie spokój i nie denerwuj się
 
reklama
Ja antybiotyków nie bralam kilka lat a tuż przed ciążą ostatnią mialam angine i wzielam i jest dziewczynka. Przed druga ciąża mój bral antybiotyk chyba drugi raz q zyciu i to on dużo bral bo był po polskiej zimie bardzo chory o dziewczynka
 
Do góry