reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości naszych maluszków - jak sobie z nimi radzić?

Moj syn jako niemowalak robil kupke raz na 4 dni i nic nie pomagalo. Lekarz powiedzial taki jego urok. Jedynie co bylo pocieszajace, ze z tego powodu nie płakał, normalnie "puszczał gaziki" i nie miał kolek. Skonczyl rok i kupki pojawiały sie coraz czesciej. Jak mial 1.5 roku nauczyl sie wołac i robic na nocnik i od tego czasu wypróżnia sie nawet 2 razy dziennie. Teraz konczy 4 lata, zje za dwie osoby i do ubikacji biega 2 razy dziennie. Wiec jest ok.
 
reklama
Maciek robi 2 kupki dziennie obie fajne konsystencyjnie chociaz i zdarzają się rzadziutkie jeszcze. Ale ja podaję rano deser Jabłko- gruszka 190g rossmanowski, i za 4 godziny jest kupa że hejjjjjjjjjjjj;) oczywiście kiedyś jadał 125g złociste jabłka Bobovita, albo Suszone śliwki i tez nie było problemu z wypróżnianiem. Nie ma problemu z wyciśnięciem kupki nigdy, wiec może warto wprowadzić rytm żywieniowy, o stałych porach stałe posiłki, u mnie wyregulowało sie wszystko. Bo na piersi to kupki były rożnie i w różnej ilości, a teraz jak wprowadziliśmy jadłospis to jest super, kupki o stałych porach wiem nawet kiedy pieluchę wymienić;) rano około 8 i podczas jedzenia obiadku 12-13:)
 
Ostatnia edycja:
Witajcie!

Jestem kwietniówką:-)
I szukam jakis sposobów, żeby ulżyc synkowi ząbkowanie, macie może jakiś
sposoby, może jakiś żel, napiszcie co z gryzakami (wsadzac do lodówki czy zamrażalki)?

Z góry dziękuję za rady :-)
 
Pewnie nie wiele pomogę: Ja smaruję dziąsełka dentinoxem, przynosi ulgę, ale raczej na chwilkę.. a co do gryzaków, to ma jeden swój ulubiony, którego akurat się nie mrozi..
 
nakładasz na palec, ale moja Ala np zjada zanim dojdę do dziąsełek.
u nas sprawdzają się gryzaki wodne, wkłada się je do lodówki, my mamy chyba 5 i używane na okrągło.
 
kochane! a moja Gabrielcia ma angine opryszczkowa. Temp wysoka a syropki lub czopki pomagaja na chwile. Tak mi jej szkoda, meczy sie biedulka. Ma to od srody, podobno do jutra ma przejsc! Robie jej zimne oklady, ale wiecie jak to z dzieckiem, nie chce zadnych okladow, wiec korzystam z chwili jak spi. MAm nadzieje ze jutro juz bedzie po chorobie, bo to wirusowka jest i na to antybiotyku narazie lekarka nie da, no chyba ze bedzie bardzo goraczkowac nadal! 3majcie kciuki.
 
Dominik od dwóch dni nie zrobił mi kupki (dałam mu dyni i troszkę jagód ale normalnie jagódek było tyciu). Do tej pory zdarzał mu się czasem jeden dzień bez kupy a dziś mija już drugi. Rano był trochę marudny i zastanawiałam się czy nie z tego powodu ale po południu miał już humorek. Jak jutro rano nie zrobi to chyba dam mu śliwki.
Jak dajecie dziecku śliwki to takie surowe? Chyba może już takie jeść. Czy muszę kupić słoiczek?

Dominik ma od jakiegoś czasu trochę zaczerwieniony pępuszek. Pediatra stwierdziła, ze może słabo osuszam. Teraz więc po każdej kąpieli osuszam pępuszek dokładnie. Zaczerwienienie jest nadal. Przepisała więc maść bactroban i dziś już mija 10 dni jak smaruję i chyba jest bez zmian a napisane, że używać do 10 dni. Chyba muszę iść do niej w przyszłym tygodniu z tym pępuszkiem bo trochę mnie to martwi. Niby nic się nie sączy, nie śmierdzi ale jest zaczerwienione, szczególnie po kąpieli.
 
jumabe - ja daję małej z gerbera krem z jabłek i suszonych śliwek, chociaż nam to tak średnio pomaga na kupki. Ostatnio jak byłam u pediatry to powiedziała mi że mogę też zrobić kompot z suszonych moreli i śliwek i dać do picia małej - jeszcze nie robiłam więc nie wiem jak działa
 
reklama
Do góry