reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dieta mamy kamiącej/ Przepisy

reklama
Dla mam bezmlecznych (ja do nich się zaliczam) polecam ryż z jabłkami
Ostatnio moje ulubione danie.
Gotujemy ryż i studzimy (możemy też zrobić na ciepło) jabłko obieramy, trzemy na grubej tarce warzywnej i wstawiamy do mikrofali na jakieś 3-4 minuty (ja dodaję do tego 2 łyż. cukru)
Łączymy jabłka z ryżem i jemy. Smacznego ! Jem to 2-3 razy na dzień a waga leci w dół :-)

Ponadto wczoraj znalazłam w sklepie "płatki ryżowe" coś jak corn flakes ale z ryżu. Mówię wam, PYCHA !!! Zajadam się nimi na sucho bo z mlekiem sojowym mi nie smakuje - ze względu na mleko bo go nie lubię.
 
weganski ser? to chyba tofu albo nie?

a jak macie ochotę na cos dobrego ale zdrowego to właśnie wymyśliłam fajny deser.
mus bananowy (zrobiłam tłuczkiem do ziemniaków:-D) i wsypałam troche ziaren:
nie prażony sezam, siemie lniane i słonecznik.
To jest raczej kaloryczne ale lepsze to niz sie rzucić na cos bezwartościowego.

Mozna dodać rodzynki i wiórki z gorzkiej czekolady , pycha

sezam i czekolada może uczulać . Sezam prażony jest smaczniejszy ale ten surowy jest dużo bardziej wartościowy. Podjadam od kilku dni ze względu na dużą zawartość wapnia.
 
Ja to juz wcinam co popadnie, czasem zapomne ze na diecie jestem i tak sobie mysle co myslicie o chrzanie?? Ciezko bedzie mi odmowic sobie jajek w chrzanie w swieta :D
jadlam chrzan juz kilka razy,na szczęście ok.Ostatnio duzo wprowadzam "ciężkich" potraw i bez biedy dla Zu.(mi się na wadze odbije).

Zapomniałam o istnieniu mleka sojowego...
 
Ostatnia edycja:
nie wiem czy już był taki przepis ale ja go wypróbowałam i jest pyszne !!!
SZARLOTKA BEZ JAJEK
--moja rada: zamiast szklanki cukru dajcie 2/3 bo cała to za dużo i do jabłek nie dodawajcie już cukru - ja dodałam i wyszło za słodkie - ale naprawdę pyszne ciasto - 45 min w piekarniku i gotowe

przepis na szarlotkę bez jajek.jpg
 
reklama
Do góry