reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

E.coli u 8 latki.

tulipanek11

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2020
Postów
119
Witajcie, jestem mama 8 latki. Od dwóch lat nie możemy sie u niej pozbyć E.coli. Od dwóch lat nie byłoby dnia żeby nic na to nie brała. Leki, antybiotyki, probiotyki, urovaxom. Nie idzie jej wytępić . Błagam czy któraś posłuży mi wiedza? Za każdym razem jak odbieram wyniki posiewu , bo ileż można?!
 
reklama
Tak, i wit c i urolact , multiuri. Naprawdę wszystko . Byliśmy u nefrologa, urologa. Wad układu moczowego nie stwierdzili. Stwierdzili , ze nie wysikuje sie do konca . To było na początku zakażenia. Po ćwiczeniach jest lepiej , ale bakteria dalej jest. Jutro idę znowu na posiew. Ale wiem , ze będzie pozytywny bo jej mocz tak szczurzo śmierdzi. Znam ten smród na pamięć.
 
Jak moje dziecko miało częste infekcje to nefrolog powiedział, że dopóki nie uregulujemy spraw z jelitami (częste zaparcia) to problem będzie wracał. Jak dla mnie to jest jeszcze kwestia, czy twoje dziecko nie ma zapalenia pochwy i stąd nadkażenia. Ah i jak pobierasz mocz do badania? I czy dziecko odpowiednio dużo pije. No jest tego troche
 
Miała zaparcia. Czasem robi jeszcze bobki. Brała macrogol. Z Twojej porady od jutra będę jej dalej dawać. Pochwy nie badaliśmy . Nic ja nie swędzi i tez na te okolice sie nie skarży . Że to 8 latka to rano wstajemy i w wannie puszcza pierwszy mocz i środkowy ja łapie i do sterylnego. Z piciem chodzimy za nią . Trzeba ja upominać. Wyniki są ponad 10 do 5 po odstawieniu leków. Nam powiedzieli , ze jeżeli nie gorączkuje to nic nie dawać. Ale jak nic nie dawać ? Ma sie mnożyć i pójść na nerki?
 
Daj jej pokrzywę do picia. Furagine można podawać nawet przez 3 miesiące. Dziecko rano do wanny, umyj ja sama woda, a potem niech sika. Łapiesz środkowy strumień. Niech nosi bawełniane majteczki i podmywaj ją wodą z mydłem dla dzieci typu Nivea, bambino to w kostce. Ja dawałam żurawinę do picia, bo to sprawia, że dziecku bakterie nie mają się jak przyczepić. No i to Wit c, ma więcej pozytywnych skutków. Tylko musi być naturalny. Obawiam się, że bez antybiotyku będzie ciezko
 
Ok od jutra jej będę parzyć. Brała wit c juvit c ale żołądek zaczął ja bolec i zaprzestaliśmy. Brała żurawina ekstrakt. Teraz brała bactrim i idę na posiew. Pózniej właśnie miałaby brać furagine. Wcześniej przez 7 miesięcy brała nitrofurantoine, ale nawraca. Jaka jest Twoja historia? Ja jestem z mężem już zrezygnowana. Na nic nie liczymy , ale moze jednak da sie ja wytępić!
 
Mam w domu skrajnego wcześniaka. Po wyjściu ze szpitala wypróżniania się i stale nadkarzala. Pierwszy rok spędziliśmy w szpitalu. Potem makrogol. Teraz regulujemy wypróżnienia dieta, a czasem wracamy do makrogolu. Moje dziecko mało pije. Więc mało sika. Robię jej herbatkę z pokrzywy. Jest dobra przy anemii. Pamiętaj, że pokrzywa ściąga wodę z organizmu, więc pilnuj by dziecko piło. Do herbatki z pokrzywy daje trochę soku z żurawiny i odrobinę soku (sama robię) i to pije. Jeśli jesteś przed posiewem nie dawaj żurawiny, bo ona wypłukuje bakterie i może zafałszować wynik
 
reklama
Ok od jutra jej będę parzyć. Brała wit c juvit c ale żołądek zaczął ja bolec i zaprzestaliśmy. Brała żurawina ekstrakt. Teraz brała bactrim i idę na posiew. Pózniej właśnie miałaby brać furagine. Wcześniej przez 7 miesięcy brała nitrofurantoine, ale nawraca. Jaka jest Twoja historia? Ja jestem z mężem już zrezygnowana. Na nic nie liczymy , ale moze jednak da sie ja wytępić!
Najlepiej jak by piła co najmniej 2-3 litry wody, wtedy bakterie nie mają czasu się namnożyć i jest szansa je wypłukać bez antybiotyku jeśli nie ma gorączki i innych typowych objawów stanu zapalnego.
A nerki sprawdzane były czy kamieni/piasku czasem nie ma ?
Ja mam i miałam za dziecka bardzo często bakterie w moczu właśnie przez kamienie nerkowe.
 
reklama
Najlepiej jak by piła co najmniej 2-3 litry wody, wtedy bakterie nie mają czasu się namnożyć i jest szansa je wypłukać bez antybiotyku jeśli nie ma gorączki i innych typowych objawów stanu zapalnego.
A nerki sprawdzane były czy kamieni/piasku czasem nie ma ?
Ja mam i miałam za dziecka bardzo często bakterie w moczu właśnie przez kamienie nerkowe.
powiedz mi jak nauczyć dziecko pić. Moja córcia ledwie 300 ml wypija. I to nie zawsze
 
Do góry