reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy to jest normalne żebym odczuwała ruchy w 12 tygodniu???

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dołączył(a)
3 Marzec 2022
Postów
7
Mam odzczucia że odczuwam ruchy płodu w 12 tygodniu!!!! To jest moja 2 ciąża więc nie mogę się pomylić. Ale przecież pierwsze ruchy to zwiastuja połowę ciąży a ja je odczuwam już od tygodnia jak nie lepiej czyli poród bym miała w 22 tygodniu wtedy dziecko albo mniej wtedy dziecko nie ma szans na przeżycie. Proszę o rady jaką pomóc jestem cała spanikowana ponieważ te ruchy zaczęłam czuć w 9 nie chcąc w to uwierzyć więc nie wiem czy ktoś może pomóc błagam obawiam się boje


PS. może ktoś też ktoś tak odczuwał a ma zdrowe dziecko na świecie
 
reklama
Skąd Ty wymyśliłaś, że ruchy się odczuwa w połowie ciąży i że w takim razie urodzisz w 22 tygodniu? 😂 No przepraszam, ale to jest tak dziecinne rozumowanie, że aż jestem w szoku...
W kolejnej ciąży możesz je czuć wcześniej, szczególnie jak jesteś szczupła.
A może po prostu Ci się wydaje, co konkretnie czujesz?
 
Skąd Ty wymyśliłaś, że ruchy się odczuwa w połowie ciąży i że w takim razie urodzisz w 22 tygodniu? 😂 No przepraszam, ale to jest tak dziecinne rozumowanie, że aż jestem w szoku...
W kolejnej ciąży możesz je czuć wcześniej, szczególnie jak jesteś szczupła.
A może po prostu Ci się wydaje, co konkretnie czujesz?
Jest w internecie i wyczytałam z starej książki mamy. To tak jak zawsze ruchy... np. Kiedy chcesz wykluczyć te ruchy a zwalić winę na jelita to patrzysz czy miejsce się zgadza. Niestety cały czas bardziej wiem że to właśnie one. Nie ze sama wyczejuje tylko np jak jestem w ruchu na zakupach. Skąd mam wiedzieć chciałbym wiedzieć boje sie
 
Podpiszę się pod postem przedmówczyni, skąd w ogóle taka teoria 😶 chodzi mi o poród w 22tygodniu ...
A ta książa od mamy to przepraszam w jakich latach została wydana ?
Może ci sie w jelitach przelewa po prostu, w środku wszystko się zmienia.
Tu kobiety w 18-20t mają nieraz problem z wyczuciem ruchów a co dopiero w 12.
 
Jest w internecie i wyczytałam z starej książki mamy. To tak jak zawsze ruchy... np. Kiedy chcesz wykluczyć te ruchy a zwalić winę na jelita to patrzysz czy miejsce się zgadza. Niestety cały czas bardziej wiem że to właśnie one. Nie ze sama wyczejuje tylko np jak jestem w ruchu na zakupach. Skąd mam wiedzieć chciałbym wiedzieć boje sie
To Twoja druga ciąża i serio tak to interpretujesz? Jedna poczuje ruchy w 12 tc, druga w 18, a trzecia w 24 i to wszystko jest normalne, bo zależy od wielu czynników. Ale to nie oznacza, że ta pierwsza urodzi w 24 tc a ta trzecia w 48 tygodniu...
Nie ma co panikować, widocznie rośnie Ci silne i ruchliwe dziecko. Miałaś już prenatalne?
 
Będąc w 3 ciazy czułam ruchy dość szybko 12-13tydzien i uczucie pękającej banki pod skóra musniecie z czasem robiły się konkretne, hmm ruchy w 9 tyg nie możliwe mi się wydaje za wcześnie. To że się czuję szybciej, ruchy nie znaczy że się rodzi w 22yugodnii ciąży...
 
W pierwszej ciąży w 19 tyg w drugiej ciąży i trzecie 12-13tydzien czułam ruchy. Może to jelita po ciążach organizm kobiety robi się taki wyczulony nie raz też czuję jakbym miała dziecko w brzuchu a to tylko pracujące jelita...
 
reklama
Najlepiej nie czytać internetu itd tylko warto porozmawiać z ginekologiem i nie nakręcać się
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry