reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dysplazja szyjki macicy - konizacja elektropetlą

pietraczkaa

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Lipiec 2021
Postów
3 292
Cześć 😊
Czytałam kilka wypowiedzi apropos operacji konizacji szyjki macicy, za kilka dni czeka mnie ten zabieg i zaczynam się mocno stresować. Czy są dziewczyny, które miały taką operację przed zajściem w ciążę? Chciałabym się dowiedzieć czy były później problemy z szyjką, jak długo byłyście w szpitalu.

Jeden z lekarzy na konsultacji powiedział, że jest wysokie prawdopodobieństwo rozwiązania ciąży przez cesarskie cięcie.
 
reklama
W styczniu miałam konizacje, w maju zaszłam w ciążę. Jakoś od 16 tc zaczęły się problemy ze skracająca się szyjka. Ciąża trudna, głównie leżąca, z tona leków. Rodziłam przez CC, ale z innych wskazań. Po kolejnych dwóch latach ciąża bliźniacza, szyjka dała radę, było łatwiej.
 
Hej 😁w czerwcu miałam zabieg, w grudniu zaszłam w pierwszą ciążę. W ciąży żadnych problemów z szyjką. Urodziłam naturalnie 3 tygodnie przed czasem, ale nie ze względu na szyjkę ☺️

Sam zabieg bezbolesny, w szpitalu byłam pół dnia. Później tylko lekkie bóle podbrzusza jak na okres.

Nie masz się czego bać ☺️powodzenia❤️
 
Hej, miałam konizacje szyjki jakieś 3 lata temu. Aktualnie jestem w 24t i żadnych problemów na tą chwilę i oby tak zostało 🙂🙂
 
W styczniu miałam konizacje, w maju zaszłam w ciążę. Jakoś od 16 tc zaczęły się problemy ze skracająca się szyjka. Ciąża trudna, głównie leżąca, z tona leków. Rodziłam przez CC, ale z innych wskazań. Po kolejnych dwóch latach ciąża bliźniacza, szyjka dała radę, było łatwiej.
Wiadomo czy w pierwszej ciąży problemy z szyjką były związane z konizacja?
 
Hej 😁w czerwcu miałam zabieg, w grudniu zaszłam w pierwszą ciążę. W ciąży żadnych problemów z szyjką. Urodziłam naturalnie 3 tygodnie przed czasem, ale nie ze względu na szyjkę ☺️

Sam zabieg bezbolesny, w szpitalu byłam pół dnia. Później tylko lekkie bóle podbrzusza jak na okres.

Nie masz się czego bać ☺️powodzenia❤️
Dzięki ♥️

Lekarz mówił, jaki czas po zabiegu można zaczynać starania?
 
Cześć 😊
Czytałam kilka wypowiedzi apropos operacji konizacji szyjki macicy, za kilka dni czeka mnie ten zabieg i zaczynam się mocno stresować. Czy są dziewczyny, które miały taką operację przed zajściem w ciążę? Chciałabym się dowiedzieć czy były później problemy z szyjką, jak długo byłyście w szpitalu.

Jeden z lekarzy na konsultacji powiedział, że jest wysokie prawdopodobieństwo rozwiązania ciąży przez cesarskie cięcie.
Mialam konizacje pętla elektrochirurgiczna. Listopad 2017. Sam zabieg okazal sie bolesny.. Ból typu barsI mocny bol brzucha jak na okresnw trakcie ale poszło szybko. Po zabiegu jechalam do domu.
W lutym 2018 zaszłam w ciążę. Urodzilam naturalnienw. 36tyg oorod spontaniczny . Jaka szyjke mialam nie wiem.
Następna ciaza wywoływana w 37+4. Szyjka krotka.. Ok 2.5cm. W 25tyg. Tylko sie osxzedzalam rezygnujac z Pracy. Rodziłam naturalnie ale skończyło sie emergency cc ze względu na ale wstawianie sie glowki. A. Nie z powodu szyjki.
Mysle ze nie jestem jedyna z donoszona ciąża po tym zabiegu. I ze wiele kobiet nie ma 4cm całą ciąże.
 
reklama
Dziękuje dziewczyny za wszystkie odpowiedzi 😃 jestem już po operacji, ból był tylko na początku. Jak się okazało nie było cech dysplazji, więc zabieg to nie była typowa konizacja, nie wycięto u mnie stożka. Szwów też nie było.
Mam nadzieję, że na wizycie kontrolnej dowiem się więcej. 😃
 
Do góry