reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Depresja w ciąży

reklama
Depresja w ciąży może się pojawić i zniknąć po porodzie ale NIE MUSI.
Przede wszystkim odpowiedzcie sobie na pytania czy
1. Macie zaburzenia snu. Bezsenność mimo zmęczenia lub nadmierny sen.
2. Wzmożony lub brak apetytu.
3. Myśli samobójcze.
4. Próby samookaleczenia.
5. Płaczliwość. Zobojętnienie. Marazm. Niechęć.

Jeśli tak to nie zostawiajcie tego samemu sobie. Skonsultujcie się z psychologiem i lub psychiatrą do którego w przeciwieństwie do psychologa nie trzeba mieć skierowania. Nie mysi wam przepisywać leków ale np. zalecić psychoterapię i nadzorować również po porodzie.
 
Czy jest tu ktoś jeszcze w tym wątku ? Mama w ciąży z depresją albo mamy ,które udzielały się w tym wątku i już urodziły ,jak siebie radzicie ?
 
ja zajrzałam:) pewnie tez masz problem..ja to normalnie chyba umre zanim doczekam rozwiązania..totalna załamka..nie radze sobie ze sobą, cały czas płacze, a wręcz sie zachodze..poprostu bez przerwy. Wszystko juz sobie wmawialam zeby sie uspokoić ale jakby tylko gorzej.
Cześć. Fajnie że ktoś się odezwał. Tak,ja niestety mam problem. Myśli średnie (na temat przyszłości ,dziecka itd.) ,strach ,płacz , słabo śpię ,słabo jem...Nie wiem czy masz lub miałaś wcześniej depresję ? Czy bierzesz leki w ciąży ? Chodzisz na jakąś terapię ?
 
Do góry