reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to autyzm ?

Mój dwulatek zasuwa na kolankach, jak się zapomni. Dopiero w tym roku zaczął sam próbować wchodzić na zjeżdżalnie, ale zawsze jest "mama pilnuj". Niektórzy są ostrożni, nie wszystkie dzieci są takie same. W żłobku może się "rozkręcić", może się nic nie zmienić, a może też się zamknąć w sobie, bo nagle mama znikła.

Te zabrudzenia i tak dalej to mogą być zaburzenia integracji sensorycznej. Mam ten sam "problem" z synkiem, ale zabawy sensoryczne pomagają mu się przełamać i np umyć ręce dopiero po skończonej zabawie, a nie w trakcie 🙂
To samo było u Nas . Teraz mała już wszędzie wkłada rączki 🙈 do szklanki , jedzenia , nie przeszkadza jej ze ma brudną buzie czy rączki. Wcześniej był jeden wielki krzyk
 
reklama
To samo było u Nas . Teraz mała już wszędzie wkłada rączki 🙈 do szklanki , jedzenia , nie przeszkadza jej ze ma brudną buzie czy rączki. Wcześniej był jeden wielki krzyk
Mój nadal lubi być czysty, ale np jeszcze parę miesięcy temu był krzyk niesamowity, jak pobrudził bluzkę przy jedzeniu i musiałam od razu ją zmieniać. Teraz ściągamy bluzkę dopiero po jedzeniu. Przedtem chciał malować farbami, ale jak tylko była plamka na rączce, to trzeba było myć. Teraz sam sobie pomaluje rączkę. Już ta chęć czystości nie przeszkadza 🙂
 
Mój nadal lubi być czysty, ale np jeszcze parę miesięcy temu był krzyk niesamowity, jak pobrudził bluzkę przy jedzeniu i musiałam od razu ją zmieniać. Teraz ściągamy bluzkę dopiero po jedzeniu. Przedtem chciał malować farbami, ale jak tylko była plamka na rączce, to trzeba było myć. Teraz sam sobie pomaluje rączkę. Już ta chęć czystości nie przeszkadza 🙂
Super 👌
 
Poza autyzmam istnieje jeszcze zespół / spektrum Aspergera.
Moja szybko łapała kontakt wzrokowy, jest inteligentna, potrafi argumentować (od małego ma swoje zdanie i potrafi je uzasadnić) zaczęła gadać jak miała niespełna 2l (mowa o pełnych zdaniach zrozumiałych przez ogół).

Poszła do szkoły, gdzie już są inne wymagania, nie ma czasu, okazji na indywidualizm, trzeba umieć się dopasować do grupy... Diagnoza - zespół Aspergera - przez covid diagnoza przesunięta prawie o 3lata (2.5).
I jeśli można wiedzie jak zdiagnozowano aspergera? Mi poprzez ten ruch paluszkami co opisywałam mówili z sto może być spektrum. Prywatnie w Wrocławiu u psychiatry jak zapytałam to mi powiedziała ze wcale nie powinnam się tym przejmować 🙈
Oszaleć idzie . Chce wiedzieć ze jest ok , ze nie za późno ruszę z pomocą dla dziecka , ale tak odsyłają od jednego do drugie i tu ok tam a jednak coś i tak w kółko 🙈
 
Mam syna z zespołem Aspergera. Zupełnie inaczej się zachowywał w tym wieku.
Dzieci z autyzmem mają różnie rozwiniętą mowę, aczkolwiek w sporej ilości przypadków mowa jest słaba ale nie ze względu, że nie umie tylko nie chce.
Nie ważne jest jak mówi córka, nawet po swojemu ale mówi to już jest na plus. Zabawa paluszkami - z opisu rozumiem, że to bardziej wygląda na zabawę typu co dzieje się z kredką, papierkiem, lalką jak ją tak tym palcem tracę. Raczej bym obstawiała taki styl zabawy. Znajomej syn do 3 roku życia miał zabawę jak zachowa się rzecz rzucona do góry. I on autentycznie wszystko podrzucał mocno do góry. Kredkę, klocek, auto, poduszka, jedzenie, butelka, kamień, piasek, patyk, wszystko!
Mowa może ruszyć jak wejdzie w grupę dzieci(przedszkole, żłobek).
Lekarzem nie jestem ale będąc na Twoim miejscu skupilabym się bardziej na efektach ubocznych niestety covida.
 
Mam syna z zespołem Aspergera. Zupełnie inaczej się zachowywał w tym wieku.
Dzieci z autyzmem mają różnie rozwiniętą mowę, aczkolwiek w sporej ilości przypadków mowa jest słaba ale nie ze względu, że nie umie tylko nie chce.
Nie ważne jest jak mówi córka, nawet po swojemu ale mówi to już jest na plus. Zabawa paluszkami - z opisu rozumiem, że to bardziej wygląda na zabawę typu co dzieje się z kredką, papierkiem, lalką jak ją tak tym palcem tracę. Raczej bym obstawiała taki styl zabawy. Znajomej syn do 3 roku życia miał zabawę jak zachowa się rzecz rzucona do góry. I on autentycznie wszystko podrzucał mocno do góry. Kredkę, klocek, auto, poduszka, jedzenie, butelka, kamień, piasek, patyk, wszystko!
Mowa może ruszyć jak wejdzie w grupę dzieci(przedszkole, żłobek).
Lekarzem nie jestem ale będąc na Twoim miejscu skupilabym się bardziej na efektach ubocznych niestety covida.
Biorę pod uwagę ze przez covid jest duże opóźnienie
 
reklama
Do góry