reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czym jest dla was świadectwo z czerwonym paskiem?

Moje dzieci pójdą do szkoły za parę lat ale zdanie o polskim szkolnictwie mam wyrobione od dawna i nie jest ono dobre, a patrząc na zarządzających wiem że będzie tylko gorzej...
Czerwony pasek nigdy nie miał dla mnie znaczenia, na szczęście dla moich rodziców też i pewnie siłą rzeczy nie będzie miał znaczenia dla moich dzieci. Dla mnie ważne by dziecko odnalazło i rozwijało swoje pasje, zainteresowania, relacje. By uczyło się dla siebie a nie dla oceny, pani czy sąsiada. By jego poczucie wartości nie było zależne od ocen, krytyki innych itd. By wiedziało że ma prawo do błędów, słabszego dnia, tak jak do radości i bycia "na fali", by umiało odróżnić konstruktywną krytykę od bezsensownego gadania. A w końcu by chociaż w dzieciństwie nie dało się wciągnąć w "wyścig szczurów"...
@aniaslu bardzo fajny pomysł z tym żeby chociaż na koniec roku dać dojść do głosu dzieciom ale niestety wątpię że tak się kiedyś stanie - dzieci to takie szczere istoty, nie skażone lizodupstwem, obnażyły by smutną prawdę.
 
reklama
Świstkiem. Mam marzenie, żeby moje córki nauczyły się jak odmawiać rzeczy, które im nie odpowiadają, jak efektywnie pracować, jak zawierać i podtrzymywać przyjaźnie, jak rozpoznać dobry materiał na związek, itd. Wyróżnienie w dzisiejszej szkole w Polsce? To nic nie znaczy. Matura na 100%? I co? Nic.
 
Do góry