reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można zajść w ciąże mając endometriozę???

asienka: U mnie 3 i ostatni miesiac zol, wiec specjalnych nowosci nie ma, dopiero potem sie okaze co dalej... Trzymam kciuki, nic nie mozna pojsc zle, moze byc tylko lepiej:):-)
do walki!
tuszka tzn że już niedługo zacznie się ta przyjemniejsza część leczenia;-) hehe mam nadzieje że już za miesiąc będą staranka o fasolinke kochana:-)
a ja mam dzisiaj pierwszy dzień @ więc od piątego do 9d.c CLO a 12d.c do lekarza na kontrole:baffled: i nadejdzie dzień sądny:-D buziaki dla was dziewczyny
 
reklama
witam wszystkie staraczki z endometrioza. Ja tez zmagam sie z tym problemem. O ciaze staramy sie z mezem od 3 m-cy i narazie nic. A myslalam, ze bedzie odrazu. he he he teraz juz wiem, ze to nie takie proste. Ludzie mowia, zeby sie tym nie przejmowac i starac sie za duzo o tym nie myslac. Ale jak tu nie myslec jak tak bardzo chce sie dzidzie a do tego ta choroba. ech U mnie nie jest az tak zle, bo mam torbiel na jednym jajniku i od 9 m-cy jest tej samej wielosci (mniej wiecej). Czekam na date wizyty u gina ale tu nie jest to takie proste a dopiero on moze mnie skierowac na laparo. teraz i tak juz nie wiem, czy nie zaczekac jeszcze paru m-cy i nie poprobowac. Bralam Danazol w zeszlym roku przez 9 m-cy i torbiel zmniejszyl sie o 2.5 cm ale pozniej urosl spowrotem o 1.5cm i tak nadal sie trzyma. Hm i tez marza mi sie dwie kreski na tescie.
 
asienka: trzymam za Ciebie kciuki. mi sie po 3 zastrzyku pogorszylo psychicznie, ehhh bylam dzielna i juz nie jestem, mam dosc i czekam az to minie. a Ty kochana, do przodu, do przodu!
 
Czesc Lusia, witaj:-) Tez masz widze długą historię za sobą. A można wiedzieć, jakiej wielkości masz tę torbiel?
Ja w marcu poroniłam i potem zaczęły się okropne @, po kilku miesiącach pojawiła się torbiel na jajniku 6 cm, za miesiąc była już 1,5 cm wieksza, więc zaraz podejrzenie endo i we wrześniu miałam laparo, bardzo Ci to polecam, jak kamień z serca, wydaje mi sie, że przy wiekszych torbielach to najlepsze rozwiązanie. przy okazji u mnie okazało sie, że miałam ogniska i w brzuchu i w macicy i nie wiem gdzie tam jeszcze. teraz jestem 3 miesiąc na zastrzykach zoladex. Polecam Ci taka terapie chociaz oczywiście każdy przypadek jest inny i indywidualny... ale myslę ze warto dac sobie zajrzec do srodka, bo bez tego trudno jest postawic dianoze, serdecznie Cie pozdrawiam!
 
moj torbiel mial na poczatku jakie 55mm. teraz ma ok 4cm i raczej stoi w miejscu. moj lekarz namawial mnie na laparo ale wczesniej sie bardzo balam i myslalam, ze zajde w ciaze i w ten sposob wszystko mi przejdzie. problem tylko w tym, ze jeszcze w ciazy nie jestem :no: Dam sobie czas do kwietnia 2011 i zobacze jak sie sytuacja rozwinie. Co 3 m-ce chodze na kontrole i narazie nic nowego podobno sie nie dzieje a i nie biore tez zadnych tablet i juz nigdy wiecej nie wezme.
 
tuszka tzn że już niedługo zacznie się ta przyjemniejsza część leczenia;-) hehe mam nadzieje że już za miesiąc będą staranka o fasolinke kochana:-)
a ja mam dzisiaj pierwszy dzień @ więc od piątego do 9d.c CLO a 12d.c do lekarza na kontrole:baffled: i nadejdzie dzień sądny:-D buziaki dla was dziewczyny
iui nie jest takie straszne, wiesz, że mocno Ci kibicuję!!!!

asienka: trzymam za Ciebie kciuki. mi sie po 3 zastrzyku pogorszylo psychicznie, ehhh bylam dzielna i juz nie jestem, mam dosc i czekam az to minie. a Ty kochana, do przodu, do przodu!
ile Ci jeszcze zostało?????????
Dasz radę!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

moj torbiel mial na poczatku jakie 55mm. teraz ma ok 4cm i raczej stoi w miejscu. moj lekarz namawial mnie na laparo ale wczesniej sie bardzo balam i myslalam, ze zajde w ciaze i w ten sposob wszystko mi przejdzie. problem tylko w tym, ze jeszcze w ciazy nie jestem :no: Dam sobie czas do kwietnia 2011 i zobacze jak sie sytuacja rozwinie. Co 3 m-ce chodze na kontrole i narazie nic nowego podobno sie nie dzieje a i nie biore tez zadnych tablet i juz nigdy wiecej nie wezme.
Tylko wiesz endo jest tak podstępne, że możesz mieć jakieś zrosty, które uniemożliwiają zajście w ciążę...a miałaś robione chociaż hsg???
 
czesc Dziewczyny ja tez z endo - laparo miala robiona rok temu - w klinice jednego dnia, trzy kropki na przuchu=y i po kopocie, za szczescie u mnie to był pierwzsy stopien, jak wiemy to cholersto wraca a najlepiej leczy je ciaza ;)
takie bledne koło niestety:)

Lusia - nie wachaj sie bo taj jak dziewczyny mowia mozesz miec endo w takich miejscach ze po poprostu to przeszkadza jajeczku sie zagniezdzic, no i po laparo jest łatiej zajsc z tego co czytałam na forach - takze wszystko na plus;-)
pamietaj ze usg nigdy nie pokaze co tam di=okładnie jest a laparo to kamerka takze wszytsko poogladaja i poczyszcza jak trzeba zeby zrobic [rzytulne mieszkano
 
Lusia, zrobisz oczywiscie jak zechcesz, ale podpisuje sie pod tym co dziewczyny pisza. Szkoda czekac do kwietnia, tak mysle ... Laparoskopia to nic takiego strasznego, robia ci trzy dziurki i juz. tez sie bałam jak diabli, ale wszystko poszło jak z płatka, na szczescie nie miałam zadnych zrostow i drozne jajowody, bo oni to przy okazji badaja. Lekarki mi powiedzialay, ze przyszlam w sama pore na zabieg. Zreszta u mnie raczej nie bylo innego wyjscia, bo torbiel byla duza i meczylam sie bardzo. Czy Ty sie meczysz co miesiac, czy masz raczej lagodne@? pozdrawiam serdecznie
 
Witam serdecznie Oczekująca1985 i Lusia7:-)

Hejka Wszystkie Dziewczynki:-)
ja już po zabiegu jestem usunięcia żylaków, więc po strachu teraz sobie leże i odpoczywam, strasznie bolało jak znieczulenie zeszło ale zjadłam tabletke i jest dobrze
A od jutra zaczynam brać CLO 2*1 heh zobaczymy co wyhoduje ;-)
Buziaki
 
reklama
Do góry