reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy Wasze dzieci pija mleko??

mój filip zawsze robił problemy z mlekiem jak skończył 6 miesięcy to juz nie chciał mleka to był dopiero problem. Przemycałam mu to mleko na śpiku ale i tak wiele tego nie pił a teraz trochę się polepszyło wypije 300ml [to chyba cud]na noc.:-):-):-)
 
reklama
Mój Filip ;-) wypija 150 ml mleka (Hipp 3 probio.) rano i 150 ml mleka (od kilku dni krowiego, ev. kakao) wieczorem. Bardzo je lubi. Rano, jak buteleczki nie ma na czas, krzyczy w niebogłosy :tak:

Poza tym lubi nabiał (twarożki - najbardziej Buko, nie chcę robić reklamy, ale tam nie ma nic w składzie, co budzi wątpliwości, serki homog., jogurty - wcina je calkiem sam łyżeczką, więc to podwójna frajda) :-D

Jeżeli dzieciaki ni lubią mleka, starajcie się przede wszystkim wyrównać braki wit. D i wapnia. Wiem, że 90% witaminy D nasz organizm wchłania przez skórę, kiedy padają na nią promienie słoneczne. Czyli niezastąpione jest świerze powietrze w słoneczne dni :-) tylko bez kremów (tych na slońce, czy zimno, bo zawierają bardzo wysokie filtry UV), no i bez przesady, żeby się maluszek nie spalił (ale to przecież wie każda mama)


ciekawe artykuły na ten temat znalazłam na www.zdrowe-opalanie.pl :-D
 
Mój Grześ wieczorem je kaszkę ok.210ml a w nocy pije mleko 240 ml i po przebudzeniu rano też ok. 210ml mleka. Lubi każdy jego rodzaj począwszy od bezsmakowego do smakowego i z dodatkiem kleiku:tak:Lubi tez Danonki ale za białym serem i żółtym nie przepada:no: Kakao czasem na sniadanie tez wypije:tak:
 
hej dziewczyny,
jestem nowicjuszka,
czytajac wasze wypowiedzi uspokoilam sie troche, bo szukam ostatnio podpowiedzi czy moja poltoraroczna corcia Dominisia zjada nie za malo mlecznych produktow. w zasadzie od ponad miesiaca wogole nie chce pic mleka, i kaszek tez nie chce jesc. Jedynie mala porcje kaszki wielozbozowej. wprawdzie przekasza Danonki, troche sera zoltego , ale ja mam poczucie ze to za malo. Ta jej niechec zbiegla sie w czasie z tym jak w swieta bozego narodzenia musiala brac antybiotyk i po tym przestala pic mleko modyfikowane. Poczatkowo myslalm, ze ma tzw. niesmak po antybiotyku, ale tak zostalo.
Mam 7 letniego synka i on uwielbial mleko i kaszki, z nia jest odwrotnie. ja wogole mam wrazenie ze dziewczynki wczesniej rezygnuja z mleka niz chlopcy.
Brakuje mi pomyslow na sniadania i kolacje, zeby miec poczucie ze ona przyjmuje wystarczajaca ilosc wapnia w posilkach. z obiadmi nie ma problemow, wcina zupy, gotowane warzywa, miesko, makaron itp. Ale sniadanko.... skubnie pare kesow parowki, pare kawalkow kanapki, i tak po kawalku roznych rzeczy co daja jakas calosc. No, lubi jajecznice, ale przeciez nie moge jej dawac codziennie jajecznicy...
Ja jak robie jajecznice to do rozbitych jajek dolewam troche mleka, normalnego nie modyfikowanego.
tak sobie mysle ze moze jak ona zasmakowala proddukty z mleka krowiego (i nic jej nie jest) to po prosty modyfikowane jej nie smakuje. :confused:
moze macie jakies pomysly.
pozdrawiam,
Bea
:-)
 
hej dziewczyny,
jestem nowicjuszka,
czytajac wasze wypowiedzi uspokoilam sie troche, bo szukam ostatnio podpowiedzi czy moja poltoraroczna corcia Dominisia zjada nie za malo mlecznych produktow. w zasadzie od ponad miesiaca wogole nie chce pic mleka, i kaszek tez nie chce jesc. Jedynie mala porcje kaszki wielozbozowej. wprawdzie przekasza Danonki, troche sera zoltego , ale ja mam poczucie ze to za malo. Ta jej niechec zbiegla sie w czasie z tym jak w swieta bozego narodzenia musiala brac antybiotyk i po tym przestala pic mleko modyfikowane. Poczatkowo myslalm, ze ma tzw. niesmak po antybiotyku, ale tak zostalo.
Mam 7 letniego synka i on uwielbial mleko i kaszki, z nia jest odwrotnie. ja wogole mam wrazenie ze dziewczynki wczesniej rezygnuja z mleka niz chlopcy.
Brakuje mi pomyslow na sniadania i kolacje, zeby miec poczucie ze ona przyjmuje wystarczajaca ilosc wapnia w posilkach. z obiadmi nie ma problemow, wcina zupy, gotowane warzywa, miesko, makaron itp. Ale sniadanko.... skubnie pare kesow parowki, pare kawalkow kanapki, i tak po kawalku roznych rzeczy co daja jakas calosc. No, lubi jajecznice, ale przeciez nie moge jej dawac codziennie jajecznicy...
Ja jak robie jajecznice to do rozbitych jajek dolewam troche mleka, normalnego nie modyfikowanego.
tak sobie mysle ze moze jak ona zasmakowala proddukty z mleka krowiego (i nic jej nie jest) to po prosty modyfikowane jej nie smakuje. :confused:
moze macie jakies pomysly.
pozdrawiam,
Bea
:-)
Z tego co piszesz nie masz czym się przejmować o prostu niektóre dzieci tak juz mają, najważniejsze to nie zmuszać dziecka bo to przynosi odwrotny skutek. Mój Filipek to rodzaj niejadka niestety zawsze taki był ale jak jest głodny to sam prosi. Dawaj małej danonki dodawaj mleko do zupek wszystkiego do czego można ja tak robię . Chociaz jak pisałam wyżej trochę tego mleka teraz pije ale ogólnie to mało rzeczy lubi , mam nadzieje że kiedyś mu się polepszy z jedzeniem .Pozdrawiam
 
Moja Angelina pije mleko bebilon pepti II 2razy na dobę po 130ml w ciągu dnia wypije 1 actimel i zjada co drugi dzień danio waniliowe i plaster sera zółtego. Tyle ma z mlecznych produktów
 
dzieki za podpowiedz,
chyba tak bede robic.
ja mysle ze jak sie zacznie wiosna i lato to bedzie wiecej warzyw i owocow do kupienia, a poza tym dzieci wtedy przebywaja dluzej na powietrzu i apetyt zazwyczaj sie poprawia.
Bylam dzis u lekarza bo Dominisia miala zalegla szczepionke do zrobienia i przy okazji zagadalam o to mleko i on mi powiedzial zeby nie zmuszac, ze jak mala nie chce to napewno jej nie smakuje. Ale powiedzial ze to mit ze w serach zoltych jest duzo wapnia, ze wapn zostaje w serwtce.
A poza tym na rynku jest duzo serow i nie wszystkie sa dobrej jakosci.
Moj znajomy ma taka prace ze odwiedza rozne zaklady produkcyjne w Polsce i opowiedal ostatnio ze sery Hochland robione sa z proszku.
Chyba z Mlekowity i z jakiejs mleczrni znanej sa w porzadku, musze przy okazji spytac dokladnie z ktorej to napisze, jak tos chce oczywiscie.
pozdrawiam
Bea
 
Ja karmilam tylko 4 miesiace piersią, potem przeszlismy na bebiko wiki pije kolo 5:00 150 ml bebika bananowego i na noc wypije okolo 210 ml kaszki z mlekiem, nie zje kaszki lyzeczka na gesto nie lubi, ale serki jogurty uwielbia.
 
Sara dwa razy dziennie, rano i wieczorem, wypija mleko Bebilon Junior 4 z kaszka ryzowa owocowa, bo lubi i sama sie upomina, zeby jej zrobic :tak:
Do tego pije Actimele, je Danonki, Danio, jogurciki, je ser zolty i bialy (szczegolnie rozrobiony ze smietana i zielona cebulka :tak:), wiec mysle, ze diety nie ma ubogiej ;-):-)
 
reklama
Moj synek ma 20 miesiecy i pije mleko kiedy ma na to apetyt. Po za tym je serki, jogurty, wszelkiego rodzaju kaszki+ manna. Co prawda jest szczuply ale bardzo wysoki. W tej chwili ma 88 cm.:-)
 
Do góry