reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Długie karmienie piersią

W sumie ma to sens. Ale teraz nie będzie mi to dawało spokoju, co ja w takim razie przeczytałam u tej Hafiji 😅
c.d. z hafiji:
Zalecenia podkreślają, że dzieci powinny jeść pokarmy z niską ilością cukrów prostych, higiena jamy ustnej powinna zacząć się od pierwszego ząbka. Zalecenia meta analizy nie mówią nic o potrzebie odstawienia dziecka w nocy. Nie pojawia się też, stety-niestety, ocena ryzyka w porównaniu z korzyściami jakie daje karmienie naturalne. Zawsze przy czynnikach ryzyka powinno się wybierać karmienie wtedy kiedy ryzyko związane z odstawieniem jest większe niż ryzyko związane z karmieniem. Oznacza to żeby zalecać odstawienie od piersi w nocy należy udowodnić, że jest to lepsze dla dziecka niż karmienie mlekiem matki. Takich wniosków nie znalazłam. Mniemam, że jeżeli istniałaby pewność co do skali ryzyka karmienia nocnego autorzy metaanalizy zalecaliby odstawienie. Nie zalecili.
 
reklama
Do góry