reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to ciąża??? Objawy bardzo wczesnej ciąży

Dziękuję - i wzajemnie! również gorące gratulacje!!
najważniejsze, żebyś się dobrze czuła - i uważaj na te koniki, słyszałam o różnych wypadkach?

jeśli chodzi o studia - trzymam kciuki! ja jutro się bronię i kończę mgr, może we dwójkę (ja i malutka fasolka) sobie poradzimy :-)
 
reklama
Jak wskazuje obliczanie terminu porodu też niedługo będę mamą Z jednej strony bardzo się cieszę, ale z drugiej strony boję o to czy sobie poradzę, bo mąż pracuje cały dzień i będę sama z dzieckiem. Jego rodzice mieszkają dość daleko i nie mogą dojeżdżać i pomagać nam przy dziecku. Mogę liczyć tylko na mojego tatę, ale za względu na to, że jest facetem to średnio będzie w stanie mi pomóc. Zastanawiam się czy nie zatrudnić jakiejś pani do pomocy. Przynajmniej przez pierwszy miesiąc…
 
Jak wskazuje obliczanie terminu porodu też niedługo będę mamą Z jednej strony bardzo się cieszę, ale z drugiej strony boję o to czy sobie poradzę, bo mąż pracuje cały dzień i będę sama z dzieckiem. Jego rodzice mieszkają dość daleko i nie mogą dojeżdżać i pomagać nam przy dziecku. Mogę liczyć tylko na mojego tatę, ale za względu na to, że jest facetem to średnio będzie w stanie mi pomóc. Zastanawiam się czy nie zatrudnić jakiejś pani do pomocy. Przynajmniej przez pierwszy miesiąc…

a czy Twoj maz nie moglby wziac tzw 'opieki nad zona' wlasnie na czas po porodzie? bo opiekunka czy jakas inna pani to moze chciec niewiadomo ile... ja np bym nie chciala by zaraz po porodzie ktos sie zajmowal moim dzieckiem zamiast mnie... musicie sie przeciez 'nauczyc siebie nawzajem'. nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej np nie wiem co zrobic bo robila to za mnie opiekunka.... przepraszam, ale dla mnie to wygodnictwo. a u Ciebie ktory to tydzien ciazy?
 
a czy Twoj maz nie moglby wziac tzw 'opieki nad zona' wlasnie na czas po porodzie? bo opiekunka czy jakas inna pani to moze chciec niewiadomo ile... ja np bym nie chciala by zaraz po porodzie ktos sie zajmowal moim dzieckiem zamiast mnie... musicie sie przeciez 'nauczyc siebie nawzajem'. nie wyobrazam sobie sytuacji w ktorej np nie wiem co zrobic bo robila to za mnie opiekunka.... przepraszam, ale dla mnie to wygodnictwo. a u Ciebie ktory to tydzien ciazy?

zgadza się - mąż ma prawo do 10 dni urlopu tacierzyńskiego, a potem jeszcze może wziąć opiekę na członkiem rodziny (nie wiem jak to jest płatne, ale zawsze da to Tobie jakiś czas do ochłonięcia po porodzie) :-)
 
Jak wskazuje obliczanie terminu porodu też niedługo będę mamą Z jednej strony bardzo się cieszę, ale z drugiej strony boję o to czy sobie poradzę, bo mąż pracuje cały dzień i będę sama z dzieckiem. Jego rodzice mieszkają dość daleko i nie mogą dojeżdżać i pomagać nam przy dziecku. Mogę liczyć tylko na mojego tatę, ale za względu na to, że jest facetem to średnio będzie w stanie mi pomóc. Zastanawiam się czy nie zatrudnić jakiejś pani do pomocy. Przynajmniej przez pierwszy miesiąc…

Ja bardzo żałuję że zostałam na samym początku ze wszystkim sama bo u mnie podobnie jak u Ciebie mąż pracuje cały dzień. Ale mimo że chodziłam bardzo zmęczona i mam za sobą najtrudniejszy rok w życiu to nigdy nie byłam tak szczęśliwa.
Tym bardziej że wszystko widziałam, każdą chwilę mojej córki a przecież to takie wyjątkowe widzieć pierwszy uśmiech, słyszeć pierwsze słowo itd.
Dlatego dobrze przemyśl wszystko, może wystarczy że tato zrobi Ci zakupy, a jakaś Pani do pomocy będzie ograniczać się do sprzątania.
 
witam serdecznie:)
w zasadzie to już od kilku dni czytam Wasze posty i nie mogłam się powstrzymać...musiałam napisać:)
z moim narzeczonym już od pewnego czasu myślimy o dziecku, mamy wyznaczony termin ślubu na czerwiec 2013, jednakże od dłuższego czasu, a ostatnio jest to niesamowicie silne pragnienie dziecka, tak silne że nie mogę się skupić na niczym innym, teraz rozpoczynam ostatni rok (mgr) ale nie mogę się na nim skupić bo ciągle mysle o dzidzi i oglądam rzeczy dla niemowlaczka:)chyba instynkt macierzyński dał o sobie znać:)))
więc po rozmowie z moim narzeczonym ustaliliśmy że po ślubie od razu rozpoczynamy starania o bobaska, ale jakby się teraz udało to oboje bylibyśmy bardzo ale to bardzo szczęśliwi:) dlatego jakoś specjalnie się nie zabezpieczamy (stosunek przerywany)
ostatnio kochaliśmy się jak zawsze w dni płodne, a ja od niecałych 2tyg odczuwam jakieś ukłucia w podbrzuszu, jestem zmęczona, chce mi się ciągle leżeć, mam nudności ale rzadko i nie wymiotuję, robiło mi się słabo, mam jakby mniej powietrza niż zwykle...sikam częściej...
robiłam test ale wyszedł negatywny...@mam dostać około8 mam nadzieję, że się nie pojawi....:) co sądzicie o moich dolegliwościach?? tak czy inaczej wybieram się do gin po mam nadzieje nieobecnym okresie:)
pozdrawiam Was:)
 
zapomniałam dodać:) iż towarzyszy mi również ogromne uczucie ciągłego głodu, ale wiem jak to opisać ale takiej pustki w żołądku, po chwili jak zjem już ją odczuwam...:/
 
nunus89 skoro @masz dostac okolo 8 ,to mozesz sprobowac zrobic test,sa takie o niskiej czulosci,co wykrywaja ciaze 7 dni po zaplodnieniu,aczkolwiek nie ma pewnosci czy wynik bedzie prawidlowy tj,czy wykaze ciaze pomimo ,ze moze ona byc.
Podobno najlepiej robic w dni spodziewanej @.
Mozesz jeszcze zrobic badanie z krwi, oznacza sie hcg. To badanie skolei nie kłamie:D i wykrywa bardzo wczesna ciąże nawet.

Dziewczyny ,to ja tez mam pytanie,na które odpowiedzi znalesc nie moge:D Czy objawem ciązy może byc wydzielina z brodawek sutkowych? wydzielina przezroczysta,przypominajaca siare. Piersi tkliwe,obolałe,wieksze. Poziom hormonow w tym prolaktyny prawidlowy.
miala ktoras taki objaw,albo chociaz slyszała o takim zjawisku??:D
pozdrawiam:*
 
Cześć dziewczyny :) w niedziele zrobiłam dwa testy i wyszły pozytywne jestem taka szczęśliwa :) na następny dzień pobiegłam do ginekologa ale nic mi nie powiedział muszę poczekać do następnej wizyty ;/ czy któraś z was była przeziębiona na początku ciąży jak tak to jakimi sposobami się leczyłyście ? bo ja od wczoraj umieram głowa katar ;/ i nie wiem co mam robić ...
 
reklama
Cześć dziewczyny :) w niedziele zrobiłam dwa testy i wyszły pozytywne jestem taka szczęśliwa :) na następny dzień pobiegłam do ginekologa ale nic mi nie powiedział muszę poczekać do następnej wizyty ;/ czy któraś z was była przeziębiona na początku ciąży jak tak to jakimi sposobami się leczyłyście ? bo ja od wczoraj umieram głowa katar ;/ i nie wiem co mam robić ...

gratuluje Ci :) co do przeziebienia to tylko domowe sposoby, syrop *spam* dla ciezarowek (smakuje jak sok porzeczkowy i jest raczej wzmacniajacy), mleko z miodem czy czosnkiem. no i witaminka C.
 
Do góry