reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długie karmienie piersią

Dołączył(a)
2 Luty 2023
Postów
1
Witam Wszystkich!
Jestem tu nowa, przeszukuje forum, ale nie napotkałam odpowiedzi na mój problem. Karmię syna 3 lata. Uważam że warto, prowadzę zdrowy tryb życia i moje dziecko w ogóle nie choruje. Jednak chciałabym już zakończyć karmienie bo młody ssie także w nocy przez co zaczęły mu się psuć zęby. I tu pojawia się problem bo syn nie chcę rozstać się z karmieniem. W dzień bardzo rzadko chce piersi, ale w nocy bardzo nadrabia. Bywa że traktuje mnie jak smoczek. Jak bezboleśnie zakończyć karmienie?
 
reklama
Witam Wszystkich!
Jestem tu nowa, przeszukuje forum, ale nie napotkałam odpowiedzi na mój problem. Karmię syna 3 lata. Uważam że warto, prowadzę zdrowy tryb życia i moje dziecko w ogóle nie choruje. Jednak chciałabym już zakończyć karmienie bo młody ssie także w nocy przez co zaczęły mu się psuć zęby. I tu pojawia się problem bo syn nie chcę rozstać się z karmieniem. W dzień bardzo rzadko chce piersi, ale w nocy bardzo nadrabia. Bywa że traktuje mnie jak smoczek. Jak bezboleśnie zakończyć karmienie?
Bezboleśnie raczej się nie da..
moim zdaniem 3 lata to za długo 🤦🏼‍♀️
Musisz z tym walczyć i nie pozwalać.
Ma przynajmniej własny smoczek?
 
Musisz to zrobić stanowczo. Mówisz, że mleko poszło tez spać i nie ma go po prostu. Jeżeli nie ma smoczka to mu go nie dawaj. Bo potem bedzie pytanie jak odzwyczaić od smoczka.
 
Poczytajcie sobie razem ksiazeczke "Zegnamy mleko mamy". Mi przy 2.5latce bardzo pomoglo. Odstawiamy najpierw te karmienia mniej wazne. Ja odstawilam najpierw dzienne. Potem dopiero te nocne i do usypiania.
 
Ale jeszcze dodam, ze tak, jak pisza dziewczyny, jak juz postanowisz i zaczniesz proces to musisz sie tego trzymac i odstawic. A nie raz nie dac, raz dac, bo to vedzie bardzo mylace.
 
Witam Wszystkich!
Jestem tu nowa, przeszukuje forum, ale nie napotkałam odpowiedzi na mój problem. Karmię syna 3 lata. Uważam że warto, prowadzę zdrowy tryb życia i moje dziecko w ogóle nie choruje. Jednak chciałabym już zakończyć karmienie bo młody ssie także w nocy przez co zaczęły mu się psuć zęby. I tu pojawia się problem bo syn nie chcę rozstać się z karmieniem. W dzień bardzo rzadko chce piersi, ale w nocy bardzo nadrabia. Bywa że traktuje mnie jak smoczek. Jak bezboleśnie zakończyć karmienie?
Myślę, że synek wyrobił sobie taki nawyk ssania w nocy. Jak z każdym nawykiem potrzeba czasu i konsekwencji, aby go zmienić na inny. Wprowadź nowy rytuał usypiania. Może przytulanka. I dużo dużo tłumacz i rozmawiaj. Potrzeba do tego procesu na pewno czasu, cierpliwości i spokoju. Dla synka będzie to duża zmiana. Wiadomo, że nie będzie mu się na początku podobała, musisz go w tym wspierać, dacie radę :)
 
reklama
Do góry