reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy te imiona serio są dziwne?

Dołączył(a)
7 Styczeń 2024
Postów
8
Cześć. Wiem, że jak ze wszystkim „ładne-nieładne” to kwestia bardzo subiektywna, ale chciałabym poznać waszą opinię.

Zawsze byłam osobą wrażliwą na język i z wykształcenia jestem filologiem. Od wielu lat obcuję z kilkoma różnymi językami i zagraniczne imiona kompletnie nie robią na mnie wrażenia. Sama mam rzadko spotykane imię, tak jak moja mama i chciałabym, żeby nadawanie takich imion stało się swego rodzaju tradycją w rodzinie. Nie chciałabym natomiast skrzywdzić swojego dziecka, a rodzina i znajomi mówią mi, że jak na polskie realia to przeginam xd wg mnie lekko przesadzają, ale może mają rację? To właśnie chciałabym sprawdzić.

Poniżej podaję listę imion i prosiłabym tylko o krótkie „tak” lub „nie” pod każdym z nich. Ostatnia propozycja, nr. 8, jest mojego męża.

1. Sava
2. Elena
3. Mila
4. Dalia
5. Arya
6. Yuna (czytane przez „j”)
7. Aurora
8. Jagoda

Proszę bez obraźliwych komentarzy i niekonstruktywnej krytyki, bo będę zgłaszać ;)

Z góry dzięki!
 
reklama
Oto moje typy :D
(jak piszę, ze nienazwałabym tak, to znaczy, że dla mnie nie na PL realia)

1. Sava - nie
2. Elena - ładne i chętnie bym tak nazwała
3. Mila - tak, nie nazwałabym
4. Dalia - tak, nazwałabym
5. Arya - nie
6. Yuna (czytane przez „j”) - nie
7. Aurora - tak, nie nazwałabym
8. Jagoda - nie podoba mi się, ale na PL realia nie jest dziwne
 
zaznacze tylko , że sama lubie dziwne imiona, ale bardziej staropolskie niz zagraniczne.

1. Sava - nieeeeee
2. Elena - nie
3. Mila - nie
4. Dalia - nie
5. Arya - nieeeeeee
6. Yuna - tak, pięknie brzmi
7. Aurora- nie
8. Jagoda - taaaaaaaaaaak, jest przepiękne
 
Cześć. Wiem, że jak ze wszystkim „ładne-nieładne” to kwestia bardzo subiektywna, ale chciałabym poznać waszą opinię.

Zawsze byłam osobą wrażliwą na język i z wykształcenia jestem filologiem. Od wielu lat obcuję z kilkoma różnymi językami i zagraniczne imiona kompletnie nie robią na mnie wrażenia. Sama mam rzadko spotykane imię, tak jak moja mama i chciałabym, żeby nadawanie takich imion stało się swego rodzaju tradycją w rodzinie. Nie chciałabym natomiast skrzywdzić swojego dziecka, a rodzina i znajomi mówią mi, że jak na polskie realia to przeginam xd wg mnie lekko przesadzają, ale może mają rację? To właśnie chciałabym sprawdzić.

Poniżej podaję listę imion i prosiłabym tylko o krótkie „tak” lub „nie” pod każdym z nich. Ostatnia propozycja, nr. 8, jest mojego męża.

1. Sava
2. Elena
3. Mila
4. Dalia
5. Arya
6. Yuna (czytane przez „j”)
7. Aurora
8. Jagoda

Proszę bez obraźliwych komentarzy i niekonstruktywnej krytyki, bo będę zgłaszać ;)

Z góry dzięki!
1. Dziwne, prędzej przez w ale nie nazwałabym
2. Niedziwne ale bym nie nazwała
3. Spoko ale to chyba czeskie
4. Spoko, nie nazwałabym
5. Dziwne
6. Dziwne, jeszcze ewentualnie Juna ale nie nazywałabym
7. W życiu bym nie nazwała, komunistyczne konotacje na maksa
8. Mogłabym się zastanowić

Ale ja chciałam nazwać syna Serafin a drugi będzie miał Beniamin na drugie więc się nie przejmuj 😅
 
Ja już się kiedyś wypowiadałam, co myślę o takich imionach, więc w skrócie jak dla mnie:
1. Sava - nie
2. Elena - mnie się nie podoba, ale nie jest jakoś bardzo odjechane
3. Mila - nie
4. Dalia - nie
5. Arya - nie
6. Yuna (czytane przez „j”) - nie
7. Aurora - baaaardzo mi się podoba, jak na polskie realia może trochę odjechane ale bez przesady
8. Jagoda - nie w moim guście, ale nie jest to rzadko spotykane imię.

Ja bym Sava, Arya i Yuna kompletnie odrzuciła właśnie chociażby ze względu na przyszłe nazwisko córki czy na to, że za każdym razem będzie musiała tłumaczyć, jak pisze się jej imię. Pozostałe (oprócz Jagody) też nie są często spotykane, ale pisze się je tak, jak się wymawia, więc przynajmniej nie będą sprawiały pod tym kątem problemów. No może oprócz Dalii, bo na pewno będzie przekręcane na Daria 😅
 
reklama
1. Dziwne, prędzej przez w ale nie nazwałabym
2. Niedziwne ale bym nie nazwała
3. Spoko ale to chyba czeskie
4. Spoko, nie nazwałabym
5. Dziwne
6. Dziwne, jeszcze ewentualnie Juna ale nie nazywałabym
7. W życiu bym nie nazwała, komunistyczne konotacje na maksa
8. Mogłabym się zastanowić

Ale ja chciałam nazwać syna Serafin a drugi będzie miał Beniamin na drugie więc się nie przejmuj 😅
Dzięki bardzo! 😄😘 Beniamin jak dla mnie bardzo fajne 👌
 
reklama
Moim zdaniem:
1. Nie
2. Moim zdaniem spoko (nie dziwne), ale nie do końca mi się podoba (trochę jak dla starej baby).
3. Ładne, kojarzy mi się z Milą Kunis.
4. Podobne do Daria więc spoko na polskie warunki, nie dziwne, ale mi się nie podoba fonetycznie.
5. Nie. Arya Stark? Nie.
6. Nie xD najgorsze wg mnie
7. Ładne i nie dziwne wg mnie.
8. Nie dziwne, ale nie ładne wg mnie.
 
Do góry